Denník N

Poslanec Blaha, hanbite sa

Ilustračná fotografia, autorom je Denník N - Tomáš Benedikovič.
Ilustračná fotografia, autorom je Denník N – Tomáš Benedikovič.

Exces, ktorého ste sa teraz dopustili, keď ste označili za sopliaka prokurátora bojujúceho proti extrémizmu, nebol ani zďaleka vaším prvým.

Áno, toto je ich nový Smer, Smer Fica, Blanára a Kaliňáka, bez ostychu sa pretŕčajúceho na sneme za predsedníckym stolom, priamo pod veľkým plagátom s Pellegrinim a nápisom „zodpovedná zmena“, lebo kto iný už len môže byť lepšou zodpovednou zmenou, ako človek, ktorý robil ministra vnútra od nástupu Smeru do vlády, až po Kuciakovu vraždu, a kto iný je lepším zosobnením zmeny, ako bývalý žilinský župan, ktorého záľubou je krčenie letáčikov politických oponentov.

Nový Smer, kde si predseda zhotoví nenávistné video a snaží sa stať najsledovanejším youtuberom slovenskej neonacistickej scény a my mu vraj máme veriť, že po budúcich voľbách by sa nesnažil vliezť s kotlebovcami do vlády, áno, jemu to určite treba veriť. A potom ako ten najdrzejší pokrytec vyhlási, že protifašistický naratív Smeru je jasný.

Keď zistí, že sa dopustil trestného činu, áno, občania, počuli ste správne, pána trojnásobného premiéra sa voľakto opovážil obviniť z trestného činu, tak okamžite ako na povel nabehne niekoľko smeráckych poslancov a hor sa Fica obhajovať, lebo keď obvinili pána predsedu, tak nech obvinia aj nás. A okamžite treba zvolávať brannobezpečnostný výbor a vyvíjať nátlak na štátne orgány, lebo čo si to, prepánajána, niekto dovolil, obviniť za extrémistické výroky Roberta Fica, staviteľa tej bájnej a nepremožiteľnej hrádze proti extrémizmu.

Ale najviac odporu a hanby za stav našej politickej scény budí Ficov mopslík Ľuboš Blaha, ktorý bez štipky hanby zaútočí na dozorujúceho prokurátora a nazve ho „sopliakom“. Toto je reálny obraz hrádze proti extrémizmu – poslanec, ktorý sám seba nazýva najväčším slovenským antifašistom a pritom od Kotlebu preberá nielen rétoriku, ale aj hoaxy. A najlepšie na tom celom je, ako tento oportunista a bezcharakterný karierista, ochotný sa v záujme lepšieho miesta na kandidátke pravidelne zosmiešňovať pred celým národom, o sebe vyhlasuje, aký je on „ľavicový intelektuál“, on už azda nadobudol dojem, že je novodobý Sartre.

Veď čo už je väčším prejavom intelektuálskej poctivosti, ako snaha sa za každú cenu zapáčiť predsedovi, ktorého chorobná nenávisť voči politickým oponentom srší z každej jeho tlačovej konferencie? A čo už len ľavicovému intelektuálovi pristane viac, ako pravidelné prskanie jedovatých slín na všetkých navôkol a agresívne zamorovanie verejného priestoru svojimi nenávistnými vyjadreniami na adresu nielen politikov, ale aj novinárov a občianskych aktivistov?

Poslanec Blaha, pri vás bolo možné uvažovať o označení za ľavicového intelektuála možno niekedy pred desiatimi rokmi, keď ste do Nového slova písali o Pohode znateľne iným spôsobom, ako o nej píšete dnes. Dnes už nie ste ani ľavičiar, ani intelektuál, ste oportunista, označujúci sa za antifašistu, napokon, výzvy na rozpustenie protiextrémistickej jednotky NAKA sú hádam tým pravým a nefalšovaným prejavom antifašizmu.

Exces, ktorého ste sa teraz dopustili, keď ste označili za sopliaka prokurátora bojujúceho proti extrémizmu v zatiaľ najväčších súdnych procesoch, aké sa proti nemu viedli, nebol ani zďaleka vaším prvým. Na svojom verejnom kanáli pravidelne šírite hoaxy, dezinformácie a znôšky odporných, nenávistných prejavov. V túžbe po lepšom mieste na kandidátke robíte všetko, a to s vedomím, že sa navždy spreneverujete ideálom, ktoré šírili tí vaši obľúbení ľavicoví intelektuáli. Za posledných niekoľko rokov sa váš kanál (ktorý je kanálom aj v pravom zmysle slova) stal zhromaždiskom všetkých hoaxov, ktoré sa konšpiračným svetom Rostasov, Huďov a Kotlebov mihnú.

