Denník N

„Kultivovaný“ protest

Dňa 20.6.2015 sa konali v Bratislave dve akcie. Jedna skupina protestovala proti schváleniu imigračných kvót pre utečencov a hlavne vyjadrovala maximálny nesúhlas s akýmkoľvek riešením tejto situácie. Druhá skupina vyjadrovala solidaritu s utečencami nech už riešenie tejto otázky bude akékoľvek. Problémy však robila len jedna skupina a to tá prvá, prečo?

17313_815942481786958_6712941748253764793_n

To je fotografia z „priotiimigračného zoskupenia“ z protestov v Bratislave. Mám na vás všetkých pro – slovákov, ktorí meriate IQ pomocou nepriamej úmery – čím menej vlasov tým vyššie IQ – otázky. Poskladáte sa vy na zásahy polície, ktoré stoja nemalé peniaze len preto, že predstavujete bezpečnostné riziko? Prečo zatkli vo vašom sektore 40 ľudí a na opačnej strane barikády nikoho. Z akých dôvodov vaši „fanúšikovia“ napadli s ničím nesúvisiace podujatie City Downhill World Tour? Dokonca sa pýtam z akého dôvodu ste bez akejkoľvek príčiny fyzicky napadli kameramana? Vážne si myslíte, že Marián Kotleba je správna vodcovská osobnosť pre vyjadrenie Vášho nesúhlasu? Toho, ktorý pár rokov dozadu behal v uniforme, mával vlajkou s dvoj krížom a niekedy aj zdvíhal pravú ruku na počesť „demokracie“?

Ja vás prosím. Skúste si odpovedať na tieto otázky pred tým, než zorganizujete ďalší protest. Ak chcete len rozbíjať, ničiť a hlasno kričať choďte prosím radšej na futbal tak ako tu. Veď tam už ste strachu narobili dosť, tam už tie rodiny s deťmi určite nechodia. Je nám jasné, že vaše konanie je spojené s prastarou slovanskou kultúrou, ktorú uznávate. Ale my, čo žijeme dnes a žijeme slušne nechceme ničiť naše mestá. Nechceme zdvíhať pravé ruky a ani sa kultúrne vyžívať v kričaní podivných hesiel ako „my sme tu doma“ alebo „slovensko Slovákom“.

Viete, môžme si z vás robiť srandu resp. vyjadrovať sa pomocou sarkazmu a cynizmu ako to robia chalani z „Prečo ľuďom hrabe?“, no nie som si istý, či je to postačujúce. Slušní ľudia Vám hroziť nebudú a preto nám neostáva nič iné len vás prosiť. Hoc je to smutné…

Teraz najčítanejšie