Denník N

V srdci

Akoby sa niečo stalo…

Podprsenka, nohavičky, nič viac, len tak naľahko. Pobehujem po byte so strapcom hrozna v rukách. Okrúhle zelené bobule šťavnatého ovocia končia v mojich ústach. „Hm, skvelé,“ vychvaľujem ich chuťové vlastnosti, nie vždy sú také dobré. Dnes áno, priam lahôdkové. Zahryznem a už sa mi na jazyku rozplýva ich skvelá chuť. Popri tom spomínam na hroznovú omáčku. Mám takú vo svojom kuchárskom repertoári, bolo to síce len na skúšku, ale celkom som si ju obľúbila.

Kuchyňa. Na stole piškóty, hrozno, čokoláda. Idem na to, dávam sa do prípravy chutných jednohubiek. Asi som dostala chuť. Áno, tak je, niečo také sa mi stáva pomerne často. Keď to na mňa príde, neodolám. Hudbu z rádia prerušia slová, najprv predpoveď počasia, za ňou čerstvé správy. Veľmi ich nevnímam, venujem sa skôr svojej maškrte. Moje chuťové poháriky, tá čokoláda so mnou robí divy. Horká je pre mňa najlepšia, je to tak už od detstva. Aj ocko mi takú kupoval, vždy vedel ako ma potešiť. Ale potom, ešte stále správy, odrazu počúvam.  Priskočím k prijímaču, pridávam hlasitosť. Stojím takmer bez pohybu, aj chystané dobroty ma prestali zaujímať. Nie, to nemôže byť pravda, nechcem tomu uveriť.

Srdce mi bije rýchlejšie, rozbieham sa do izby. Je to hrozné, dotýka sa ma to, môj idol je mŕtvy. V správach neklamú, omyl je vylúčený. Otváram skrinku, beriem jedno CD a počúvam. Venujem sa len hudbe, chcem byť spolu s ním, potrebujem to. Sadám si na sedačku a spomínam. Vtedy na koncerte, bol to taký švihák, mám ho v srdci.

Teraz najčítanejšie

Darina Matichová

Obľúbili ste si moju tvorbu? Chceli by ste si prečítať viac nových kúskov? Na mojej osobnej webstránke http://darinamatichova.sk nájdete množstvo ďalších poviedok, niektoré aj v zvukovej podobe a nechýbajú ani informácie o mojich knižných počinoch.