Denník N

Základy (nielen) pánskeho šatníka

Páni sa o módu väčšinou príliš nezaujímajú. Avšak napriek tomu je veľmi dôležité aby ich šatník tvorili kvalitné a moderné kúsky. Vďaka tomu ich vedia potom omnoho lepšie kombinovať a vydržia im niekoľko rokov. Vytvoríte si tak kvalitný, elegantný a nadčasový základ šatníka a nebudete musieť riešiť otázku: „Čo si dnes vezmem na seba?“

Pri výbere konkrétnych kúskov oblečenia sa vždy treba zameriavať na určité aspekty. Každý kúsok by vám mal sedieť, mal by hodiť farebne k vašej osobnosti, rovnako ako aj k vášmu šatníku. Zároveň by oblečenie malo byť veľkostne presné, pohodlné a materiálovo kvalitné. Práve preto výber oblečenia nie je vždy jednoduchý. Ktoré kúsky by nemali chýbať vo vašom šatníku a prečo?

Košeľa

Kvalitná košeľa je základom nielen pánskeho ale aj dámskeho šatníka. Môžete ju využiť na rôzne udalosti vždy v inom, štýlovom prevedení. Ideálom je košeľa bielej farby, ktorá ma najširšie využitie rovnako v bežnom, spoločenskom aj ležérnom šatníku. Avšak s košeľami môžete pokojne aj experimentovať a kupovať si rôzne strihy a vzory.

Kvalitné nohavice

Ako základ šatníka je dôležité zvoliť aj nohavice z kvalitného materiálu. Využijete ich rovnako na široké spektrum príležitostí a môžete sa tešiť z ich komfortnosti. Na leto tiež môžu byť príjemné kraťasy, ktoré napríklad s košeľou vyzerajú ležérne no zároveň veľmi štýlovo. Overená klasika v zmysle čiernych nohavíc nikdy nevyjde z módy a využijete ju na milión spôsobov.

Sako

Sako tiež patrí ku kúskom oblečenia, ktoré využijete v rámci kombinovania mnohých outfitov. Môžete s ním vytvoriť oficiálne pracovné outfity, rovnako ako veľmi ležérne a pohodlné. Veľmi trendy sú aj saká vo výrazných farbách, či vzoroch, ktoré rozžiaria vaše outfity a v správnej kombinácii vytvoria jedinečný šmrnc.

Tričko

Asi nie je žiadnym prekvapením, že by ste vo svojom šatníku mali mať aspoň pár tričiek. Najlepšie z kvalitných materiálov a jednofarebné v neutrálnych farbách. Ich kombinovanie je opäť veľmi jednoduché a viete ich využiť na milión spôsobov. Zároveň sú asi najpohodlnejšie na bežný deň a pri tom vyzerajú naozaj dobre.

Spodné prádlo

Možno ani neviete aké dôležité je používať kvalitné spodné prádlo v správnych veľkostiach. Ide o kúsky oblečenia, ktoré sa každodenne dostávajú do kontaktu s vašou pokožkou a intímnymi partiami vášho tela. Práve preto by ste ešte viac mali dbať na ich pohodlnosť, praktickosť a aj materiálovú kvalitu spodného prádla.

Sveter

Zimné obdobie, či studenú jeseň by ste sa zrejme neobišli bez kvalitného svetra. Jeho účel je veľmi praktický ale zároveň môže vyzerať naozaj dobre. Tenšie svetre môžete využiť napríklad v kombinácii so sakom a hrubšie napríklad s košeľou. Ide o veľmi praktický kúsok, ktorý môže tiež byť plnohodnotný pri tvorbe outfitov.

V rámci obuvi by ste tiež mali byť veľmi striktný a zameriavať sa najmä na správnu veľkosť a pohodlnosť. Nosenie nepohodlných topánok je nielen bolestivé ale môže sa spájať s mnohými ďalšími zdravotnými problémami. Kvalita topánok vám potom zaručí, že vydržia dlhšie a budú vaše nohy chrániť pred nepriaznivými vplyvmi počasia a terénu.

Voľbou takýchto univerzálnych kúskov do vášho šatníka viete kombinovať naozaj množstvo outfitov na rôzne príležitosti. Pokiaľ pri jednotlivých kúskoch zvolíte neutrálne farby ich kombinovanie bude ešte jednoduchšie. Samozrejme je množstvo ďalších kúskov, ktoré by vo vašom šatníku nemali chýbať. Uvedomte si však, že nie je dôležitá kvantita, ale kvalita.

Teraz najčítanejšie