Denník N

Vytvorte príjemné pracovné prostredie pre vašu spoločnosť

Príjemne prostredie pre prácu je kľúčom k úspechu. Pokiaľ pracujete v dobrom kolektíve, útulnej kancelárii a robíte vhodnú prácu pre vašu osobnosť, prejaví sa to pozitívne aj na vašej psychike.

Vhodné prostredie na vykonávanie akejkoľvek práce môže na našu psychiku totiž pôsobiť motivačne. Prečo teda nečerpať benefity toho čo nám môže priniesť vhodné sídlo firmy?

Asi to každý z nás pozná. Chodenie do práce je stereotypné a často chodíme do priestorov, ktoré pre nás nemajú žiadnu estetickú hodnotu. Malý stôl s obrovským množstvom papierov, nedostatok svetla a málo súkromia. Aj takéto malé drobnosti nás môžu od práce znechucovať alebo v nás vzbudzovať neochotu pracovať.

Práve preto je dôležité uvedomiť si ako veľmi vplýva zariadenie pracovného priestoru na našu pracovitosť. Najväčší dôraz v rámci pracovného priestoru je potrebné klásť na otvorenosť priestoru. Aj keď sa tak môže zdať, že jednotliví zamestnanci nebudú mať žiadne súkromie, opak je pravdou. Každý sa poteší svetlému priestoru s dostatkom prirodzeného svetla.

Problém nedostatku súkromia potom môžete vyriešiť nábytkom. Nábytok je v dnešnej dobe naozaj marketingovo veľmi rozšíreným sortimentom. Vďaka tomu si viete na mieru vytvoriť interiér podľa vašich predstáv. Nábytok by mal byť svetlý, kvalitný a najmä ľahko udržiavateľný. Zamerajte sa na kvalitu výrobkov aby vaša kancelária vyzerala dobre a slúžila mnoho rokov. Minimalizmus je vítaný.

V rámci formovania tímového ducha je veľmi dobrou ideou nechať dekorácie na zamestnancoch. Vďaka tomu každý zamestnanec môže do svojho pracovného priestoru doniesť kúsok seba. Zároveň im však dáte najavo, že len spolu tvoríte naozaj dobrý celok. Prebudíte v nich pocit, že každý z nich je pre spoločnosť dôležitou individuálnou súčasťou.

Okrem prirodzeného svetla je dôležité dbať aj na umelé osvetlenie. Vyberajte kvalitné produkty, ktoré nebudú pôsobiť na oči príliš rušivo. V kancelárii niekedy totiž zamestnanci trávia väčšinu dňa. Zamerajte sa tiež na kvalitné ortopedické stoličky. Tie sú zo zdravotných dôvodov minimálnou prevenciu pred bolesťou chrbtice.

Ešte väčší dôraz by sme mali klásť na kancelárie, ktoré sa dostávajú do priameho stretu so zákazníkmi. Prvý dojem, ktorý takáto kancelária vytvorí predstavuje celkový dojem z firmy. Dbajte na čistotu priestoru, jednoduchosť dizajnu a najmä na dokonale odvedenú prácu, ktorá vás bude prezentovať.

Klaďte dôraz na vybavenie vašej kancelárie. Vďaka príjemnému prostrediu môžete od svojich zamestnancov dostať omnoho väčšiu pracovnú spätnú väzbu. Prvotná investícia síce môže byť vyššia, no postupom času sami uvidíte, že pracovné prostredie je základom úspechu.

Teraz najčítanejšie