Tak ako kedysi Kňažko (i keď trochu oneskorene) povedal o Mečiarovi, že používa lož ako pracovnú metódu, tak sa dá aj o tomto poslancovi, ktorého meno sa v slušnej spoločnosti nevyslovuje ani omylom, povedať, že používa ako pracovnú metódu hoaxy z prostredia Kotlebovej strany. Zopár bláznov a konšpirátorov si u Lichtnera a Huďa vymyslí rozprávočku o tom, že exprezident Kiska v Afrike pašoval zbrane, a že ho s plameňometmi oslobodilo ozbrojené komando a hneď to šíri sám udatný slovenský Che Guevara. Voľakde na nejakej zabudnutej stránke Kotlebovej partaje sa objaví správa o tom, že prokurátor Honz, ktorý Ficov prípad dozoruje, má 25 rokov a Blaha okamžite natáča video o tom, čo je to, preboha, za sopliaka, keď si dovolil obviniť trojnásobného premiéra.

Poslanec Blaha si za ciele svojich primitívnych útokov vybral nielen politických oponentov svojej strany, ale aj ľudí, ktorí pre slovenskú občiansku spoločnosť urobili viac, než všetci poslanci za tú vašu úžasnú, údajne najúspešnejšiu politickú stranu v dejinách krajiny dokopy. Vypisujete tu svoje choré a nenávistné výplody, písané na objednávku predsedu vašej strany, ktorého vôľa škodiť vlastnej krajine rastie priamo úmerne s početnosťou jeho zúrivých a hysterických záchvatov. Je vidieť, že túto politickú mŕtvolu postupne opúšťajú všetci, ktorí mu boli doposiaľ verní (samozrejme, s výnimkou poslanca Blahu) a už mu jednoducho nikto nezaručí, že po nejakom ďalšom jeho výstupe s ním nebudú orgány činné v trestnom konaní zaobchádzať ako s každým iným občanom.

Ak sa človek ako Blaha tituluje najväčším slovenským antifašistom, potom je to, žiaľ, iba trpký obraz súčasného slovenského antifašizmu, deformovaného dlhými desaťročiami komunizmu, v ktorom je podstatné akurát tak raz za rok prísť na najbližšie oslavy SNP, popočúvať zopár prejavov a pozrieť si ukážky z bojovej techniky. Potom ste akože antifašista a vôbec nikomu neprekáža, že si ešte počas cesty z osláv zanadávate na Rómov alebo moslimov.

Môžete sa hanbiť, poslanec Blaha. Obraz vašej strany, poznačenej škandálmi a excesmi vášho predsedu, nič nezvýrazňuje brilantnejšie ako vaše nenávistné prejavy a útoky na ľudí, ktorí pre našu krajinu robia v súčasnom období najviac. Po ľuďoch ako Ján Benčík či Daniel Milo, ktorí sa odvážili nasadiť krk v boji proti extrémizmu a vystaviť sa vyhrážkam fyzickou likvidáciou zo strany primitívnych kromaňoncov, ktorým v poslednom čase ctený pán poslanec toľko drukujú, tu zostane pokus o doposiaľ najúspešnejšiu a najvytrvalejšiu snahu postaviť sa fašizmu od čias SNP. Po ľuďoch ako Ľuboš Blaha tu nezostane nič, akurát tak zbedačená krajina, ktorú zo Slovenska urobili tí, ktorým tento poslanec po dlhé roky verne slúži, krajina, kde premiérov stranícky šéf vyhlási, že väčšina Slovenska sú extrémistami, a pán poslanec ako reakciu na jeho obvinenie vytvorí video, v ktorom sa opäť a znova naplno preukáže, ako hlboko táto karikatúra na poctivého ľavicového intelektuála klesla.

Teraz najčítanejšie

Adam Briešťanský

Som študentom Gymnázia Janka Jesenského v Bánovciach nad Bebravou. Zaujímam sa o aktuálne spoločensko - politické dianie a na tomto blogu by som vám rád sprístupňoval svoje názory a postrehy. Nemám rád netoleranciu, nenávisť, neschopnosť dovidieť si ďalej ako na špičku nosa a ľudskú hlúposť. Názory, ktoré sú prezentované na tomto blogu sú mojimi osobnými postojmi.