Denník N

Kiska a Eset

Stretnutie Kisku s Esetom vyvolalo vlnu otázok. Za akým účelom sa stretli? Chcú nás oligarchovia z Esetu ovládnuť? Máme sa čoho báť?

Kiska sa 19.10 stretol s Antonom Zajacom a ľuďmi pohybujúcimi sa okolo Esetu. Informoval o tom denník Nový Čas. Samozrejme to nezostalo bez povšimnutia poslanca Smer-SD Ľuboša Blahu, ktorý o tom, samozrejme, napísal skoro celú knihu, a takisto aj najväčšieho vlastenca pod Slnkom Štefana Harabina.

No poďme si vysvetliť čo je to vlastne Eset

Je to slovenská softvérová firma, ktorá vznikla v roku 1992 zlúčením dvoch spoločností, pričom jej počiatky sa datujú od roku 1987. Venuje sa hlavne vývoju antivírusového programu NOD32. Získala množstvo ocenení a je uznávaná doma i v zahraničí. Má pobočky po celom svete, napríklad v Buenos Aires, San Diegu, São Paule, Montreale, Singapure, Prahe, Krakove či v Moskve. Za rok 2018 dosiahola tržby 485 482 987 € a zisk 68 137 938 €.

Hlavnú pozornosť Eset od Blahu získal:

  1. Financovali kampaň súčasného  primátora Bratislavy Matúša Valla.
  2. Spolumajiteľ Esetu Anton Zajac je jedným zo spoluzakladateľov Progresívneho Slovenska,
  3. „Vlastnia“ Denník N
  4. Zakladatelia nadácie Zastavme Korupciu

Týmito krokmi zaručil aby Pán Blaha, Harabin, Danko a nakoniec aj Fico šírili dezinformácie o tejto spoločnosti. Ak sa zamyslíte, prečo je tomu tak, ihneď pochopíte, že všetky tieto kroky, ktoré podnikol Eset a jeho spoločníci. Smer má toho za ušami poriadne veľa a všetky aktivity Esetu im len sťažujú snahu vytunelovať náš štát. Matúš Vallo je bezpochyby skvelý primátor, ktorý pre hlavné mesto už urobil kus poriadnej práce. PS-Spolu šliape na päty Smer-SD a Fico má z toho strach. Do Denníka N sa nedostanú žiadny podplatení novinári, ktorí by donášali a nadácia Zastavme Korupciu robí svoju prácu na jednotku. Bohužiaľ miesto policajtov, ktorí by mali odhaľovať korupciu a bojovať s ňou namiesto nadácie. Harabin sa samozrejme ako vždy pridáva k šíreniu dezinformácií. Keby Zem a Vek vlastnil Harabin, vôbec by ma to neprekvapovalo. Eset nám vždy pomáhal šíriť dobré meno Slovenska v rámci IT vo svete za to Harabin a Blaha majú na to iný názor. Prikladám ich reakciu na sociálnej sieti o celej situácii:

 

 

 

 


BLAHA:

DÔKAZ, ŽE ESET STOJÍ ZA KISKOM

Pripomeňme, že títo extrémne bohatí páni financujú Denník N, naliali peniaze do Čaputovej, Mistríka a Valla, odfinancovali Progresívne Slovensko aj Beblavého, kŕmili cez svoju nadáciu väčšinu liberálnych mimovládok a konkrétne Zajac prisľúbil, že odfinancuje aj Kisku. Kiska sa včera tajne stretol s vlastníkmi Esetu. Sedeli tam všetci liberálni oligarchovia – Zajac, Marko, Grund, Paško, údajne chýbal len Trnka.Skrátka, financujú komplet slovenský liberalizmus a lejú milióny do prevzatia moci.

TO NIE SÚ OLIGARCHOVIA, LEN TAKÍ ŠTEDRUČKÍ ŇUFÁČIKOVIA

Anton Zajac však slovenskú verejnosť ubezpečuje, že za všetky tie milióny nebude chcieť protislužbu ani žiaden vplyv a on vlastne nemá s politikou nič spoločné. Chápete – aj v Rusku kedysi oligarchovia len tak rvali peniaze do politikov, z plezíru, z nudy, len tak, hihi, chápete, samaritáni, dobráci, ňufáčikovia štedručkí.

ZAJAC SA PROSTE ZAĽÚBIL DO KISKU, SRDCU NEROZKÁŽEŠ

A Kolomojskij na Ukrajine? Chacha, aká politika. Veď on len financuje čestných a dobručkých politikov a pomáha im z dobroty duše – no a nemôže ich mať rád? Láska je láska. Ak niekoho ľúbiš, nerátaš milióny. Tónko Zajac sa proste zaláskoval do Kisku – Andy ho uhranul svojimi vzdychmi. A to, ako rozkošne sa potí. Ach, mucík. Šup mu milión.

