Denník N

O slovenských brancoch, kapitánovi Dankovi a klamstvách Norberta B.

Slovenskí branci bojujú najmä s alkoholom. A latinčinou.
Danko s Hrnkom strašia neexistujúcimi základňami. A robia nám hanbu u spojencov.
Norbert B. si robí srandu zo špeciálneho súdu. Prejde mu to?
Ďalší diel môjho podcastu JPP.

https://www.podbean.com/eu/pb-5ewfj-d0789f

Slovenskí branci sú tá partia neonáckov, ktorá sa pod zámienkou branných hier všelijako vyzbrojuje a chystá sa zrejme aj silou vytrhnúť Slovensko z pazúrov agresívneho neoliberalizmu. Povedali by ste teda, že to bude partička tvrdých chlapov, ktorú len tak niečo nezaskočí.

Chyba lávky, ukázalo sa, že ich šéfa zaskočilo naraz hneď niekoľko vecí. V prvom rade vlastná neschopnosť po požití alkoholu stáť rovno, respektíve vôbec stáť. Keď sa očividne riadne posilnený alkoholom pokúsil merať hlavou tvrdosť zemského povrchu, náraz mu zľahka ublížil. V podrúšenej hlave si ale zrejme uvedomil, že toto bude na fejsbúku vyzerať výborne a už na pohotovosti hovoril, že ho napadli dvaja útočníci. Správu z ošetrenia niekto z jeho kamarátov vyfotil, očividne netušiac, čo jej obsah presne znamená, a zavesil na internet. A tak sme sa mohli dočítať, že vodca a šéf brancov sa, slušne povedané, opakovane zgrcal z chlastu.

Z dvoch údajných útočníkov sa pri postovaní na internet stalo šesť agresívnych liberálov, zrejme aby to nevyzeralo, že šéf brancov je nejaká bábovka čo si neporadí s dvoma útočníkmi. Neviem ako vy, ale ja teda nechodím po svete s nálepkou na čele, že som občiansky konzervatívec. A liberáli, najmä tí agresívni, to asi nerobia tiež. Takže tvrdenie o agresívnych liberáloch len podčiarkuje absurdnosť celej historky v podaní udatných brancov.

Následný pokus cenzurovať správu je ešte komickejší. To najočividnejšie v správe, teda latinský výraz pre alkoholickú nevoľnosť si totiž nikto z cenzorov nevšimol. Tiež to svedčí o vysokej úrovni prípravy brancov na boj s nepriateľom. Jednoducho, čomu nebudú rozumieť, to zastrelia.

Keby to nebolo do plaču, bolo by to aj na smiech. Ten ma ale prechádza, keď si uvedomím, že takáto skupina ožierajúcich sa mladíkov má k dispozícii zbrane a môže sa kedykoľvek, aj pod vplyvom alkoholu, rozhodnúť, že dnes je ten deň, keď si svoje Slovensko vezmú späť. Orgány činné v trestnom konaní sú ako obvykle nečinné a tak sa natíska otázka, či musí na ich nečinnosť najprv zas niekto doplatiť stratou života alebo sa tento krát rozhýbu skôr?

Pri vojakoch ešte zostaneme.

Kapitán Danko a jeho verný druh Hrnko predložili do parlamentu návrh uznesenia, ktorým chce SNS vyzvať vládu, aby, citujem: „bezodkladne v celom rozsahu a s konečnou platnosťou odmietla návrh Spojených štátov amerických na uzavretie Dohody o obrannej spolupráci (Defense Cooperation Agreement – DCA) medzi Spojenými štátmi americkými a Slovenskou republikou a ukončila proces rokovania o tomto návrhu.“ 

Človeku sa žiada povedať, že už by podobných blbostí hádam aj stačilo, keby sa nejednalo o NATOfóba a rusofila Danka a jeho súdruhov. Takže nestačilo a nestačí.

Skúsme si to prebrať po lopate. Spojené štáty uzatvárajú takéto dohody so svojimi spojencami, napríklad aj s Orbánovým Maďarskom. Áno, s tým Orbánom, ktorého Andrej Danko tak obdivuje a ktorého štýl vládnutia by rád napodobil. Teda keby na to mal inteligenciu a odvahu, čo chvalabohu ani jedno ani druhé nemá. Našťastie pre Slovensko.

Ale naspäť k dohode s USA. Aj my, keďže sme členmi NATO, sme spojencami Spojených štátov. Tie nám chcú pomôcť, aj finančne, aby sa zlepšil stav slovenských ozbrojených síl, konkrétne napríklad letísk, ktoré aj tak musíme prestavať, aby na nich vôbec mohli fungovať už nakúpené americké F16-ky. Vďaka spomínanej dohode by sa tak na ich obnovu mohlo použiť menej peňazí z našich daní. Ale nie, sme v kampani, takže Danko s Hrnkom vytiahli do boja proti neexistujúcej požiadavke na zriaďovanie amerických základní na Slovensku. Tisíc krát vyvrátená lož sa opakuje tisíc a prvý krát, aby sa ani náhodou nestalo, že by občania, ktorým nevadila faktická okupácia ich vlasti sovietskou armádou, pochopili, že ich rôzni rusofili a antiamerikanisti strašia neexistujúcou požiadavkou Spojených štátov. Ktorá navyše ani nie je hrozbou pre zvrchovanosť a samostatnosť Slovenska.

Tu sa patrí použiť okrídlený výrok Petra Schutza – nevieme, či je Andrej Danko len hlúpy populista, alebo rovno ruský agent. Ale ak by bol ruský agent, nekonal by inak. Pevne dúfam, že skôr alebo neskôr väčšina občanov pochopí, že najväčším ohrozením bezpečnosti, zvrchovanosti a samostatnosti Slovenska, ani nehovoriac o verejných financiách, je práve taká partička diletantov a rusofilov, akou je dnes napríklad SNS.

Daniel Lipšic vyhlásil, že podľa jeho názoru by mal byť Norbert B., ktorý vypovedal na súde k vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, stíhaný za krivú výpoveď. Prokurátor sa k tomu vyjadril, že treba počkať na právoplatné rozhodnutie súdu vo veci, ale že je to bežná vec.

Na jednej strane je pochopiteľné, že sa niekomu nechce na súde a navyše v tejto veci, priznávať k tomu, že napomáhal, aj keď asi nevedome, dvojnásobnej vražde. Je ale úplne iná vec, ak niekto aktívne klame, aby pomohol obvineným. To, že očitý svedok je jedným z najmenej spoľahlivých zdrojov informácií sa v kriminológii popísalo už veľa. A je prirodzené, že ľudia si určité veci po dvoch rokoch nepamätajú presne, alebo vôbec. Popierať ale kategoricky veci, ktoré sú z komunikácie s Kočnerom úplne jasné a kde prakticky neexistuje ani náznak pochybnosti, tak tomu sa hovorí chucpe. Som skutočne zvedavý, ako na takúto drzosť bude reagovať senát špecializovaného trestného súdu. Verím a dúfam, že primerane miere a povahe tejto drzosti.

To by bolo na dnes všetko.

Nezabudnite, že 29. februára zaváži každý hlas. A ak chcete voliť skutočnú pravicu, môžete voliť kandidátov OKS na kandidátke SaS. A teda prípadne aj priamo číslo 32. Verím, že neoľutujete.

Teraz najčítanejšie