Denník N

Stand-up komik Harabin a Hlina

Diskusia, ktorá nám ukázala obidvoch v najlepšom svetle pre budúceho voliča. Naozaj máme toto voliť?

Dvaja konzervatívni politici sa stretli 13. 10. v dueli, ktorý sa odohral na TA3. Pre Harabina to bolo prvé odprezentovanie novovzniknutej strany VLASŤ, ktorá sa prezentuje ako silno konzervatívna (kresťanská), národná, proruská a právna. Aspoň to Harabin o nej rád hovorí. Pre Hlinu, predsedu strany KDH, to bola snaha ukázať budúcim voličom, že on je ten „kresťanský“ politik, ktorého by mali voliť.

Ako to dopadlo? Uplným fiaskom pre obidvoch. Musím vám povedať, že tak dávno som sa nepobavil ani pri silvestrovských show, ktoré dávala Markíza alebo Jojka.

Štefan Harabin sa ukázal ako človek, ktorý si myslí, že svojou aroganciou získa voličov. Bohužiaľ sa mu darí získavať hlavne niektorých slabomyseľných ľudí, ktorí zabudli, na akej strane stál, keď Slovensku vládol Mečiar alebo za čias Fica a zlatých čias Smeru. Harabin ani po dlhoročnom pôsobení v súdnictve stále nechápe, že kombinácia sudcu a politika nejdú spolu dokopy a že sudca by mal byť nezávislý a dištancovať sa od akéhokoľvek politického hnutia či strany. Harabin sa stále sa pohybuje svojími slovnými kľučkami na hrane zákona a myslí si, že mu to prejde. Jeho voliči ho dokonca podporujú v anti-systémovej kampani, ktorá sa posmieva súčasnej legislatíve, ktorá výrazne koná proti ľuďom ako on. Prosím Vás, je možné, aby dlhoročný sudca založil stranu a nepozastavil funkciu kvôli fráze: Volebný líder strany?“ Obraz si urobte sami.

Alojz Hlina je v politike už pomerne dlhý čas. Vie, ako to chodí a snaží sa dostať KDH spod 5% a prekonať svoju existenčnú krízu. No, ako to vidíme, tak tento rozhovor mu nepridal na dôveryhodnosti. Z jeho úst odzneli napríklad vyjadrenia, z ktorých bolo zjavné, že sa nevedel argumentačne brániť a celkovo nebol presvedčivý asi v ničom. Ak to takto pôjde ďalej, nemyslím si, že KDH uvidíme nasledujúce 4 roky v parlamente. Predseda strany má byť lídrom a nie šašom.

Moderátorka pôsobila neprofesionálne. Nevedela viesť rozhovor a ani upokojovať Harabina, ktorý si samozrejme rozprával len svoje rozprávky dookola. Veľa ľudí malo pocit, že je zaujatá, ja si to ale nemyslím, lebo sa snažila dať priestor obidvom – aj keď väčšiu časť si zobral nadrzovku Harabin. Ja ju aj sčasti chápem, viesť serióznu debatu medzi dvoma primitívmi je dosť náročné. Lenže to ju neospravedlňuje.

Čo sme sa dozvedeli z rozhovoru:

 • Harabin pôjde do spolupráce s každým, kto uznáva jeho program. Teda pravdepodobne len súčasná vládna koalícia SMER, SNS a Most Híd.
 • KDH nepôjde do spolupráce so SMEROM, ĽSNS a SNS.
 • Harabin naďalej nemieni pozastaviť svoju funkciu.

Najlepšie hlášky:  Štefan Harabin (SH), Alojz Hlina (AH)

 • (SH): Hlina, ty antikrist! (podľa seba súdim teba)
 • (AH): KDH je Notre Dame (pravdepodobne ľahne popolom)
 • (AH): Ja som politik, mňa nikto neplatí a vôbec nie štát. (kto potom?)
 • (SH): Tu je potrebné nastaviť normálne parametre v politike, aby kleptomani, podvodníci, úžerníci, pedofili a feťaci neriadili tento štát (2/5 splnené).
 • (SH): Denník SME klamal o tom a ja som vyhral! (k tomu komentár nemám)
 • (AH): […] toto čudo, kariérne monštrum… (a ty si čo?)
 • (SH): PS propagujú pedofíliu, kanibalizmus! (vážne?)
 • (SH): Za Harabinovej éry mala spravodlivosť 48% teraz má 22% a dole až 12%. (podľa neoverených informácii)
 • (AH): Ľudia, ktorý kliknú na vašu reklamu, ľudia, ktorý zazdieľajú váš odkaz, si stiahnu do počítača červa a potom im tam vloží porno. (vrchol debaty)

Teraz najčítanejšie

Patrik Šuba

Som študent strednej školy, ktorý sa venuje blogovaniu. Píšem o najrôznejších témach, hlavne o politike.