Denník N

Tak to bola iba recesia

V posledných Sobotných dialógoch som sa dozvedel, že tento obrázok je iba recesia a osoba má platný zbrojný preukaz. A nemalo to nič symbolizovať. Iste, to číslo 001 je tam čistou náhodou, ale horšie je niečo iné.

Že máme predsedu vlády v krajine zvanej Slovensko, kde sa vraždia a strácajú novinári, bijú farmári, vyhráža sa autodopravcom a oznamovateľom korupcie a rastú tu mafiánske bruchá, ktorý nemá v sebe ani štipku empatie, aby pochopil, čo spravil.

Rovnako mu chýba odvaha aspoň okomentovať list chronického mazača komentárov, pretože stačí len pekne hovoriť a dobre vyzerať.

Je symptómom stavu spoločnosti, nie jeho riesením. Dnes už nestačí byť len za pekného, Slovensko potrebuje skutocne zodpovedné riešenia a poctivú politiku, kde sa hovorí pravda do očí. Reality show pod kontrolou kamier, kde sa kĺže iba po povrchu, hľadú sa ľúbivé skratky alebo sa volá po silnej ruke, to je karikatúra politiky, akú dnes vidíme okolo seba.

Ale tento štýl nezodpovednej recesie už musí skončiť, život a je naozaj Vážny a za chyby treba platiť, o to skôr, ak máte v rukách moc. To je základným kameňom spravodlivosti, že platí pre každého rovnako a raz sa ten džbán rozbiť musí.

Teraz najčítanejšie

Miroslav Sopko

Manžel, otec a učiteľ. Autor a správca www.zavretaskola.sk.