Denník N

Dobrovoľné priznanie tajného agenta, agenta Mr. Sörösa

Symbolický darček pre Dona Quijota zo Súmračnej

V živote som síce p. Sörösa nikdy nevidel a ani ho isto „na živo“ nikdy neuvidím.  Nikdy som ho nestretol, ani nikoho z jeho blízkeho alebo ďalekého okolia. Aspoň o tom neviem. Čestné slovo.  Čestné pionierske. Dokonca som nemal ani to šťastie stretnúť niektorého z jeho bezpočetných agentov. Tak hojných, že ich miništranti zo Súmračnej stretávajú a vidia na každom kroku, v každom kúte nášho Slovenska. Niekedy síce veľmi pochybujem o ich existencii. Teda, aby nevzniklo nejaké nedorozumenie. Pochybujem výhradne len o existencii Sörösových agentov, o tom či nejakí Sörösovi agenti na tom našom malom krásnom Slovensku vôbec  niekedy boli alebo nedajbože sú. O tomto pochybujem  tak strašne silno, ako som na druhej strane rovnako silno a možno aj o máčik silnejšie  presvedčený o tom, že šumichrasti z poslaneckého klubu SMER-SD sú totálne nesvojprávni. Oni totiž vidia týchto imaginárnych agentov na každom kroku, v každom politickom oponentovi, v každom svojprávnom a nezávislom prokurátorovi.

Títo politickí avanturisti, mrchavci a paskudy v službách emeritného premiéra, ktorý úspešne na Slovensko, na samotný Úrad vlády SR importoval bývalých spolupracovníkov talianskej mafie resp. bývalých spolupracovníkov člena kalábrijskej Ndranghety, najnovšie objavili Sörösovho agenta v prokurátorovi špeciálnej prokuratúry p. Tomášovi H. Len preto, že mal gule na to, aby ex-premiéra obvinil z trestného činu podnecovania rasovej nenávisti. A že Róbertko je plný nenávisti, o tom nikto na Slovensku vonkoncom nepochybuje.

V živote som síce ani tohto pána prokurátora nemal tú česť vidieť. Ani som zatiaľ nemal to šťastie ho stretnúť. Ale, ak by sa neurazil a aby najmä nerobil celkom sám toho agenta, rád by som sa k nemu aspoň takto na diaľku formálne a solidárne pripojil. Veľmi rád by som ním „robil“ aspoň takto symbolicky toho tajného, fiktívneho  agenta. A nie tak bársakého. Hneď toho najhoršieho, toho najškodlivejšieho, toho , ktorého lapikurkári s poslaneckým mandátom štátostrany SMER-SD, ktorá už vyše 12 rokov pľundruje ekonomiku nášho Slovenska najčastejšie spomínajú. Sörösovho agenta. Na neho predsa žiadny James Bond, dokonca ani žiaden agent pod pseudonymom  „007 “ aj tak totálne nemá. (Pozn.: Veď nakoniec  „ide“ len o jedného a toho istého amatérskeho agenta).

Neviem síce, čo by taký Sörösov agent mal robiť, ako by mal, či mohol niekomu škodiť. Ale už som písomne požiadal  hovorcu strany SMER-SD, aby nám na základe zákona č. 211/2000 Z.z. v znení  neskorších zmien a doplnkov o slobodnom prístupe k informáciam, poslal návrh pracovnej náplne takéhoto agenda. Veď, kto iní ako Sörösovými agentami večne posadnutí a duchom chudobní galgani, verne posluhujúci obvinenému predcedovi, by to mal lepšie vedieť? Kto íní, ako títo politickí nevydarenci, ktorí dlhoročne údajne nevidia a prehliadajú a tým pádom aj zakrývajú (okrem iného aj) do neba volajúcu nehospodárnosť výberu mýta? Vagabundi, čo nebodaj na ďalších 5 rokov zabetónujú pokračovanie tohto mýtneho rozkrádania??

Takže páni konšelé zo straníckej centrály, zo Súmračnej tu som. Tu je jeden z tých strašných a nespočítateľných agentov Mr. Sörösa. Už nebudete musieť fantazírovať o tom, čo neexistuje. Čo či koho  nemôžete fyzicky vôbec stretnúť.

Tu je jeden dobrovoľník, jeden našinec, ktorí sa dobrovoľne hlási do družiny Vami hromadne a krivo obvineného pána prokurátora. Poslúžte si. Jarmulku som síce v živote zatiaľ na hlave nemal. Ale to môže byť i tým, že by to pán farár asi celkom nepochopil , keby som si ju skúsil čo len na chviľku, chviločku v časoch môjho sporadického miništrovania v období dávno „zašlej“ mladosti, nasadiť. A zohnať jarmulku zvanú tiež kipa by v období rozvinutého socializmu nebol schopný ani samotný Vasiľ Biľak. Pravda to len v tom prípade, ak by to aj naozaj oproboval.

Súčasne týmto verejne vyzývam všetkých neexistujúcich Sörösových agentov aby vyšli z temnôt konšpirácie a z anonymity a neskrývane a nahlas k radosti toho pána, čo má DO od nášho súčasného usmievavého akože premiéra, zvolali: “ Tu sme, tu nás máte“.

Sörösovi agenti všetkých krajín spojte sa!!

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...