Denník N

MUSICBOX – seriál o hudbe, ktorú milujem | 49. týždeň

Dnes tu nájdete írsko-keltský mysticizmus od Galahad, jazzové dvojičky The Braxton Brothers a úžasného Santanu.

GALAHAD: Jheronimus (2019)

Hudba Galahad mieša prvky rocku s hudbou stredoveku spolu s írsko-keltským mysticizmom. Skupina začínala ako akustické kvarteto z ktorého sa neskôr vyvinul originálny zvuk. V ich textoch sa často objavujú staré problémy a následne projektujú do súčasnosti.

THE BRAXTON BROTHERS: Higher (2018)

Dvojčatá Nelson a Wayne Braxton začali svoju hudobnú cestu, keď sa pripojili k školskej skupine počas štvrtého ročníka na strednej škole. Neskôr sa ich cesty rozišli, aby ako Braxton Brothers debutovali v roku 1996 s albumom Steppin Out. Druhý album Now and Forever nasledoval v roku 1999.

Nelson hrával na turné s Najee, Wayne pracoval s Sheila E, 13 Cats, Special GenerationCrusade. Ako sa vám páči ich hudba?

SANTANA: Supernatural (1999)

Osemnásty štúdiový album Supernatural vyšiel 15. júna 1999 a zaznamenal nebývalý komerčný úspech. Dovtedy poznali Santanu hlavne hudobní fanúškovia, po tejto nahrávke celý svet. Získal 15 platinových ocenení, veľkými hitmi sa stali piesne Maria, Maria no hlavne Smooth,  ktorý naspieval Rob Thomas. Mne osobne sa najviac páči Put Your Light On.

Supernatural vyvolal nový záujem o hudbu Santanu, predalo sa jej 30 miliónov kópií a je to najpredávanejší album od hispánskeho umelca. V roku 2000 získal deväť cien Grammy, vrátane Album roka.

Kritici tejto skvelej platni vyčítajú, že na každej piesni je hosťujúca hviezda a nemá konzistentný hlas, ktorý drží album. dohromady. Možno však práve preto je táto platňa také jedinečná.

Teraz najčítanejšie

Richard Pliešovský

Po tejto zemi sa pohybujem už päťdesiat rokov. Umenie mi pomáha vidieť svet krajším. Mojou vášňou sú knihy a hudba.