Denník N

Mediálne legitimovať anonymitu adminov Zomri je už v tejto dobe tak príznačne perfídne.

Screenshot z ich webu www.zomri.online/2019/05/06/mzv-feat-zomri/ Celková kampaň eurovolieb mala tento rok aj zo strany EÚ skôr takú povrchnú flašíkovskú úroveň.
Screenshot z ich webu www.zomri.online/2019/05/06/mzv-feat-zomri/ Celková kampaň eurovolieb mala tento rok aj zo strany EÚ skôr takú povrchnú flašíkovskú úroveň.

Jedna vec sú vtipy a ten taký zvláštny bezkontextuálny “vyšší spoločenský úmysel” na úrovni plusbodov akéhosi staromládeneckého rande.

Druhá vec je mediálne diskutovať s niekým, kto nemusí niesť zodpovednosť za svoje tvrdenia, nemusí sa podpísať, zverejniť svoju tvár, meno a priezvisko. Teda akýsi troll, neoverená identita, ktokoľvek, čokoľvek.

To je krajne nepoctivé jednanie, vystupovanie, spravovanie diskusií, akýchkoľvek výstupov.

Vzniknutá percepcia stránky Zomri je už dnes spoločnosťou riadne pomýlená.

Asi to pripomína ten odveký slovenský konformizmus vedieť skutočným problémom aj otvorene čeliť.

S “bojom proti fašizmu” majú tí chlapci asi toľko spoločné, ako poslanec Blaha s pracujúcou chudobou.

Bojovať proti fašizmu sa nedá so zatajenou identitou. Bojujú tak proti anonymným profilom, trollom, dezinformáciám.

Rovnako nerozumiem zbierkam na “kozy do Afriky”, keď intenzívne znevažujú akýkoľvek dobre mienený životný štýl, akým je vegetariánstvo či vegánstvo. Doesn’t make any sense. Je to mentálne infantilné, pripomína to akúsi spoločensky nedovyvinutú, obmedzenú a zakrpatenú osobnosť.

Šíria nenávisť a intoleranciu voči starnúcim ženám, pribratým ľuďom, akémukoľvek vzhľadu ľudí, ktorí sú pre nich momentálne nevyhovujúci.

Napr. Mazurek či Krupa z ĽSNS, Hrnko z SNS, Chmelár. Určite ide o názorovo nekonzistentných ľudí, prví dvaja sú extrémisti, ale podlo sa vysmievať ich irelevantnému výzoru sa mi bytostne bridí. Je to masívna šikana niekoho vzhľadu cez virály sociálnych sietí.

Je to len ako ďalšia stupídna zábavka na úrovni Kaliňákových vtipov na smeráckom MDŽ.

Verejní činitelia majú vedieť čeliť kritike verejnosti, ale nie za svoj vzhľad, preboha. Za obsah svojho vystupovania.

A to všetko z komfortnej zóny anonymity. Je to nechutné.

Toto nie je humor. To je primitivizmus, len z “opačného brehu”. Avšak, so samotným “šľachetným” účelom to má pramálo spoločné.

A, okrem iného je obzvlášť bolestivé aj to, že dokážu dať dve čiarky do jednoduchej vety cez celý meme.

Keď máš ten “správny úmysel”, tak tvoju anonymitu podporí v kampani už aj MZV SR, hoci sa tiež tvári iniciatívne v odkrývaní hoaxov a dezinformácií.

Je krajne pomýlené také osoby volať na kampaň do europarlamentu (portál euroactiv.sk, neskôr to uverejnilo aj MZV), na podujatia organizované demokratickými stranami, na diskusie a rozhovory štandardných médií (hnonline.sk), akože spoločensky zodpovednými mimovládkami (Nexteria video), a chodiť tak diskutovať s mladými ľuďmi, tínedžermi, stredoškolákmi a pod.

To všetko s taškami na hlave, bez tváre a mena, priezviska.

Nech si admini stránky Zomri anonymne existujú v rozhraní svojich sociálnych sietí, ale na mediálne výstupy nemožno predsa akceptovať niekoho neoverenú identitu bez zodpovednosti. A bojovať takto proti fake news, hoaxom, dezinformáciám.

Orwellov 1984 oproti tomuto znie len ako prvoplánová neambiciózna báchorka.

Teraz najčítanejšie

Zora Šikrová

Keď ma niečo už veľmi rozčúli, tak o tom napíšem text :) Aj keď občas by som mohla napísať niečo aj o kultúre... Asi som alergická na pokrytectvo - či už u masmédií, politikov - hlavne ľavičiarov, ale aj napr. u finančne založenej charity.