Denník N

Päť najkrajších reklám roku 2019

Vybral som pre mňa vizuálne najsilnejšie videá, ktoré stvoril reklamný svet v minulom roku. Ak máte pár minút, nenechajte sa odradiť ilustračným obrázkom, dajte si fullscreen a slúchadlá.

AirPods / Bounce / Apple

Krásna vizualita, emócia, dramaturgia, všetko. A ešte je to aj čiernobiele! Celé super, aha:

https://youtu.be/yyNtm0LZiKc

Crocodile Inside / Lacoste

Keď už sme pri emóciách, dajme si toto. Opäť parádna práca s hudbou, o efektoch nehovoriac. Aj keď v Applereklame ma tešili viac, boli také prekvapivejšie.

https://youtu.be/UyYmxuOpTxk

Storm the Court/ Reebok 

No a keď už sme pri hudbe: parádne zapadla do creepy minimalistického spotu Reebok. Inak pekný strategický počin, značka sa urobila z nevýhody – že je čudná, výhodu – že je čudná.

The New Normal /MedMen

A teraz niečo úplne íné. Keď nakrúti reklamu Spike Jonze, nie je to reklama, ale krátky film. Pozrite si históriu pestovania cannabisu.

https://youtu.be/g74sc4O8vqg

Silence The Critics / IKEA

No a dajme si na záver asi najlepšiu reklamnú pesničku uplynulého roka. Tuším, čo si budete spievať už o dve minúty,)

Ak vás zaujímajú dobré (alebo aj zlé) reklamy zo sveta či Slovenska, pridajte sa do mojej skupiny Pán Slovák vie čo-to o reklame a neváha vás to naučiť na Facebooku. A/alebo si pozrite aj moje straršie blogposty na tému komunikácie a reklamy (klik na obrázok úplne dole).

Teraz najčítanejšie

Róbert Slovák

Dvadsať rokov sa venujem reklame a komunikácii. Bol som prezident Art Directors Clubu a Klubu reklamných agentúr Slovenska, som člen Arbitrážnej komisie Rady pre reklamu a spoluzakladateľ ždruženia Ľudia z marketingu. Nedávno som vydal knihu Viac ako reklama. Bol som spoluiniciátor Výzvy k ľudskosti, pod záštitou prezidenta Andreja Kisku som založil medzinárodnú databázu charitatívnych kampaní GOODEAS.org. Po komédii o neexistujúcom filme s názvom Prvý slovenský horor dokončujem smutnú komédiu o nezmysle života a smrti La Dolce Morte. Ak vás zaujíma na čom pracujem, pozrite www.slovakandfriends.agency