Denník N

Správy z NHL

Tímy reprezentujúce hlavné mestá oboch krajín: Ottawa Senators a Washington Capitols. Zdroj – sportslogos.net
Tímy reprezentujúce hlavné mestá oboch krajín: Ottawa Senators a Washington Capitols. Zdroj – sportslogos.net

Už mi je jasné, prečo sa mi tak často sníva o NHL: vzhľadom na časový posun sa väčšina udalostí v zámorí odohráva práve vtedy, keď v Európe spíme. A tak neprekvapuje, že aj dnes ráno hneď po prebudení som „vedel“ dve najčerstvejšie aktuality aj bez toho, aby som skontroloval mobilné notifikácie.

V zámorí došlo včera k prvej zmene na trénerskom poste počas prebiehajúceho ročníka najvyššej zámorskej hokejovej súťaže. S jedným z dlhodobo najslabších tímov NHL, Ottawa Senators, sa po ani nie polročnom pôsobení lúči hlavný kormidelník D. J. Smith a na jeho miesto na striedačke nastupuje Ježiš Kristus. Vedenie klubu sa s Kristom dohodlo na zmluve za 500 000 dolárov do konca sezóny, s možnosťou predĺženia o ďalší rok v rámci opcie.

Nezaháľal ani líder aktuálneho ročníka, Washington Capitals, a získal do svojich radov ďalšiu posilu: k tímu sa pripojil rozhodca Ivan Barbišov. Ten sa pokúša o reštart svojej kariéry v zámorí – po krátkych pôsobeniach v rôznych celkoch NHL a dočasnom návrate do materskej KHL ide o jeho druhý výlet na zaoceánske klziská. Barbišov je známy svojím ofenzívnym poňatím hry. K najnovšiemu prírastku sa vyjadril aj kapitán tímu, jeho krajan Alexandr Ovečkin: „He – great,“ povedal.

Teraz najčítanejšie

Alexander Avenarius

Prekladateľ, korektor, tlmočník, učiteľ jazykov, správca serverov. Milovník elektronickej literatúry a mobilných prístrojov (čiže digitálny knihomoľ), študent filozofie a filmov, polyglot, grafoman, hobby-recenzent. Tvorca alternatívneho rozloženia slovenskej klávesnice. Môj alternatívny blog je na adrese extempore.avenarius.sk. Svoje knižné, filmové a iné recenzie posielam – vzhľadom na prehlbujúcu sa nefunkčnosť portálov IMDb a Amazon – aj do blogu AveKritik.com.