Denník N

♧Pozor na Modrofúza.. číha všade..♧

Svet je plný modrofúzov.

Niekedy ich dokonca máme vo svojej mysli…

Zlý čarodejník, ktorý má zvláštne modré fúzy žije aj v našich životoch. Často nás presvedčí svojou dokonalou stratégiou. Každý Modrofúz má predsa dokonalý plán….. Vie, ako zaujať. Presvedčiť. Opantať nás..

Aj dnešný výpad do mesta mi stačil na to, aby som pochopila, .. že na každom rohu číha nejaký MODROFÚZ.

Veď Vianoce sú plné Modrofúzov! Vlastne,..  je to modrofúzový raj… Vraj „sviatky lásky a pokoja“ (-:… Nie! Dni plné Modrofúzov… Všade číha nejaká ďúra habová, ..

Či je to vreckový zlodej, ktorý na to nevyzerá alebo podozrivý predavač či manipulátor, ktorý sa snaží vyžobrať peniaze.. či je to človek, ktorý nám cez telefón ponúka nejakú habaďúru …. Voilà!

Svet je plný modrofúzov.. a to či chceme alebo nie…

Dokonca aj v nás samých sa skrývajú Modrofúzovia, keď nás tá čudná a paradoxná časť v našej mysli presvedčí o tom, že „toto je dobrý nápad“… a Modrofúzov hlas nás potom zláka na nie celkom priaznivé chodníčky. Uveríme svojmu príbehu a zatlačíme intuíciu. Sme to stále my, aj nie sme…

Poznáte rozprávku o Modrofúzovi? Nie? Mali by ste..  ponúka množstvo ponaučení… symbolov.. a často sa používa v psychoanalýze…

Modrofúz zláka 2 sestry. Je elegantný a očarujúci. Staršia sestra si naňho dáva pozor. Ale tá mladšia sa nechá Modrofúzom očariť. Sama pre seba si hovorí: „Veď nemá až také modré fúzy“.. Po tom, ako ich Modrofúz vezme do lesa na piknik, je galantný a skrátka očarujúci – urobí na sestry dojem. Hlavne na tú mladšiu sestru. Vydá sa zaňho a Modrofúz ju odvedie na svoj zámok. Modrofúz potrebuje však odísť. A svojej žene nechá zväzok kľúčov. Iba jeden kľúčik nesmie použiť. Maličký tepaný kľúčik od jednej komnaty. Keď Modrofúz odíde – sestry začnú skúšať všetky komnaty. V jednej sú peniaze, v inej šaty. Ale ten maličký kľúčik nepasuje do žiadnej komnaty.

V tom sa dvere však otvoria. Kľúčik zafunguje. Ozve sa „errrr“,… dvere sa otvoria a sestry vchádzajú do tejto komnaty.

Je plná krvi. Lebiek. Mŕtvol. Modrofúzových predchádzajúcich manželiek. Sestry sa naľakajú a komnatu rýchlo zatvoria. Ale kľúčik začne krvácať.

„Čo teraz?“,.. hovoria si sestry… Začnú kľúčik umývať, dokonca ho priložia k ohňu, aby vyschol,.. ale nič nepomáha.

Modrofúz sa medzitým vracia na hrad. A chce svoj zväzok kľúčov. Keď zistí, že maličký tepaný kľúčik tam nie je – vedie svoju manželku do tej onej krvavej komnaty. Na smrť. Ona ho prosí, aby jej dal 15 minút na to, že sa zmieri so smrťou. Je múdra a počas toho volá na sestry, aby priviedli bratov. Tí nakoniec v poslednej chvíli dolapia Modrofúza.

Rozprávka končí šťastne. Ale prináša veľa symbolov.

Nakoniec.. ktorá žena nepozná tento scenár v reálnom živote?

Lenže.. problém je inde. My sa často totiž bojíme pozrieť do onej komnaty. Bojíme sa pozrieť pravde do očí. Lenže iba vtedy budeme oslobodené.

Krvácajúci kľúčik je symbol. Pretože krv sa leje aj po šatách a niečo skryté vyplávalo na povrch. Šaty reprezentujú vonkajší život.

Koľko ľudí reaguje slovami: „Čo o mne povedia..?“ Mnoho žien neurobí zmenu. Hanbia sa za to, že by kľúčik krvácal. Hanbili by sa za to, že tie krásne iluzórne biele šaty už nie sú biele. Ilúzia sa rozpadla. Sme občas naivné. Šaty sú krvavé. A presne na to sa treba pozrieť. My to však často nechceme vidieť. Veď koľko špiny by vyplávalo na povrch! A bolo by to taaaaaak nepohodlné!

Tak to vidíte… Tu to máte.. táto rozprávka je viac než len rozprávkou.. (-: Ak pochopíme jej symboliku, budeme presne vedieť – čo v našom živote tvorí Modrofúza… a na čom treba zapracovať….

