Denník N

Ja som optimista (z prievidzského zhromaždenia Za slušné Slovensko)

(autor foto: Igor Roško, MY Horná Nitra)
(autor foto: Igor Roško, MY Horná Nitra)

Nahrávky, ktoré sa dnes objavujú na verejnosti sú ako z hollywoodského politického thrilleru. Tušili sme, že sa takéto niečo dialo – ale až teraz vieme ako hrubo a bez zábran.

Na druhú stranu, základná požiadavka vyšetrenia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny sa napĺňa. Chceme vyjadriť podporu všetkým poctivým policajtom a prokurátorom. Bez nich by nebolo možné, aby vyšetrovanie nezávisle napredovalo. Stojme pri nich, lebo vieme, pod akým obrovským politickým aj celospoločenským tlakom sú!

A celkovo: ja som optimista! Napriek 12 rokom vlády lúzy Smeru sme na tom ekonomicky slušne a v mnohých ohľadoch – napr. z pohľadu slobody médií – sme na tom najlepšie z krajín V4. Slušnejšie Slovensko uspelo vo všetkých posledných štyroch voľbách: vo voľbách do VÚC v roku 2017, v komunálnych voľbách v roku 2018, v prezidentských voľbách v marci 2019 a vo voľbách do Europarlamentu v máji tohto roku. A čo je najdôležitejšie: verím, že je na Slovensku mnoho slušných ľudí a to aj v polícii, na prokuratúre a v súdnictve. Fico raz skončí vo väzení! A už dnes sa toho bojí!

Avšak pozor: Slovensko je veľmi rozdelené! V našej spoločnosti je veľa ľudí, ktorí sú neslušní, plní zloby a – hoci to nie je pekné takto povedať – nie sú veľmi rozumní. Minimálne v tom koho volia. (A títo ľudia žijú medzi nami. Stačí si pozrieť komentáre na Facebooku pod udalosťami k našim zhromaždeniam.)

Prečo o tom hovorím? Ide o veľa a nie je čas byť politicky korektní! Musíme vyhrať! Odkaz vraždy Jána a Martiny musíme pretaviť do víťazstva slušnejšieho Slovenska v blížiacich sa parlamentných voľbách. A máme šancu! Nie je to ideálne – je si z čoho vyberať. A je jasné, z ktorých strán si nevyberať.

Ján Kuciak a Martina Kušnírová zaplatili vysokú cenu za tieto naše možnosti, za to, že sa na Slovensku od februára 2018 veľa zmenilo k lepšiemu. Je našou povinnosťou, povinnosťou každého z nás, pričiniť sa to, aby slušnejšie Slovensko vyhralo aj parlamentné voľby 2020!

Teraz najčítanejšie