Denník N

Prečo počúvať podcast Plamienka?

Čo iné nájdete v podcastoch Plamienka? Čo potrebujeme, aby sme mohli počúvať podcasty?

Počúvajte prostredníctvom RSS, Spotify, Apple, Podbean

V našom plamienkovskom podcaste verejne premýšľame o témach, ktoré ovplyvňujú náš život, ale málo sa o nich hovorí. O vďačnostio paliatívnej starostlivostio ponúkaní a prijímaní pomocio dobrovoľných aktivitácho zaujímavých knihácho smútenío pomoci nevyliečiteľne chorým deťom a rodinámo práci lekára v Plamienku a pod.

Vypočujte si Podcast Plamienka ako obohacujúci kontrast k tomu, čo sa často objavuje v médiách. Premýšľajte spolu s nami, dotknite sa aj týchto tém a nechajte sa inšpirovať. Kontrasty v živote nás obohacujú a pomáhajú nám lepšie pochopiť svet a hodnoty. Potrebujeme zažiť aspoň krátkodobý nedostatok jedla a pocítiť hlad, aby sme pochopili význam a hodnotu potravy. Až choroba, ktorá sa nás dotýka, nám pomáha plne pochopiť význam zdravia a žiť tak, aby sme ho chránili. Bez vedomia smrti a dotyku so smútkom nikdy plne neprecítime radosť a život v nás.

Zaregistrujte Váš mail na našej webstránke www.plamienok.sk/podcast. Budeme Vám mailom posielať info o nových epizódach. Pre tých, ktorí ešte podcasty nepočúvajú, pripájame jednoduchý návod ako na to:

  1. Ak máte doma wifi, stačí otvoriť web stránku Plamienka a na podstránke Podcast nájdete jednotlivé audionahrávky, ktoré nazývame epizódy. Môžete počúvať priamo z mobilu alebo ak máte doma Bluetooth reproduktor, zosynchronizovať ho s mobilom.
  2. Stiahnite si zadarmo aplikáciu Spotify do mobilu. Je to aplikácia na počúvanie hudby, ale dá sa v nej nájsť aj množstvo zaujímavých podcastov. V nej na dolnej lište nájdete ikonu „SEARCH“ (HĽADAŤ), do nej napíšte „Plamienok podcast“. Stiahnite si na wifi v aplikácii podcastovú epizódu do svojho mobilu. Potom neskôr môžete počúvať, keď sa Vám to bude viac hodiť. Nemusíte zároveň míňať platené dáta. Po vypočutí sa epizóda dá ľahko z mobilu vymazať.
  3. Ak nechcete byť informovaní o novinkách emailovou správou, v aplikácii vpravo hore kliknite na tlačidlo „FOLLOW“ (SLEDOVAŤ) a nové podcasty sa v aplikácii objavia hneď ako ich zverejníme.

Vypočujte si zaujímavú  podcastovú epizódu napríklad keď:

  • idete autom alebo stojíte v zápche (mobil môžete zosynchronizovať s reproduktormi v aute).
  • si ráno či po práci idete zabehať
  • žehlíte alebo upratujete
  • letíte v lietadle a mobil máte v letovom režime

Podcasty šetria a obohacujú náš čas. Nielen že sa môžeme niečo nové dozvedieť alebo zabaviť, ale spoznávame pri tom nových ľudí. Lebo hlas ľudí, ktorých počúvame, sa dotýka nielen rozumu, ale aj srdca.

Plamienok podcast tvoríme zo srdca pre Vás.

 

Teraz najčítanejšie

PLAMIENOK n.o.

Sme nezisková organizácia, ktorá je na Slovensku priekopníkom rozvoja detskej domácej paliatívnej/hospicovej starostlivosti a smútkového poradenstva a terapie pre deti a ich rodiny. Od roku 2002 bezplatne poskytujeme nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom domácu paliatívnu liečbu a starostlivosť. Deti navštevujeme doma v okruhu 2 hodín jazdy od Bratislavy. Od roku 2011 V Centre pomoci smútiacim deťom a rodinám v Bratislave na Zadunajskej ulici 6 bezplatne poskytujeme psychologickú, terapeutickú a poradenskú omoc smútiacim deťom a ich blízkym ako aj dospelým po strate dieťaťa. Do centra môžu prísť smútiace deti a rodiny z celého Slovenska. Od roku 2003 vzdelávame študentov, odborníkov a laickú verejnosť, aby sa kvalita detskej paliatívnej starostlivosti na Slovensku zlepšovala. Týmto blogom chceme prispieť k tomu, aby sa povedomie o paliatívnej starostlivosti na Slovensku zvyšovalo.