Lebo na to, aby čosi bolo napravené – musí dôjsť k tomu, aby sme videli krutú pravdu tyrana, dravca, manipulátora. Treba otvoriť tú onú tajnú komnatu a urobiť zmenu. Pretože inak neprežijeme. Budeme zotrvávať v tomto ničivom mode.

Ak tú komnatu neotvoríme – nech je to už čokoľvek – zomierame….. A možno aj mentálne. Stratíme svoju esenciu duše. Zaprieme seba. A nastúpi deštruktívny mpd autopilota…

Modrofúz je viac než rozprávkou. Ak si uvedomíme symboly v tejto rozprávke – veľa vecí nám takpovediac docvakne…

Modrofúz môže byť aj časť z nás, tou časťou v našej mysli, ktorá koná v nejakom protiklade. Koľko krát sa chytíme do pasce Modrofúza!

Ale môže to byť aj metafora, že zlý čarodejník, ktorý sa stavia nad všetky princípy a aspekty – nakoniec zomiera. Modrofúzov teda často nachádzame aj v osobnom rozvoji. Pretože guruovia, vodcovia bez pokory vždy zomierajú… Skrátka porušujú jeden z Vesmírnych zákonov. Stavajú sa nad božský princíp. Nad onu mystickú energiu nebies, ktorá sa nedá celkom popísať, nech to už nazveme hocijako….

A z výletov a experimentov s nevedomím sa mnohí vracajú psychicky nevyrovnaní, rozbití. Porušili jeden z Vesmírnych zákonov a preto nezažívajú vyživenosť, nie sú načerpaní víziami, siahli príliš do hĺbok s vedomím, že všetko vedia.

A ako hovorí aj biotronik a liečiteľ A. S. Lazarev – pýcha sa pretaví do roviny deštrukcie. Takto končí aj veľa liečiteľov, ktorí sa neuvážene zahrávajú s experimentami. Nevšimnú si, že vysielajú pýchu a prenášajú to ďalej. Nastáva deštruktívny program…

„Viem, že nič neviem“.. niečo by malo ostať skryté. Ako v Babe Jage, ktorá hovorí Vasilise: „Nepýtaj sa veľa, lebo budeš skoro stará..“ Aj to je krásna symbolika! Ten, kto hovorí, že vie a nikdy nezapochybuje – sa priskoro stratí.

Ďaľšia vec.. Koľko žien je týraných? A koľko žien žije v nezdravom vzťahu s Modrofúzom? Koľko žien sa bojí pozrieť do zakázanej komnaty, ktorá je nakoniec záchranou? A koľko žien kvôli tomu, aby nebolo čosi odhalené – zomiera…?

Nech už to znie akokoľvek – Modrofúz nás má čo naučiť…. Musíme si uvedomiť, že v tomto svete existujú dravci, tyrani a Modrofúzovia. Nemôžeme vstupovať do tajomného lesa s dravcom a to zakaždým, keď cítime, že potrebujeme dobrodružstvo.

Modrofúz má vždy plán. Ponúkne nám nejakú výhodu. A či už je to predavač, poisťovací agent, alebo manipulatívny partner, ktorý je alkoholikom či tyranom  – dokonalo nás opantá….

Jeho šarm bude očividný. A možno nás na chvíľu zmätie…. Naša intuícia sa možno na chvíľu zhlasní a čosi sa nám bude zdať možno na chvíľu čudné. Ako bábike, ktorú zdedí Vasilisa v Babe Jage a začne tancovať, aby sa Vasilisa hýbala a už sa nepýtala Baby Jagy viac… Ak neuveríme tomuto hlasu – Modrofúz nás dostane.

Nikdy však nie je neskoro! Pozrieť sa do nebezpečnej komnaty je rozhodujúce. Priznať pravdu, že nás niekto oklamal nie je ale ľahké.

No každopádne to znamená zachrániť si život….

Čo som sa ja naučila z Modrofúza aj iných príbehov sa dozviete tu:

Maj sa skvele aj v tomto modrofúzovom čase (-:

Poteším sa odberom, aj komentárom.. Aj to je spôsob, ako ma podporíš v mojej tvorbe…

PS: A čo ty a tvoje skúsenosti s Modrofúzom?
Take care…
S láskou..
♡Ufónica Kity♡

(Obrázok je z mojej ufónskej dielne a podlieha autorským právam.)

Teraz najčítanejšie

Katarína Lorenčíková

Majka z Gurunu, večná ufónica... hľadačka pokladov v nevšedných všednostiach... Skladateľka, hudobníčka, textárka, speváčka, cirkušantka života.. Človek... Našu music nájdeš na www.zabiepierko.com O mne? Dočítaš sa viac na mojom webe: www.vwala.sk Život je ako tanec! Namaľuj si svoj obraz života.. namaľuj si sny..... Vesmír nie je až taký krutý, aby všetkým splnil ich priania (-: