Denník N

Zákon o „50“ dňoch zákazu… .

Úspešné zavŕšenie vlády triumvirátu troch najväčších Slovákov

Tak sme sa dočkali. Slovenský národ dostal zaslúženú odmenu. Traja najväčší Slováci všetkých čias a spoločenských zriadení sa dohodli. Spoločne hlasovali tak ako už mnohokrát doteraz. Spoločne a jednotne  vydali pokyn svojim zverencom, svojim nesvojprávnym chovancom honosiacim sa titulom poslanca NR, na hlasovanie za zákon o tzv. 50 dňoch. Nie je to vonkoncom prvýkrát, čo don Fico de la Bonaparte a dosluhujúci kapitán s čarovnou slovnou zásobou našli zhodu a zaľúbenie  v identickom hlasovaní s Mariánom K. a jeho družinou.

Tento krát je výsledkom, lepšie povedané skôr obeťou ich činorodej spolupráce za účelom utajenia očakávaných upadajúcich volebných preferencií ich strán – zákon. Zákon, ktorý s nimi prišiel a vďaka nim aj prešiel obmedzil právo všetkých  slobodomyseľných Slovákov na informácie. Zatiaľ zakázali „len“ uverejňovanie predvolebných prieskumov 50 dní pred dňom volieb. Ale naši borci nie sú žiadni trochári, žiadni príštipkári.

Róbert-ko sa už nechal opakovane počuť, že si vie celkom dobre predstaviť takýto zákaz i na dlhšie obdobie napr.: na 6o dní. Z údajne dobre informovaných zdrojov zo Súmračnej preniklo, že colu obľubujúci „predceda“ opatrne necháva sondovať u najznámejšieho slovenského plagiátora a jeho čaty možnosti ako ešte viac zdokonaliť tento nový zákon. Do úvahy vraj prichádza aj pozmeňujúci návrh tohto zatiaľ neprávoplatného zákona. Nie len nejakých 60, 160, či nebodaj 360 dní zákazu zverejňovania. Do hry sa údajne dostáva i varianta, že by posledné predvolebné prieskumy, ktoré by bolo možné podľa dodatočne upraveného zákona zverejňovať boli až z roku Pána 2012 t.j. z času keď bol SMER-SD a jeho predseda preferenčne na absolútnom a opakovane už nedosiahnuteľnom politickom vrchole. Len nie je celkom jasné, čo si slovenský národný veľmajster hovoreného slova a medzinárodný guru chaotických slovných väzieb, okrem predražených armádnych nákupov a nových ministerstiev ešte vyžiada. Ministerstvo cestovného ruchu a športu je už vopred aspoň podľa neoficiálnych vyjadrení jednotlivých tlačových hovorcov zástupcov triumvirátu schválené. Len úplne nové ministerstvo dezinformácii narazilo. Mr. Blaha sa nechce vzdať svojho monopolného postavenia v tejto oblasti. A funkcia štátneho tajomníka na tomto ministerstve sa mu vzhľadom na jeho doterajšie zásluhy „máli“. A v tomto jedinom prípade má pravdu.

Zákaz zverejňovania má nečakaný úspech. Aspoň v radoch dosluhujúcich a po opätovnom znovuzvolení abstinenčne túžiacich poslancov triumvirátu sa šíri ako morová nákaza. Ako nezastaviteľný  vírus „politickej“ Eboly. Jednotliví poslanci triumvirátu (SMER-SD+SNS+ĽSNS) v kuloároch národnej rady Slovenskej republiky, tento intelektuálny výkvet Slovenska sa začína predbiehať v nápadoch, čo by slovenskému národu ešte pred parlamentnými voľbami stihli zakázať. Zo zákazom slobodného myslenia, ktorý dlhodobo tajne a úspešne testovali na parlamentných zástupcoch SNS možno príde i návrh na zákaz zákazu styku s Mariánom. Zrušený ba mal byť nielen zákaz zákazu styku s najúspešnejším členom triumvirátu usmievajúcim sa a v tichosti číhajúcim Mariánom K. zvaným vodca, ale i zákaz zákazu styku s mediálne najznámejším slovenským zločincom Mariánom K. zvaným brucho. Zatiaľ na skúšku vraj len výhradne v priestoroch nápravno-výchovných zariadení SR.

A je na každom občanovi Slovenskej republiky, či svojim zatiaľ ešte slobodným prístupom k volebnému právu už v najbližších parlamentných voľbách jednoznačne ukáže, čo si o pripravovaných zákazoch skutočných aj tých t.č. ešte fiktívnych naozaj myslí… .

O úrovni demokracie v každej krajine totiž najlepšie vypovedá skutočnosť, či zákonodarný zbor danej krajiny ruší prijaté zákonné zákazy alebo naopak zákony zakazujúce vo veľkom a tesne pred parlamentnými voľbami schvaľuje.

Národný front Čechov a Slovákov z rokov 1945 – 1990 je veľmi lákavým a nie tak dávnym politicko-spoločenským precedensom pre našich politicky a preferenčne upadajúcich náčelníkov chmúravého Ficka a nenapodobniteľného rétora Danka. Veď stačí tak málo. Len vhodne aktualizovať názov. Čo tak Národný front ….. .

A znovu môžeme mať aj 99,9% účasť na voľbách, bez toho, aby sa volieb zúčastnilo 99,9% voličov.

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...