Denník N

Keby bolo na mne, bolo by všetko inak

Keby bolo na mne, bolo by všetko inak. – vraví drvivá väčšina tohto ľudstva, teraz odhliadnuc od ktorejkoľvek národnosti.

Prečo všetci tvrdíme rovnakú vetu no nič preto aby bolo všetko inak nerobíme? Asi to je pohodlnosť alebo nechcenosť bojovať za tento svet a hlavne pre naše ľudské pohodlie. Kašlať na pohodlie keď nám pred očami mizne naša krásna Matka príroda. Je mi nad mieru jasné, že všetci žijete rýchli život ako 85% ľudstva, ale to sú všetko len výhovorky. Prečo nemôžeme spoločne spraviť niečo pre tento svet a hlavne pre našu krásnu prírodu? Je mi ľúto, že hazardujeme všetci tým čo nám v podstate dalo život… Vkuse chodí v televíznych novinách to, ako nejaký politik hento a druhý zasa tamto. Kedy ľudia pôjdu do sveta s veľkým čiernym vrecom a začnú upratovať svoje okolie? Svoju milovanú domovinu, ktorá tu je pre nás. Stále pre nás ľudí.  My si nikto neuvedomíme čo je to život a príroda kým nám to nedá najavo sama?Prečo dopustíme aby boli na tráve odpadky aby naše okolie a prostredie v ktorom žijeme bolo špinavé?Naozaj sa zamyslite a uvedomte si, že ako sa budete správať vy k prírode bude sa správať ona k Nám všetkým. Spôsob ako pomôcť a mať dobrý pocit?

Každé ráno po ceste do školy, roboty, alebo hocikam zdvihni jeden nežiadúci odpadok, ktorý nemá čo robiť na zemi! Každé ráno si zober z domu vlastnú viackrát použiteľnú fľašu, ak sa to nedá, vezmi si kľudne jedno-rázovú ale po vypití, ju hoď do plastov! Ak môžeš používaj intenzívnejšie MHD(mestskú hromadnú dopravu). Aj to je jeden z faktorov, ktorým dopomáhaš prírode a zároveň samému sebe. Ak ani to nemôžeš, zvez aspoň po ceste do práce suseda, kamaráta, známeho, alebo kľudne aj cudzieho človeka, ktorý  má rovnakú cestu ako ty. Snaž sa žiť aspoň o 1% ekologickejšie ako doteraz. Lebo všetky tieto veci čo som ti práve napísala vyššie sú len 1%, ktorým môžeš pomôcť. Je istý fakt, že nemôžeš pozerať na druhých a hovoriť, že ak to nespraví on, prečo by si mal ty. Vtedy narátaj do 10, a povedz si, že to robíš pre samého seba a pre prírodu, lebo nezabúdaj, ako ty tak aj ona. A oveľa horšie!

Prečo je príroda dôležitá pre človeka? No je to jednoduché, príroda nás k životu nepotrebuje, zato mi bez nej nedokážeme prežiť. Príroda je pani samej sebe a zároveň aj naša. Mali by sme ju chrániť a milovať, zatiaľ čo ju ničíme a nevážime si ju. Príroda nám dáva tak veľa. Čo tie všetky prechádzky po lese a čerpanie dobrej energie a pocitu voľnosti a zdravia? Pokiaľ chceme prežiť musíme sa začať správať tak, ako sa človek má správať. Človek je uvedomelý a dostatočne inteligentný na to, aby rozhýbal a oprášil svoje mozgové závity a bojoval pre tento svet!! Nie je nič krajšie ako keď nám príroda ukáže, že je spokojná!

Teraz najčítanejšie