Denník N

Tokio, Jakarta, Sao Paulo, New York … ľudia a ich „cyklus“ produkcie odpadu

NEW YORK ..denný odvoz odpadu...
NEW YORK ..denný odvoz odpadu…

Náhodou som sa prešiel po nábreží a je tam výborná výstava oceňovaných fotiek enviromentálnej témy. To je asi i cesta, tieto kontajnery, pre šírenie kultúry, putovné výstavy. I v Petržalke…Teda výstavu odporúčam hlavne deťom, pre nich je odpad príležitosť i hrozba… školy…možnosť pekného výletu…

Fotky sú nakoniec poprehadzované…treba sa ísť pozrieť osobne,…a na záver dám i pár fotiek z Bratislavy. Máme stále šťastie, že nie sme najväčšie mesto. Stále je príležitosť „budovať“ cit, zodpovednosť k slobode… Aspoň u novej generácie… A na záver dávam link s videom s fotkami približuúc tak myšlienku Projektu Marsilius, projekt vytvorilo  OZ Presadíme (a s remixom piesne Džungľoraj (hudba zaznie k fotkám „na oživenie“ v cca. 7 minúte)).

       

 

  

Ide i o pozvánku na akciu sadenia stromov 19.10.2019 na hraniciach s Rakúskom, vojenský cintorín pre obete prvej svetovej vojny (keďže hraničné stavy zjavne zažívame i dnes…).:

 

https://www.facebook.com/projektmarsilius/videos/680327995770194/

 

(Tu som k tomu projektu Marsilius vcera vytvoril…snazil sa to vysvetlit jednoducho a vecne…a pouzil vela fotiek aktualnej Petrzalky.:-)i graffity medzi fotkami… na zaver cca. v siedmej minute je pouzity i remix piesne vytvorejen k storocnici Petrzalky, ako spestrenie dlheho videa,,,kto ma chut, moze to preskocit, kto ma chut, moze sa zapojit do sutaze..do 30.9.2019. Podla info, ak  su i na www.petrzalka.sk)

 

Teraz najčítanejšie