Denník N

Varíme s Medveďmi – Semienkový chlieb bez múky

Dnes si skúsime pripraviť chlieb, ktorý bude celkom bez obilnej múky. Namiesto nej použijeme semienka, jadrá a orechy. Tento chlieb je samozrejme bezlepkový a obsahuje minimum sacharidov. V hotovom semienkovom chlebe by ich malo byt v 100 gramoch len približne 10 gramov.

Spolu budeme potrebovať štyristopäťdesiat gramov semienok, jadierok alebo orechov. Mali by ste zvoliť tak tri až päť druhov. K nim budeme potrebovať ešte štyri vajcia, deciliter vody, lyžičku soli, lyžičku kypriaceho prášku a lyžičku sódy bikarbóny.

Dnes sa už všetky semienka dajú kúpiť vo forme múky, ale môžeme si ich aj jednoducho namlieť, alebo rozmixovať na múku.

Táto múka nemusí byť úplne jemná. Len by v nej nemali byť celé kusy. K zmesi múk pridáme lyžičku kypriaceho prášku do pečiva a všetko spolu poriadne premiešame.

Bielka oddelíme od žĺtkov. Pridáme k nim lyžičku sódy a soli a vyšľaháme na poriadne tuhý sneh. Do snehu po jednom zašľaháme žĺtka a deciliter studenej vody.

Do vaječnej zmesi vysypeme semienkovú a všetko zľahka premiešame.

Hotové cesto prenesieme do chlebovej formy, vystlanej papierom na pečenie.

Pečieme v rúre vyhriatej na stoosemdesiat stupňov asi dvadsaťpäť až tridsať minút.

S chlebom ďalej manipulujeme až keď vychladne. Ostrým nožom uvoľníme kraje a vyberieme ho z formy.

Zelená farba je trochu odstrašujúca. Spôsobili ju semienka slnečnice. Ak ju nechceme, jednoducho namiesto nich použijeme nejaké iné orechy, napríklad vlašské. Netreba sa báť experimentovať. Pridaním tekvicových semienok, získame chlieb s jej špecifickou chuťou, ktorého farba je ešte výraznejšia.

Ale oba chleby napriek farbe chutia naozaj vynikajúco a majú výborný zasycujúci účinok. Dobrú chuť.

Teraz najčítanejšie

Roman Dulgerov a Danko Beran

Viac rokov sme varili a písali na blogu SME. Dnes sa po období oddychu vraciame na blogy s novými receptami. Asi nám to chýbalo. Najviac sa budeme venovať receptom podla zdravého životného štýlu. Ale z času načas určite zaradíme aj nejaké to obžerstvo.