Denník N

Každý moslim môže byť terorista – a každý Slovák Kočner

Bohorovny...
Bohorovny…

Počet moslimov sa aktuálne odhaduje na vyše 1,6 mld. Ľudí. Keby bol každý z nich terorista alebo zástanca práva šaríja, tak by mali globálny kalifát ľahšie ako Váhostav kšefty od štátu.

Nuž moslimov je naozaj veľa, ale posudzovať ich podľa pár exotov, ktorí keby sa narodili do kresťanských rodín, tak by volali po križiackych výpravách je nie chybné, ale naprosto šialené. Mnohí mi vypisujú, že islam nie je kompatibilný s našou civilizáciou, že ako otvoreného gaya by má najradšej poviedli ako prvého na porážku. Oboje je chybne:  

1. Civilizácia sme len jedna, v globálnej dedine, v ktorej žijeme to platí dvojnásobne.  

2. Mám mnoho priateľov moslimov. Jeden jediný nemal problém s mojou orientáciou, ale oni musia denne dokazovať, že nie sú islamisti/teroristi. 

Na šialenstvo zopár jedincov dopláca teda 1,6mld. Ľudí. 

Zovšeobecňovanie 

29.júla istý Eritrejcan sotil pod vlak matku s 8-ročným synom. Matka prežila, pre jej syna to bol jeho posledný deň. Je mi nesmierne ľúto, motívy vraha nie sú jasné, prebieha vyšetrovanie. Lenže veľa ľudí, vrátane mnohých Slovákov, ktorí Frankfurt nikdy nenavštívili, malo okamžite jasno: Jedná sa o utečenca, určite moslima a keby sme ich sem nepustili, nestalo by sa to. Aby toho nebolo málo, už sa rozbehli úvahy, že určite bude prehlásený za nesvojprávneho alebo dostane podmienku zo strachu úradov z rasizmu a bude, ako inak, vraždiť ďalej. No a takíto sú vraj vseetci moslimovia. 

Snažil som sa otvoriť na túto tému diskusiu, ale hneď som bol zahriaknutý, že som úchylný buzerant, a že nás pozabíjajú ako prvých. Nuž som tretí rok v Anglicku a okrem mojej spoločenskej nátury ma aj moje profesie priviedli k pestrej škále populačnej vzorky. Popravde som bol aj pri mojom liberalizme prekvapený prístupom moslimov. Im prišlo blbé, že mi musia vysvetľovať, že proti gayom sú nejaké okrajové islamistické grupy, ktorých percentuálne nie je ani toľko, čo na Slovensku Kotlieb kľačiacich pred Sedembolestnou. 

Pred pár dňami som mal na túto tému krátky FB chat so známym zo Slovenska a ten mi vravel, že tým ľuďom(moslimom) sa proste nedá veriť, lebo stačí, že niektorí z nich sú takto “prepnutí” a máme potenciálny problém všetci, lebo stačí jeden a obetiam to život nevráti. Tým má namotal na napísanie tohto článku. 

Čo Slovák, to skorumpovaný objednávateľ vraždy! 

Na Slovensku bol unesený prezidentov syn a po elektrosokoch do gulí unesený do zahraničia. Spojka svedka bola štátnou mocou upálená zaživa, Paľo Rýpal zmizol bez stopy, ex-minister má za “motivačné” autopredajnu, novinár so snúbenicou popravení komandom krytým priamo vládou. Mohol by som pokračovať, ale nemienim mať tri dni debatu zoči-voči záchodovej mise. 

No a teraz si predstavte, že takíto sú Slováci. Rasistickí homofobovia, ktorí si objednávajú únosy a popravy kedy sa to hodí. Farár by mal mať funkciu prezidenta automaticky, veď tých pár ríšskych mariek za vývoz tej židovskej pliagy nám za to stojí. 

Ako nás vidia 

Myslíte, že som to s iróniou prehnal? Opakujem: Keď som prišiel do Anglicka, neraz som dostal otázku “Prečo sú Slováci takí rasisti?” Tú otázku som dostával naprieč politickým(I apolitickým) spektrom a naprieč sociálnymi skupinami. Vždy sa pobavím, keď mi nejaký exemplár na FB napíše, že Briti ani nevedia kde je Slovensko. Keď to vedia 5-8 ročné deti z našej ulice, keď to vedia trhovníci na farmárskom trhu? Vedia kde je Slovensko, vedia čo sú Tatry, vedia ako ďaleko je Bratislava od Viedne. 

Tomu, aby nás nevideli takto mizerne musí niečo predchádzať. Tým niečím je statočnosť a nie počúvať rodičov, ktorí vám povedia “Musíš byť rozumný!” Je to veta, pod ktorú sa zašíva strach, rezignácia, poslušnosť a na jej konci je nevyslovené otroctvo. Preto ju neznášam. 

Kým necháte svoj rozum ovládnuť strachom, popremýšľajte nad dôsledkami. Inak bude patriť svet tým, ktorí sa odhodlajú odpaľovať bomby v mene ľubovoľného náboženstva alebo si objednávať únosy a popravy v mene moci a ľubovoľnej peňažnej meny.

Teraz najčítanejšie