Denník N

Ako to bolo presne s tými Východniarmi v Bratislave?

Odstúpenie starostu Ružinova Dušana Pekára môže priniesť úľavu pre všetky strany. Nebude to ale pre občanov Ružinova prechod z dažďa pod odkvap?

zabíjačka
S Duškom si vždy dobre najmä pokecáte….

Dušan Pekár je dobrý človek. Taký dobrý – ako my. Poznáme sa už dlhšie. Ako starosta Ružinova sa každý mesiac stretáva na debatách s občanmi, je aktívny na svojom vlastnom Facebookovom profile, vie si zaviazať peknú kravatu a na pomery rodného KDH vyzerá celkovo „k svetu.“ Starosta Pekár čítava v Nedeľu v našom kostole z Biblie, jeho vzťah k Bohu je asi úprimný a pred kostolom sa vždy pristaví na kus reči so svojimi spolufarníkmi. Lenže toto všetko na výkon zodpovednej verejnej funkcie zďaleka nestačí.

 

starosta Pekár
Odvolávanie starostu Ružinova Dušana Pekára po prevalení sa škandálu ohľadne zistenej sprenevery v Ružinovskom športovom klube

Dnes budem stručný: Starosta Pekár má na rezignáciu z funkcie dôvodov viac ako dosť:

Len za posledný mesiac dospela finančná kontrola na ružinovskom Miestnom úrade k takým záverom, ktoré sa o kostolný poriadok neobtreli ani zďaleka: dôvodné podozrenie zo sprenevery státisícov EUR v Ružinovskom Športovom Klube, porušenie Zákona o obecnom zriadení, Pekárovo porušenie ústavného Zákona o konflikte záujmov (Pekár sedel na dvoch stoličkách zároveň v dozornej rade Transpetrolu, a príjem z toho navyše nepriznal), ďalej porušenie povinností pri správe cudzieho majetku, skresľovanie údajov hospodárskej a obchodnej evidencie, neodvedenie poistného a krátenie dane.

Pekarik
Začiatky vo funkcii starostu Ružinova sa spájali s veľkým očakávaním…

O týchto známych kauzách, vrátane nasledujúcej ponižujúcej zrážky zo Starostovho platu, ktorú mu udelili ružinovskí poslanci (rozumej: zo 3680 EUR mesačne na 2629 EUR mesačne), informovali ešte začiatkom leta takmer všetky celoštátne médiá.

Bonusom navyše je čerešnička v podobe škandálu počas Medzinárodného hokejového turnaja mladších žiakov v Ružinove na jar tohoto roku 2015, keď malí hokejisti, pricestovaní z domova aj zo zahraničia, našli na Ružinovskom zimnom štadióne (v správe Mestskej časti) namiesto klziska iba roztopený ľad. Hokejovým rodičom neostávalo nič iné – okrem očí pre plač – iba vytiahnuť z peňaženky každý zhruba po 400 EUR, aby mohli svojim deťom narýchlo zaplatiť náhradný hokejový ľad na víkendový turnaj na Slovane.

malí hokejisti2
Prečo nám tu ani nemôžu vyrastať nové talenty…

Ja za seba, z vlastnej skúsenosti, pridávam pokračujúcu a jeho pracovníčkami už ani vôbec neskrývanú korupciu na ružinovskom Stavebnom úrade, keď sa napríklad pani Piks***ová už ani neostýchala vypýtať si odo mňa „kolok“ za údajné urýchlenie administratívneho schvaľovacieho procesu v prítomnosti svojej druhej kolegyne.

Donate
U nás platí: Kdo maže – ten jede…

Dlhodobé, opakované a pre štát fatálne je zlyhávanie šéfky Referátu životného prostredia – ktorá zatiaľ vždy, keď Ružinov rokoval o plánovanom výrube stromov v našej lokalite – tak pani Pallaghyová stála vždy na strane developera. Rovnako, ako starosta Pekár. A nikdy NIE na strane stromov, zelene, životného prostredia, či Ružinova a jeho občanov, ktorí si ďalšiu a ďalšiu likvidáciu zelene jednoducho neželajú!

