Denník N

Novoročné predsavzatia štátneho defraudanta

Ja neodchádzam, buďte kľudní….

Od nového roku budem nový, budem naozaj celkom nový. Už ma nikto neoholí. Stačilo jeden, jediný krát a hneď o celú polku. A pritom to chcelo len tak málo. Len keby Strapatý nebol taký ukecaný v kancelárii generálneho. A aby sa o tom toľko nepísalo. Aj keď pravdu povediac.  Kto mohol vedieť, koho malo napadnúť, že „náš“ generálny prokurátor má v štátnej kancelárii lepšie kamerové a nahrávacie zariadenia ako filmové štúdia v americkom Hollywoode? S týmto svojim koníčkom sa nám Dobroš nikdy nepochválil. Inak dobre, dlho a verne slúžil. A tak dobre to fungovalo. Stačilo len cez suseda ….   Len do frasa, keby som tak vedel, keby sme tak vedeli, koho všetko si stihol ten loptoš nahrať.

Máme už aj celkom nové logo. No dobre tak trochu vynovené logo. Vraj zodpovedná zmena. Už ani neviem koho to napadlo. Ale „stopro“ je to na Nobelovú cenu. Alebo minimálne na Oscara za najlepšie sci-fi storočia. Strašne sme sa v predsedníctve na Súmračnej na tom nasmiali. Zodpovedne narehotali.

Vraj máme celkom nový smer. No dobre, skoro celkom nový smer. No OK. Pravdu povediac nový nie je. Lepšie povedané trošku nový by mohol byť. No, dobre, trošičku nový. Alebo, že by ani to nie?

Od nového roku budem dobrý, budem už naozaj celkom dobrý. Dúfam, že aspoň do tých prekliatych volieb vydržím. Len keby ma ten Peter z Banskej Bystrice tak nesral. Aj s tými jeho jamkami na líčkach. Do prdele. Aj tak pôjde po voľbách do prdele. Len keby som ho tak nepotreboval. Len keby ho tie moje babky -demokratky tak nežrali. Neskutočne ma serie aj skutočnosť, že len on hrá vždy dobrého doktora Jekylla a mne ostáva len rola toho lotra Hyda. Ale toto máme tiež dobre vymyslené.

Len budem musieť tohto nášho straníckeho panáčika, nášho Pinocchia častejšie poučiť. Tak ako som  usmernil svojho času toho drzého televízneho moderátora (p.Braňo Dobšinský). Musí si aj náš drevený gašparko s milučkým výrazom na tvári uvedomiť, že my tu nie sme na rovnakej úrovni. Skutočným premiérom som tu stále Ja. Aj keď emeritným. Však som mu to s tou jeho stratifikáciou nemocníc názorne ukázal. Akáže stratifikácia. Jednoduché rušenie nemocníc. Ale ten pako s tým musí počkať až po voľbách. Po nami vyhratých voľbách.

A potom?

Potom, „… Založíme špeciálne orgány. To sú orgány, ktoré stoja nad všetkými. Nejakú radu múdrych. Ktoré sa neriadia tým, čo je napísané v zákone, ale tým čo Oni považujú za spravodlivé a za nespravodlivé…“ Nebudem potrebovať žiadny parlament. Urobím koniec parlamentnému cirkusu. Zruším ho. Rada múdrych je jasná. No teda aspoň jej predseda je absolútne jasný. Predsedu môže predsa robiť len „preceda“. Teda len ja. A ešte jeden člen rady je istý. Môj najvernejší komplic. Kali. Ten by tak ako doteraz len verne slúžil. Ako taký Fickó alias János Újváry čachtickej hradnej pani. Fico a Fickó. Rada múdrych. Pár, párik, ktorý ľavou zadnou nahradí 150 poslancov nami zrušenej Národnej rady SR. Však ten kapitánik čo na jej čele doteraz strašil, nám len hanbu robil.

A zodpovedná zmena a lá SMER-SD?

„Credo Roberto Experto“. Verte skúsenému Róbertovi. Najdôležitejšie je udržať vládu. Čo to spôsobí , ak sa to vládnej garnitúre nepodarí? V Chorvátsku emeritný premiér Ivo (Sander) a môj kamoš už dostal ďalší trest za korupciu a prijímanie úplatku. Vraj tým ohrozil ekonomické záujmy Chorvátska. Debili. Ako by mohla nejaká polka chýbať v štátnom rozpočte. Polka k polke budú krpce. Polka k polke budú kopce v Alpách, v Tatrách, na Seycheloch. A vôbec nevadí ak tam náhodou žiadne kopce nie sú. Aj tak budú naše a len naše…

Inšpirácia:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13766# čas cca  9:00

www.omediach.com/radio/item/10188  z 26.11.2016

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...