Denník N

Stojíme pri Jarovi Naďovi

Predstavte si, že ste na stretnutí s priateľmi, zrazu pribehnú chlapíci, ktorí vám dajú do ruky papier, že ste obvinený z trestného činu, zoberú vám mobil, ale nezatknú vás. Vy sa od šokovaných ľudí okolo vás dozviete, že v médiách je už popísané, čo ste „spáchali“ a to skôr, než si môžete zavolať s manželkou alebo s mamou. Tak toto sa v utorok stalo Jarovi Naďovi v Bojniciach, toto sa stalo na Slovensku v roku 2019.

Nie je to vtip. A ako píše i pán Šátek, ide o spolitizovaný trestný prípad kedy obvinený Jaro Naď „nebol ani vypočutý a už predtým verejne vystupuje premiér Pellegrini, ktorý naznačuje, že jeho obvinenie je v poriadku a ešte naznačuje, že „ide o podstatne väčší rozsah“ zločinov (!), čo pripomína nedávnu minulosť ako keď Fico s Kaliňákom informovali o výsledkoch zastavujúceho trestného stíhania vo veci lúpeže proti poškodenej Malinovej a naznačovali, že klamala, pričom tejto ešte uznesenie ani nebolo doručené. Takéto vyjadrenia premiéra Pellegriniho sú priamym politickým zasahovaním do procesu vyšetrovania“. Čo k tomu dodať? Asi na úrade vlády skúšajú inštaláciu softvéru Dlažobné kocky 2.0, lebo inak si zvolávanie bezpečnostnej rady neviem vysvetliť.

Ale je to aj dôsledok toho, čím sa stalo Slovensko za posledné desaťročia. Vôbec nepreženiem, ak ho prirovnám k stredovekému feudálnemu štátu. Tam panovník aj s celou svojou družinou cestoval po krajine (viď výjazdové rokovania vlády), udeľoval pozemky rôznym barónomgrófkam, odmeňoval (rozdávanie peňazí vyvoleným primátorom i starostom) i trestal, na koho ukázal svojim žezlom, ten je vinný (viď tento prípad). Neviem si predstaviť, aby taký profesionál ako je Jaro urobil čokoľvek proti záujmom Slovenska. Lebo on je na rozdiel od mnohých, ktorí sa bijú do hrude, je skutočným patriotom. Ale poznám ho ako rovného chlapa, ktorý sa jednoducho nedá kúpiť. Toto je podľa mňa aj motívom, aby ho zastavili tí, ktorým klepe po prstoch. Verím mu, stojím pri ňom, žiadam vás všetkých aby ste sa všetci za neho postavili.

Zvykli sme si, že dostávame rany z každej strany. My všetci, ktorí sme zostali pri Igorovi Matovičovi. Ale ako aj včera Jaro povedal, dôvod je prostý. OĽANO, či sa to niekomu páči alebo nie, je hodnoverný garant boja proti korupcii, ktorá je ako rakovina zažratá vo všetkých orgánoch nášho štátu. Môžte sa z nás smiať, ale my skutočne veríme, že politika nemá byť o naplnení vlastných záujmov, ale reprezentácia toho verejného. A my v tom neprestaneme, vidíte sami ako nám idú po krku. Keď budeme ticho, tak bez najmenších problémov sa budú snažiť zneužiť prokuratúru i políciu, aby vykonávali takéto politické objednávky, lebo jedna vec im je jasná. Ak po najbližších voľbách prídu o moc, tak nastane na všetkých úrovniach štátu panika. Začnú sa rúcať vybudované schémy, kde sa strácajú peniaze nás všetkých v labyrintoch straníckych pokladničiek. Veľmi dobre vedia, že potom tento žúr končí a bude nasledovať tvrdé vytriezvenie.

Stojme pri Jarovi Naďovi, pretože ak to budeme ticho tolerovať, neprídeme len o mobil.

Teraz najčítanejšie

Miroslav Sopko

Manžel, otec a učiteľ. Autor a správca www.zavretaskola.sk.