Denník N

Diskusia o kritickom myslení

O kritickom myslení sa dá hovoriť vtedy a len vtedy, ak sa ukazuje.

Ak Šebej hovorí o kritickom myslení, sú to iba slová. Ak nás chce presvedčiť, že ho má, potrebujeme, aby ho konal. Napr. prísť do tejto relácie, vysvetliť prečo išiel so Smerom do koalície, ospravedlniť sa za to a potom z relácie odísť. To by bola akcia kritického myslenia, ktorou by sa dal do našich rúk. Vtedy by sme mu mohli odpustiť a necítiť sa tým ponížení. A vrátili by sme mu ako držitelia sebavedomého diskurzu, ktorý so Smerom nemá nič spoločné, jeho vlastné sebavedomie…Takto je to iba chyba dramaturgie diskusie, z ktorej sa poučím. Preto nebudem híkať prekvapením, že ju spravil môj obľúbený redaktor. Lebo híkanie nepatrí do kritického myslenia.

011019 Príklad kritického myslenia
Myslím, že by sme mali prestať ustráchane mudrovať a prehnane kritizovať chyby Beblavého, Trubana, Kisku a Hlinu a tým prehrávať vopred. Namiesto toho si odvážne vzájomne pomáhajme zlepšovať sa. To je naše víťazstvo vopred.
__________________________________________________
Blogujem aj kvôli tomu, že

a) chcem udržať viditeľný syslog pre voľby 2020.

b) nezabúdam na Jana, Martinu, ich rodičov a súrodencov.

c) podporujem Michala Vajdičku.

Nová Dysrhythmia – dá sa spustiť iba zopár krát, ak vôbec. Nájdeš v nej neskutočne krásne mikromomenty. Ak sa nespustila, skús ich hľadať tu

Charles Sanders Peirce on critical thinking

Pokračuj tu

Teraz najčítanejšie

Ivan Baltay

Založili sme OZ ETRI. Inšpirujeme konštruktivistické učenie humanitných predmetov, pilotne dejepis 5-7, Viac na etri.sk