MÔŽETE ZAŽALOVAŤ AJ POLKU SLOVENSKA, ALE PRAVDU NEZAKRYJETE

Priatelia, to ešte fakt niekto chce spochybňovať, že ESET tu stojí za všetkým, čo tu vylieza proti vláde? Môžu ma žalovať, môžu sa urážať, môžu sa paprčiť ako malé deti. Ale nech nerobia idiotov z ľudí. Lejú prachy do politiky a odfinancovali tu liberálne impérium. Majú ľudí v politike, médiách a mimovládnych organizáciách. A ktovie, koho ešte platia. Cieľom je prevziať moc. A tomu sa hovorí politika, hoši.

PREPOJENÍ NA AMERICKÉ TAJNÉ SLUŽBY?

Už vás odhalil aj Nový Čas, dnes o tom píše a uverejnil fotky. Tak už konečne narovinu povedzte, že ste kápovia slovenského liberalizmu a vysvetlite, prečo vás ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federacie obviňuje, že ste prepojení na CIA a NSA. Ak len tak financujete amerických mopslíkov ako Kiska, ľudia by mali vedieť, komu v skutočnosti slúžite.

KORPORÁTNY FAŠIZMUS KLOPE NA DVERE

Chcú z nás urobiť kolóniu, som o tom presvedčený. Vlastníci Esetu si chcú kúpiť Slovensko. A keď im to dovolíme, bude to koniec demokracie na Slovensku. To, čo príde, sa v odbornej literatúre nazýva oligarchia, resp. vláda bohatých. A v ľavicových kruhoch tomu hovoríme priamo – korporátny fašizmus.

Kiska a sponzori z Esetu.

Prišlo mi zle.

Aj vám?


Čo bolo skutočným dôvodom?

Skutočným dôvodom bol program galavečeru Eset Science Award na ktorom sa objavil Andrej Kiska a ostatný významný hostia.

Prikladám stanovisko od denníka Nový čas, ktoré zaslalo Eset v nedeľu:

„V deň oceňovania výnimočných slovenských vedcov ESET Science Award, sa v piatok 18. októbra konal aj slávnostný obed s členmi medzinárodnej komisie a ambasádormi prvého ročníka tohto ocenenia. Na obede sa zúčastnil aj bývalý prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý držal záštitu nad týmto ocenením od jeho vzniku, ešte ako úradujúci prezident. Prítomnými boli držiteľ Nobelovej ceny za fyziológiu a medicínu prof. Erwin Neher, švajčiarska fyzička prof. Ursula Keller, maďarský matematik prof. László Lovász, nemecký biológ prof. Carl-Philipp Heisenberg, americký technológ prof. Christopher Csíkszentmihályi, expert na fotoniku a integrovanú optiku prof. Pavel Cheben, legenda robotiky prof. Ružena Bajcsy, ako aj niektorí majitelia spoločnosti ESET a zástupcovia Nadácie ESET, ktorá ESET Science Award organizuje. V minulosti sa bývalý prezident A. Kiska podobne stretol aj s Rogerom Penrosom, ktorý navštívil Bratislavu, na pozvanie Nadácie ESET a Univerzity Komenského a aktívne podporoval rozvoj vedy a výskumu na Slovensku.“

Aktualizácia 24.10 Vyjadrenie Antona Zajaca k celkovému stretnuti s Kiskom na obede:

„18.10. sme sa stretli v reštaurácii pri Dunaji v kruhu veľmi vzácnych hosti. Medzi nimi bol nositeľ Nobelovej ceny, profesor Ervin Neher, vnuk nositeľa Nobelovej ceny, významný embriológ, profesor Carl-Philipp Heisenberg, prvá profesorka fyziky ETH v Zurichu, pani Ursula Keller, profesorka Berkley University, pani Ruzena Bajcsy, profesor Pavel Cheben, hlavy vedec Národnej Vedeckej rady Canady, profesor Laszlo Lovasz, matematik a predseda Maďarskej Akadémie Vied, Christopher Scikszentmihalyi, člen správnej rady Madeira Interactive Technology Institute, moji kolegovia a bývalý prezident Andrej Kiska. Vsetci hostia pricestovali na Slovensko na pozvanie ESET pri príležitosti odovzdávania cien kvalitným slovenským vedcom (ESET Science Award). Bývalý prezident vyjadril podporu tomuto projektu a slávnostný obed bol venovaný diskusii o úlohe vedy a výskumu, zodpovednosti súkromných firiem pri podpore vedy a jej financovaní. So zahraničnými hosťami sme diskutovali aj o tom, prečo toľko mladých lúdi odchádza zo Slovenska, aby sa sem už nevrátilo a co urobiť, aby sa tento trend zvrátil. Bývalý prezident Andrej Kiska bol na obede prítomný aj preto, lebo významne podporoval projekt ESET Science Award, teda projekt, v ktorom súkromna firma udeľuje značne finančne odmeny vynikajúcim vedcom, v snahe podporiť konkurencieschopnosť slovenskej vedy a následne ekonomiky.

Mimochodom: na Gala večeru boli pozvaní aj členovia vlády, vrátane ministerky školstva. Vsetci však pozvanie odmietli.“

Teraz najčítanejšie

Patrik Šuba

Som študent strednej školy, ktorý sa venuje blogovaniu. Píšem o najrôznejších témach, hlavne o politike.