Denník N

Voľba Kotlebu nie je žiadnym protestom. Aspoň túto zbabelosť by si mohli ich voliči odpustiť.

Zo shutterstock.com
Zo shutterstock.com

Je to celé tak „na Danka“.

Goundbreaking truth no.1: Verejné protesty vs. anonymné voľby:

protesty sa robia protestovaním vo verejnom priestore s hrdosťou za svoje presvedčenie.

– za to voľby sa robia za plentou neverejne – anonymne sa vhadzuje hlasovací lístok po tom, ako si overia Vaše slovenské občianstvo cez slovenský občiansky preukaz.

– bolo by super, keby sme tieto dve situácie vedeli jasne odlišovať. Možno to ešte zachráni krk aj chrbticu tejto nenútenej demokracie.

– ak nezachráni, zostáva nám tu však ešte osamotený kolík Andreja Danka pri parlamente v mesačnej krajine. Aj to je asi lepšie, ako nič.

– nie, skúsme z toho nerobiť blbú metaforu v tomto výnimočnom zlomovom momente štátu –

– protesty sa robia z podstaty veci verejne s plným vedomím toho, čo tým predstavujete, ako napr.: „Protestujem za Kotlebu a som si plne vedomý/á povahy ĽSNS ako smerácko-násilníckej bandy, kde sa otvorene v minulosti hlásili k fašizmu, od ktorého princípov sa dodnes jasne nedištancovali, za to medzičasom ešte aj Putinova vláda a diplomacia povedala, že sú no-go“,

alebo: „Protestujem za Harabina, hoci bol čelným predstaviteľom dodnes výrazne skorumpovanej justície, ktorú tým priamo podporím, ale aspoň tým môžem bojovať proti nejakému imaginárnemu nepriateľovi.“

resp.: „Stretnutie Kotlebovej ĽSNS je neprijateľné v našej obci, lebo otvorene inklinovali k fašizmu a intolerancii, od čoho sa dodnes otvorene nedištancovali“.

– nazývať tak neverejné – anonymné voľby „protestom“, je pokrytecké.

– lebo ani nevolíte, ani neprotestujete.

– čiže, na čo to potom vôbec robiť?

– ani žiť, ani mrieť, to už radšej preskočiť túto časť a ísť len na pol deci.

– koniec hlásenia.

Teraz najčítanejšie

Zora Šikrová

Keď ma niečo už veľmi rozčúli, tak o tom napíšem text :) Aj keď občas by som mohla napísať niečo aj o kultúre... Asi som alergická na pokrytectvo - či už u masmédií, politikov - hlavne ľavičiarov, ale aj napr. u finančne založenej charity.