Denník N

Cirkev a ĽSNS

Ľudová strana Naše Slovensko bola založená na 3 princípoch. Medzi nimi je aj kresťanský, no je tomu v skutočnosti tak?

Ľudová strana Naše Slovensko sa prezentuje, že je založená na 3 princípoch národný, kresťanský a sociálny. No to je aj SNS, lenže rozdiel medzi týmito dvoma stranami je, že ĽSNS to podávajú inak (extrémisticky).

Marián Kotleba dlhý čas vraví, že ako on (kresťanský) politik a jeho strana nebudú kradnúť, rodinkárčiť a ovládať sa mafiou. Všetko to je samozrejme klamstvo a za ten čas už stihli všetko dosiahnuť. Kradnúť aj rodinkárčiť stihli v banskobystrickej župe. Dosadenie svojich do funkcií, kúpa domu a aj podozrivý predaj auta. Kam tým všetkým narážam? K porušeniu jedného z desatora v božích prikázaní a to znie: „nepokradneš“. S mafiou začali spolupracovať pri možnom rozpustení strany súdom a to presnejšie s Mariánom Kočnerom (dokazuje to aj threema). O tom, že jeden z hriechov je aj klamanie a to Marián Kotleba robí pravidelne, takže sa vyjadrovať k tejto téme nebudem, kedže každý takýto populistický politik klame.

„rodinný dom Mariana Kotlebu, ktorý vraj bude využívať na strannícke účely“

https://www.youtube.com/watch?v=YSC9y8k2zwY

Kresťanstvo vs. Mazurek a Mistrík

Kresťanstvo a fašizmus idú ruka v ruke. V minulosti nám to predviedol Hitler dnes nám to predvádza ĽSNS. Kotleba si od kresťanstva zobral do programu len to čo sa mu hodí, ako napríklad: potraty a registrované partnerstvá, no zabudol na to, že kresťanstvo nesúhlasí úplne s holokaustom a rasizmom. Drvivá väčšina ľudí berie obdobie hitlerovskej totality pod vedením rímskokatolíckeho kňaza Tisa ako chybu, ktorá sa nemala nikdy stať, ale poslanci, ako Mazurek a Mistrík majú na to iný názor. Nie nadarmo Mazureka súd uznal vinným z hanobenia národa, rasy a presvedčenia, kvôli svojmu rasistickému výroku, ktorý odznel v jednom rádiu. Na Mistríka sa však spravodlivosť nedostavila.

(foto: pred pojednávaním)

Ak toto všetko berieme do úvahy, že je súlade s bohom potom môžeme považovať za správne aby Kotleba niesol svoj krížik na zelenom manchestrovom saku. „Veru nie“. Nemôžme predsa veriť tomu, že kotlebovci sú kresťania, keď očividne páchajú ťažké hriechy. Ak chceme voliť kresťanov je tu KDH, ak chceme voliť patriotizmus je tu SNS ale ak chceme voliť extrémizmus a cynizmus jedine ĽSNS.

Veľa voličov Kotlebu si neuvedomuje tento fakt. Vidia len ako Kotleba zatočí s rómami, migrantami alebo uchylmi z LGBT komunity. Človek, ktorý bojuje za tradičné hodnoty, zachovanie potravinovej sebestačnosti, vystúpenie z medzinárodných organizácii ako je NATO a EU ( kandidovali do EU a klamali o tom ako chcú celú úniu zmeniť) a pritom sú to len všetko populistické klamstvá pri, ktorých používa cirkev ako nástroj na získanie popularity.

„Stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou,“ povedal ríšsky minister propagandy Joseph Goebbels.

https://www.youtube.com/watch?v=mCUN-lrm2vc

Kňazi v politike 

„ĽSNS je prvou autentickou pravicovou stranou, ktorá sa dostala do parlamentu a má v programe dôsledné bránenie kresťanských hodnôt nášho štátu“.  časopis Svedectvo

V súčasnosti vidíme narastajúce sympatie niektorých kňazov s extrémistami. Stalo sa to hlavne pri riešení sprísnení interrupciami. Áno je pravda, že cirkev ako taká nesúhlasí s potratmi lebo to považujú za vraždu ale kňaz by sa v žiadnom prípade nemal angažovať za žiadne politické strany. Napomenutie dostali aj od KBS. Ide o redemptoristu Miroslava Čajku, Jána Košiara a Ignáca Juruša. Súčasnosť nemá ďaleko od minulosti. Veď len, keď si spomenieme na evanjelického kňaza Jozefa Tisa, ktorý riadil fašistické Slovensko pochopíme odkiaľ vedú korene.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ĽSNS a kresťanstvo

Prečo chcem rozoberať práve týchto členov strany? Títo členovia majú na oficiálnej stránke, že zastávajú kresťanské hodnoty alebo sú kresťanskí aktivisti. Poďme sa na to bližšie pozrieť.

Podľa rozhovoru ktorý poskytol pre Hlavné Správy vyplíva, že sa ostro vyhraňuje voči liberalizmu. Pán Polanský si myslí že liberalizmus narúša tradičné kresťanské hodnoty, a postupne ak ho nezastavíme zničí aj nás Slovákov! Dovoľte mi toto tvrdenie vyvrátiť. Ako sa spoločnosť vyvíjala, vyvíjalo sa aj kresťanstvo. V minulosti ste museli za bohoslužby a hriechy platiť, cirkev žila v prepychu a zabudala na svojich „veriacich“. Postupom času sa to zmenilo a v súčasnosti je na ňu vyvíjaný tlak k rešpektu a uznaniu homosexuálov ako takých a začlenenie do spoločenského a duchovného života. Kresťanstvo musí hľadať nové odpovede aj v tomto a nie len neustále zachovávať konzervatívny názor, že všetko proti prírode je zlé.

prikladám celý  rozhovor v ktorom je množstvo dezinformácii: https://www.hlavnespravy.sk/karol-polansky-kandidat-strany-kotleba-lsns-europskeho-parlamentu-2019-migracia-je-riadena-kriminalita/1734228

 

„Je dobrá právnička a silná kresťanská aktivistka,“ exposlanec Mazurek

Lucia Žužová už v minulosti malá problémy so zákonom zo zneužitia svojej funkcie súdnej exekútorky. Povedzte či sa mám vyjadrovať k žene ktorá tvrdí o prezidentovi Tisovi ako o „jedinom skutočnom prezidentovi“. Človek, ktorý toto dokáže povedať by mal automaticky stratiť volebné právo a byť odvolaný zo všetkých verejných funkcií. Človek, ktorý schvaľuje, že počas vojny bolo z nášho územia deportovaných niekoľko tisíc židov na istú smrť nemôže byť svojprávny. Bodaj by každý človek, ktorý zastáva takýto názor sa narodil do tohto obdobia a prežil by to čo museli preživať naši prarodičia. Kebyže Hitler vyhraje vojnu a my by sme s istotou boli súčasť nacistického Nemecka táto pani spolu s miliónmi Slovanov by pracovali na poliach, továrňach a robili by sme v odporných pracovných podmienkach ako lacná pracovná sila pre Arijskú rasu.

Stále si myslíte že heslo: „Za Boha, za národ,“ môže byť použitý po týchto výrokoch? Stále veríte, že kresťanstvo môže byť spojované s ĽSNS? Sú to len reči, nič viac než populistické reči ako oklamať voličov, ktorý by volili SNS alebo KDH poprípade SMER-SD.

 

Teraz najčítanejšie

Patrik Šuba

Som študent strednej školy, ktorý sa venuje blogovaniu. Píšem o najrôznejších témach, hlavne o politike.