Denník N

Extrémizmus nie je krajné riešenie. Extrémizmus nie je žiadne riešenie.

Na kandidátke ĽSNS nájdete viacerých pofidérnych ľudí
Na kandidátke ĽSNS nájdete viacerých pofidérnych ľudí

Rozumiem tomu, že ľudia majú plné zuby korupcie, diletantstva a neriešených problémov.  Je ale zradné myslieť si, že extrémisti niečo vyriešia.

Nie je to tak dávno, kedy extrémizmus viedol na Slovensku až k masovému vraždeniu. Verím, že veľké percento voličov ĽSNS extrémisti nie sú, iba hľadajú rýchle a jednoduché riešenia svojich problémov. Takých majú Kotleba, Uhrík alebo Mazurek neúrekom. Majú silné reči, ale keď príde na lámanie chleba, zrazu nachádzajú množstvo výhovoriek, prečo to nejde.

Ak by kotlebovci krajinu riadili tak, ako ich vodca banskobystrickú župu, Boh nás ochraňuj. Pamätáte si napríklad na Kotlebov projekt „Lopaty a krompáče“? Sľúbil vytvoriť 15 tisíc pracovných miest. Nevytvoril ani jedno. Župa pod jeho vedením prišla o eurofondy na regionálne cesty aj netransparentne obstarávala. „Veľký národovec“ Kotleba pred voľbami sľuboval záchranu prvého slovenského gymnázia v Revúcej, ale ako župan stopol dotáciu na jeho opravu.

Namiesto rozvoja nechával kraj chátrať. Namiesto šetrenia navyšoval výdavky na chod úradu. Namiesto odborníkov zamestnal rodinu a kamarátov.

A aby toho nebolo dosť, pozrite si kandidátnu listinu strany ĽSNS. Nájdete tam veľmi pofidérnych ľudí. Súdených aj odsúdených. Násilníkov aj sympatizantov slovenského vojnového štátu. Naozaj si niekto myslí, že takíto ľudia urobia na Slovensku poriadok?

Na rozdiel od Kotlebu, na bratislavskej župe sme ukázali, že kraj sa dá riadiť zodpovedne a môžeme prinášať výsledky.

Keď budete 29. februára voliť, rozhodujte sa prosím rozvážne. Môžete si vyberať medzi skúsenými odborníkmi s programom alebo populistickými extrémistami. Ja verím, že zvíťazí to prvé.

(Autor je predseda Bratislavského samosprávneho kraja)

www.bratislavskykraj.sk

Teraz najčítanejšie