Denník N

Platí Soros aj Harabina?

Štefan Harabin oznamuje svetu stranu Vlasť (nakreslil Shooty)
Štefan Harabin oznamuje svetu stranu Vlasť (nakreslil Shooty)

Na Slovensku je všeobecne známe, že to tu má pod palcom filantrop George Soros (z väzenia mu ticho závidí aj Marián Kočner). Platí prezidentku, celú opozíciu, odídencov z koalície, občanov chodiacich na protesty Za slušné Slovensko, novinárov (iba tých v Denníku N, .týždni, SME a podobne) a som si istý, že aj toho psíka, ktorý minule zaštekal na Roberta Fica. No vynára sa podozrenie, že peniaze z Ameriky putujú aj na účet zatiaľ ešte sudcu Štefana Harabina.

Štefana Harabina asi netreba viac predstavovať. Po prezidentských voľbách sa vznešene vyhlásil za víťaza, no namiesto prezidentského paláca išiel späť na súd. Neohrial sa tam dlho, pred pár dňami na tlačovke oznámil, že so svojou stranou Vlasť bude kandidovať v najbližších parlamentných voľbách. Prečo to tento pán, ktorému robí radosť slabikovať každú vetu, robí?

Odpoveď je jednoduchá, no prekvapivá. Zaplatil mu za to George Soros. Kde a ako sa stretli verejnosti nie je známe, no bolo to určite niekde v okolí 5. Avenue. Nevieme ani koľko peňazí Harabin dostal, no určite to nebolo veľa, lebo aj tak denne chodí do práce električkou, spolu so všetkými nebezpečnými imigrantmi. No určite sa Georgovi oplatilo zaplatiť Harabinovi, aby svojou stranou trošku roztrieštil koalíciu a ubral hlasy SNS a SMERu.

Alebo je to iba konšpirácia? Snaží sa Harabin sám za seba vyhrať voľby (v prípade, že sa mu to nepodarí, opäť napadne výsledky na Ústavnom súde)? Vie vôbec, že si s ním spoluprácu nikto rozumný predstaviť nevie? Ničím si nemôžeme byť istí. Snáď iba tým, že čím viac hlasov Harabin získa, tým to bude väčšia pohroma pre Slovensko.

S maličkou dušičkou si radšej prajme, aby Harabin dosiahol maximálne 4,99 percenta, pričom ukradne hlasy Ficovoličom, kotlebám, SNS, prípadne kollárovcom. Toto by bol ten ideálny prípad pre Slovensko a, logicky teda, aj pre Sorosa. Aby sa mohlo naplno ukázať to, čo takí Mazurek alebo Blaha hrdo hlásajú – predanie Slovenska imigrantom. Teda jedine, že by títo chlapci akosi nemali pravdu.

Aj keď, bohužiaľ, Andrej Bán trefne poznamenal, že takýto dobrý osud asi Slovensku priať nebude. Preto ostáva len dúfať, že na výmenu mafiánov a rozkrádačov slušná a rozumná opozícia zabojuje ešte viac, ako doteraz.

Teraz najčítanejšie

Tomáš Paulďuro

Som nahnevaný občan Slovenskej republiky, pretože aj keď som sa zúčastnil protestov Za slušné Slovensko, do dnešného dňa mi neprišli od Sorosa žiadne peniaze. Okrem iného som spoluzakladateľ občianskeho združenia Vivat Vero, ktoré sa snaží spraviť zo Slovenska lepšie miesto. Naším prvým projektom je Antivýtrus, rozšírenie do webového prehliadača, ktoré užívateľa chráni pred konšpiračným a zavádzajúcim obsahom.