IMG_20150627_083309
Humor nás neopúšťa….alebo náhradná výsadba na opačnom konci Slovenska

Nezabudnime ani na spadnutú Cvernovku, areál komplexu starých priemyselných budov s nevyčísliteľnou historickou a kultúrnou hodnotou, ktorá by mohla pokojne byť zapísaná aj do zoznamu UNESCO. Starosta Pekár svojim slabým charakterom a nízkou autoritou dopustil, že developer ju bagrami poslal k zemi v jedno pekné sobotné ráno. Odvtedy je tam diera.

cvernovka
Before Pekar – and after Him…

Toto všetko by hádam stačilo na to, aby Dušan Pekár nebol už včera na svojej teplej stoličke.

Ja však pridám ešte dva súkromné dôvody. Starosta Pekár vyhral pred piatimi rokmi ružinovské voľby s týmto hlavným posolstvom:
PO PRVÉ:  ZASTAVÍM NEZMYSELNÚ VÝSTAVBU:

Kto zastaví

Dnes – len v blízkom okolí mojej praxe – vyrástli na zelenej lúke (čiže namiesto stromov, trávnikov, kvetov, lúk a kríkov) už dva osemposchodové činžiaky, všetká zeleň sa premenila na betónové parkoviská a oproti cez cestu na Exnárovej (pri garážach) zakvitne opäť namiesto stromov ďalší 8-poschodový bytový komplex City House Ružinov.

IMG_20150627_082517
Stromy-nestromy – hlavne, že sa stavia!

A na konci Ružinovskej ulice na križovatke s Bajkalskou (čiže na obrovskej lúke, kde vždy stával cirkus) je taký kráter, akoby tam spadol meteorit. Bude tam projekt Ružinovská 2010 (rok nástupu Pekára do funkcie starostu).

Tak, čo, pán Pekár, žeby to mali na svedomí opäť tí naši nenažratí Východniari? Alebo tak pokladňa KDH káže?

Vychodniari

PO DRUHÉ:

Pekár sa pred voľbami zastrájal, že ZABEZPEČÍ BEZPEČNÉ CESTNÉ PRECHODY v extrémne nebezpečných dopravných bodoch, kadiaľ vedie železničná trať, ktorá oddeľuje ružinovské Ostredky od Trnávky.

Ide o všeobecne známe exponované a rizikové prechody, na ktorých pravidelne vyhasínajú ľudské životy.:

najmä na uliciach Vrakunská – Trnavská – Ivanská:

Vrakunska
Nech sa páči, detičky, ráčte na náš prechodík….

a potom ešte dvojkrižovatka Trnavská – Maximiliána Hella – Krasinského:

20 - kópia
…popod železničný podjaz, čo padá na hlavu, lebo sa z neho počas stavby vraj kradol cement…
27
Bežná ranná scéna na ulici Maximiliána Hella. Starosta a poslanci chodia do práce asi pešo…

Okrem toho, že je vozovka v týchto miestach v dezolátnom stave, tak stovky – možno tisíce šoférov týždenne sa tam musia krútiť na priľahlom rozbitom parkovisku dookola ako blbci – lebo úžasná dopravná polícia im zakazuje odbočiť vľavo na Vrakuňu pri príjazde od IKEA-y. Asi takto náš starosta rieši dopravné problémy v lokalite: namiesto reálnej pomoci motoristom aj chodcom sa osadí zákazová značka – a je vybavené. A každodenne – vo dne v noci – je tam dokonca prítomná posádka štátnej alebo mestskej polície (celá aj s blokovaným autom pre reálne prípady zločinu), a mastia vrecká tomu, kto doľava predsa len odbočí…

Policajtov ani len nenapadne, že keď už zabíjajú čas na nesprávnom mieste a voči nesprávnym „páchateľom“, aby sa aspoň postavili 50 metrov vpred ku prechodu pre chodcov, aby boli aspoň ako-tak užitoční a chránili tak aspoň chodcov a cyklistov pred bezohľadnými motoristami, z ktorých každý jeden vojde a zastaví priamo na prechode pre chodcov! Veď za toto za v autoškole letelo zo skúšky…!

