Denník N

Myšlienka najštandardnejšieho politika.

Róbert Fico (SMER-SD): „Pre mňa pán Kiska neznamená absolútne nič. Toto je téma pre liberálov.“

O neúprimnosti bývalého predsedu vlády, neskôr samonavrhujúceho sa kandidáta na predsedu ústavného súdu a súčasného poslanca a predsedu strany SMER-SD Róberta Fica už zrejme nikto nemusí pochybovať. Toľkokrát klamal, zavádzal a prekrúcal pravdu, že u mnohých už dávno stratil posledné zbytky úprimnosti, slušnosti, úcty, pokory, svedomia, Veď nakoniec dôkazom toho sú prieskumy o dôveryhodnosti a nedôveryhodnosti politikov, v ktorých ma skóre dôvery k nedôvere 25,4 ku 71,6 % opýtaných a v poradí politikov je až na 7. mieste.  Andrej Kiska, ktorý preňho nič neznamená, aj napriek tomu, že štátna mašinéria proti nemu produkuje vyfabulované kauzy, je na tom podstatne lepšie a so skóre 41,3 ku 55,3 % sa umiestnil na 1. mieste.

Róbert Fico už dávno stratil súdnosť a jeho ideológovia a taškonosiči ho úplne izolovali od každodennej reality. Ďalej mu pomáhajú snívať jeho nesplnený sen o jeho nenahraditeľnosti, výnimočnosti a o veľkom návrate na trón. Nesplnil sa mu sen o prezidentovi Slovenskej republiky, nesplnil sa mu sen o predsedovi ústavného súdu, po tlaku verejnosti musel odstúpiť z funkcie predsedu vlády, jeho strana stráca pozície po každých ďalších voľbách, ale Fico si to neuvedomuje, alebo nepripúšťa ako realitu. Nechce si pripustiť, že nerešpektovaním ústavy (voľby kandidátov na ústavných sudcov), porušovaním a znásilňovaním zákonov a nevyberanými útokmi na politických oponentov a prezidenta stratil politický kredit slušného a akceptovateľného politika. Dostal sa do pozície, že už mu neveria ani niektorí jeho súkmeňovci, ktorí s ním dvanásť, alebo viac rokov ťahali za jeden koniec povrazu. Zdá sa však, že sú to iba ojedinelé výkriky do nocí a smerácka karavána ide ďalej. Ide ďalej po duchovne vyprahnutej púšti, bez vody a potravy, bez sebareflexie a vízie. Ide ďalej, aby v marci budúceho roka sa v tejto politickej púšti stratila a pokračovala do neznáma.

Aj Keď si Róbert Fico nechce pripustiť, realitou je, že Kiska nie je témou pre liberálov. Kiska je témou pre všetkých slušných ľudí na Slovenku, ktorí chcú zanechať svojim deťom a vnúčatám slušný, prosperujúci a funkčný štát, bez politickej mafie.

Teraz najčítanejšie