Denník N

Varíme s medveďmi – Krupoto

Krupoto je skvelá voľba, ak chcete pripraviť jedlo z veľkého množstva zeleniny, masa a so zníženým obsahom sacharidov. Je to vlastne také klasické slovenské rizoto, kde namiesto ryže použijete krúpy.

My sme použili špaldové, ale úplne v pohode sú aj jačmenné. Postup zostane úplne rovnaký.

Okrem krúpov budeme potrebovať ešte zeleninu, ktorú uvaríme. Napríklad mrkvu, zeler, petržlen, karfiol, kukuricu, hrášok, brokolicu, zelené lusky…

Zeleninu, ktorú podusíme napríklad papriku, paradajky, cukinu, baklažán, šampiňóny…

Mäso, v našom prípade morčacie stehno.

Korenie. My sme použili cibuľu, cesnak, soľ, čierne korenie, bazalku, červenú papriku.

Začneme tým, že do mierne posolenej vody dáme uvariť na kocky nakrájanú zeleninu. Nemusíme použiť všetku tak ako píšem v zozname ingrediencii, ale najmenej štyri druhy by som odporúčal. Veľkým zjednodušením je uvariť mrazenú zeleninu, (ak s tým nemáte problém) alebo môžete skúsiť pomiešať čerstvú a mrazenú, ako sme to spravili my.

Uvarenú zeleninu zlejeme, ale pozor tekutinu v ktorej sa zelenina vyvarila, si odložíme.

Počas varenia zeleniny nasekáme cibuľu, cesnak a nakrájame všetku zeleninu, ktorú budeme dusiť a taktiež nakrájame morčacie mäso.

Na veľkú panvicu dáme trochu oleja, cibuľu, cesnak a popražíme. Pridáme všetky koreniny premiešame a pridáme všetku zeleninu, ktorú chceme podusiť. Prikryjeme pokrievkou a päť minút podusíme.

Pridáme nakrájané mäso, premiešame…

Ak treba podlejeme troškou zeleninového vývaru, ktorý sme si odložili a všetko spolu podusíme celkom do mäkka.

Podusenú zeleninu s mäsom pridáme k varenej zelenine.

Do sitka dáme krúpy a umyjeme ich poriadne pod tečúcou vodou.

Presypeme ich do hrnca zaleje zeleninovým vývarom a prípadne pridáme vodu. Uvaríme do mäkka. Počas varenia dolievame vodu. Keď krúpy zmäknú, zlejeme ich.

Uvarené krúpy pridáme k varenej a dusenej zelenine. Všeobecne by krúpov mala byť asi jedna štvrtina z množstva zeleniny s mäsa.

Výborné voňavé jedlo plné zeleniny je skvelé na leto.

Dobrú chuť!

 

Dobrú chuť.

Teraz najčítanejšie

Roman Dulgerov a Danko Beran

Viac rokov sme varili a písali na blogu SME. Dnes sa po období oddychu vraciame na blogy s novými receptami. Asi nám to chýbalo. Najviac sa budeme venovať receptom podla zdravého životného štýlu. Ale z času načas určite zaradíme aj nejaké to obžerstvo.