A Pekára zas nenapadne, že pokiaľ je natoľko neschopný, aby so situáciou niečo rozumné a trvalé spravil (kruhový objazd, nadchod, podchod…), tak aby prijal aspoň núdzové opatrenia (semafory, blikačky, výrazné značenie, postaviť tam policajta v exponovaných časoch a pod…).

Pekár sa radšej bude vyhovárať: na ministerstvo, na magistrát, na vládu, a možno ešte aj na starého otca.

shut up

Pán Pekár a VŠETCI ÚRADNÍCI SVETA: My NECHCEME počuť, ako sa to NEDÁ.

My NECHCEME počuť, prečo sa to vraj nedá.

My NECHCEME počuť, že NIE SÚ PENIAZE. Tak odovzdajte plat! A prepustite svoj magistrát! A budú peniaze!

A keď to spraviť iba jednoducho neviete – tak ZLOŽTE ZAJTRA FUNKCIU!

Na nekonečné KECANIE sme Vás tam totiž NEVOLILI!

I Quit

 

 

Táto železničná trať navyše oddeľuje sídlisko od veľkých nákupných centier Ikea, Kika, Hornbach alebo Avion, ktoré denne navštívia z tohoto smeru tisícky áut.

Chodci zo sídliska sú tadiaľ nútení prechádzať dennodenne cez koľaje (lebo iná možnosť nie je). Avšak na opačnej strane koľají sú zas lapaní mocnou rukou Zákona a policajti schovaní v kríčkoch ich pokutujú za nezákonný prechod cez koľaje… (o tom píšem TU)

IMG_20150627_084710
Tiež máte radi extrémne športy?

Krajina Absurdistan? Asi tak.

KONČÍM:

Už dnes – na konci júna 2015 – je jasné, že s tým starosta Pekár nespraví nič. Ani s nezmyselnou výstabou, ani s nebezpečnými železničnými priecestiami. Prečo? Lebo vraj my – Východniari (o tom viac píšem TU) . A na tom, že betónovanie trávnikov takouto nezmyselnou výstavbou bezpochyby JE, sa hádam zhodneme všetci, nie ?!

Ale ja sa pýtam, na čo je nám taký starosta, ktorý okrem finančných škandálov nie je schopný splniť ANI LEN ČIASTOČNE ani svoje vlastné DVA ZÁKLADNÉ SĽUBY, na ktorých postavil svoju predvolebnú kampaň a na základe ktorých dostal mandát od svojich voličov?

Len na to, aby ďalšie 3 roky vo funkcii poberal 2629 EUR mesačne ako starostovský plat, vyzbieraný z Vašich daní?

Vážení, NOT IN MY NAME!

not in my name

NAMIESTO ZÁVERU:

Mohlo by sa teraz skončiť aj prostou bojovnou výzvou na Pekárovo odstúpenie. Iste, už dávno to mal sám spraviť. Ale ja píšem už skoro 15 rokov a dosť dôverne Slovensko poznám. Naša spoločnosť asi nemá na lepších politikov. Nadávame na nich, závidíme im platy, myslíme si, že sme lepší ako oni – ale nie sme.

Keď odstúpi Pekár, prídu nové voľby a zase sa tam nanominujú kadejakí Slobodní Valentíni Drozdi.

A môžeme ísť dokonca z dažďa pod odkvap. Lebo máme presne takých politikov – akých si zaslúžime.

Či nie?

Potešte ma, prosím…

 

Peter Skladaný

stahování (5)

 

 

 

 

 

 

POSLEDNÝ JASTRAB              Coming soon…

Copyright Peter Skladaný 2015. Všetky práva vyhradené.

Všetky fotografie boli prevzaté ako nechránané zo spoločnosti Google, alebo sú majetkom autora.

Text možno prevziať ako celok formou hypertextového prepojenia a taký môže byť zdieľaný na sociálnych sieťach. Čiastkovo len so súhlasom autora.

Teraz najčítanejšie