Denník N

Varíme s Medveďmi – Kuba o dosť inak…

Tak a je to tu. Prichádza zima. Potvorka jedna! Ale fakt je, že už sme sa celkom začali tešiť aj na jedlá zimného štýlu. A asi najviac sa tešíme na kyslú kapustu a jedlá z nej. Tu vám ponúkame českého kubu v svojskej kapustovej úprave.

Je to už pár rokov, čo sme na blogu urobili staročeské Vianoce a samozrejme tam bol aj klasický kuba. Kuba je fakt vynikajúce jednoduché jedlo z húb a krúp, ktoré máme radi. A máme radi aj kyslú kapustu. Slovo dalo slovo a tu je kuba s kyslou kapustou a morčacím mäsom, náš originálny medvedí…:)

Potrebujeme:

Na dobrého kubu krúpy a huby samozrejme. Na šesť porcií tých krúp ani netreba veľa, tak 200 g v suchom stave, potom poriadnu hrsť lesných húb, kilo morčacieho stehna, kilo kyslej kapusty, cibuľu, cesnak, olej a bežné koreniny, akými sú rasca, mletá paprika, mleté čierne korenie a soľ. Kuba je kuba. Žiadne zázraky sa nekonajú.

Krúpy dobre niekoľkokrát prepláchneme v studenej vode. Ak použijete špaldové, bacha, veľmi rýchle varom mäknú, ostatné druhy treba povariť tak 20 – 30 minút a nemusia byť úplne domäkka.  Mäso nakrájame na väčšie kúsky (vegetariánom a vegánom dnes odporúčam skôr sójové kocky ako tofu), huby namočíme, kyslú kapustu, cibuľu a cesnak nakrájame…

A ideme variť.

Cibuľu a cesnak speníme na oleji a pridáme mletú papriku.

Ďalej pridáme mäso, huby aj s vodou, rascu, mleté čierne korenie a soľ. Ten sivý jedovato pôsobiaci prášok sú pomleté sušené bedle, ktorými sme vyvážili dosť malé množstvo húb.

Podlejeme a podusíme cca 20 minút.

Na rad prichádza kapusta. S ňou podusíme ďalšich 20 minút, alebo do úplného zmäknutia mäsa.

Ak nám v zmesi ostala nejaká tekutina, nevadí, krúpy ju krásne popijú. Nižšie vidíme, ako sme voňavú podusenú zmes húb, mäsa a kapusty dali do väčšej nádoby a vmiešali do nej predvarené krúpy.

Ďalší postup je jasný. Zmes preložíme do vhodného olejom vytretého pekáča, uhladíme, prípadne urobíme takéto vlnky, ktoré nám pomôžu, aby jedlo pri zapekaní  získalo peknú krustičku.

Po 40 minútach v stredne vyhriatej trúbe je vôňa v byte doslova vražedná.

Fakt to bolo skvelé.

Dobrú chuť od Medveďov.

 

Teraz najčítanejšie

Roman Dulgerov a Danko Beran

Viac rokov sme varili a písali na blogu SME. Dnes sa po období oddychu vraciame na blogy s novými receptami. Asi nám to chýbalo. Najviac sa budeme venovať receptom podla zdravého životného štýlu. Ale z času načas určite zaradíme aj nejaké to obžerstvo.