Denník N

Skutočne Nový, novučičký SMER-SD

Na to treba mať žalúdok…

Borci zo Súmračnej majú pravdu. Chce to zmenu. Slovensko potrebuje pozitívnu a najmä zodpovednú zmenu. Len deštruktívna opozícia a niektoré spolitizované média nechcú vraj vidieť ako sa naši machri už neskutočne zázračne zmenili. Švihnutím čarovného prútika. Alebo len neúprosne blížiacim sa termínom volieb. Parlamentných volieb 2020.

Oni sú už celkom iní. Oni budú už len dobrí, dobručkí. Zázračný prútik síce nezohnali, ani za všetky prachy Sky Toolu za „dokonalý“ výber mýta. Takže zatiaľ skúšajú prútik marketingový. Či skôr len trápny marketingový ťah. Pointu, ktorú by nedal nielen Bolek Polívka, ale ani nenapodobiteľný principál slovenského Comedy clubu Juraj Šoko Tabaček.

Trošku im síce uniká skutočnosť, že to boli Oni na čele s chmúravým „precedom“, ktorí nám tu už 12 rokov bez prestávky vládli a vládnu. Šafárili, bačovali. Tak po slovensky, tak po jánošíkovský. Od buka do buka. A strašne im uniká fakt, že hlásaním potreby zmeny, skutočnej zmeny sa vlastne priznávajú k svojmu absolútnemu zlyhaniu. K ich totálnej neschopnosti slušne viesť a riadiť Slovensko.

Ale Oni nakoniec ani celkom za to nemôžu. Nemôžu za to, že pri niektorých dokonalých obchodoch, zmluvách najviac peňazí odtieklo na súkromné účty. Na účty súkromných schránkových spoločností v daňových rajoch. Veď Oni len „nechtiac“ omylom stanovili iné priority, iné čísla účtov. Namiesto čísla štátnej kasy, čísla bankových účtov súkromných spoločností. Ale Oni sú už zrazu totálne noví, úplne iní. Oni to už teraz isto napravia. Z neoverených zdrojov prenikla informácia, že už dokonca údajne požiadali Slotu, aby vrátil aspoň tú polku, o ktorú Fica oholil. Z 2,2 miliardy za predaj emisných kvôt. Len zatiaľ nemajú v predsedníctve celkom jasno, na ktorý účet by to mal Slota poslať….

Skúsme si pripomenúť aspoň jeden nezabudnuteľný výrok nášho národného velikána, veľmajstra priestoru, tendra na dodávku elektronického mýtneho systému. Napriek opakovanému písomnému upozorneniu  Európskej únie Mr.Fico (č.2 na kandidátke nového SMER-SD) vehementne prehlasoval:“ Slovenská republika nezaplatí nič. To je tender, kde ten, kto vyhrá, musí zainvestovať a potom na základe zmluvných podmienok sa mu budú tie peniaze postupne vracať aj s nejakým ziskom? Róbertko. A tie mýtne poplatky neplatia ani náhodou občania SR? To nie sú príjmy štátnej kasy?

Veronika Remišová už vtedy mala jasno. Odhadovala, že len za prvých 7 rokov výberu mýta v porovnaní s nemeckým modelom prerobíme viac ako 500 miliónov eur. Mýlila sa. Trochárila.

NKÚ v r. 2019 natvrdo skonštatoval. Jediný kto profituje z mýtneho systému je spoločnosť SkyToll!! Za 9 rokov výberu mýta odišlo len na účty SkyTollu 760 mil. eur ( t.j. 2,3 miliardy SKK a lá Slota)!

Skutočne nový Smer-SD. Nie je možné aspoň trochu aj neobdivovať tú ich nekonečnú drzosť. Drzosť, s ktorou sa súčasný tribún Smer-SD, usmievavý a submisívny Pelle, snaží uhrať svoj štek. Periférnu úlohu, rolu premiéra SR. Na to treba mať skutočne dobrý žalúdok. V zahraničí sa mu ešte ako tak darí vytvárať fikciu, zdanie, ilúziu o tom, že reálne na Slovensku ako premiér aj o niečom rozhoduje. Na Slovensku je to však výhradne teátro o novom Smer-SD režírované jeho skutočným vodcom. Komandírom, ktorý využije a naplno si labužnícky vychutná každú príležitosť verejne si do Pellegriniho kopnúť. Emeritný premiér neschopný akejkoľvek zmeny.

Zmena, ktorá nie je zmenou, je tá zmena, ktorá nám v jeho (v ich) prevedení hrozí.

Chlapci, aj bývalý pakistanský prezident Mušarafa si však kedysi myslel, že štát je On….

 

Inšpirácia:

https://www.youtube.com/watch?v=tbQ1OQeCCDo

https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/dialniciari-potia-krv-a-hasia-dieru-v-rozpocte-skytoll-je-zahojeny/

https://zastavmekorupciu.sk/kauzy/mytny-tender/

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...