Denník N

Prestaňte prosím polarizovať spoločnosť

Toto sme ozaj chceli? Toto je tá politika? Chceme meniť námestia na bojové polia? Prosím prestaňte už.

Dnes bolo v Trnave stretnutie ĽSNS s občanmi. Ako už nie prvýkrát taktiež sa zhromaždili aj ľudia, ktorí bojujú proti ideológií ĽSNS. No pozrime sa na to ako to celé dopadlo.

Pána Ľubomíra Ondrejkoviča (PS/Spolu), ako píše vo svojom statuse, napadli priaznivci ĽSNS. Zmlátili štyroch ľudí!

Milan Uhrík, europoslanec vo svojom statuse zase píše, že na nich lietali skaly a skoro zasiahli tlmočníčku, ktorá tlmočila do posunkovej reči.

Prepáčte mi všetci, ale toto má byť politický súboj? Súboj postavený na nenávisti, polarizovani spoločnosti a rozdeľovaní Slovákov?

Treba si konečne uvedomiť, že na tých námestiach je frustrovaný človek – volič. Ľudia už neveria koalícií a nedôverujú opozícii, a preto chodia na námestia. Hľadajú koho voliť a počúvajú populizmus, ktorý sa dobre počúva, no v skutočnosti je nereálny a je len a len populizmom a hrozbou, že zas tu ostane vládnuť Smer.

Išiel som do politiky s tým, aby sme ľuďom priniesli víziu v lepšie Slovensko. Nedokážem pochopiť prečo má byť akákoľvek zmena na Slovensku prinesená cez polarizáciu. Chodím po regiónoch a počúvam množstvo frustrovaných ľudí, ktorí z trucu a nevidenia inej možnosti idú voliť nie opozíciu ani koalíciu.

Mediálne embargo aké nastalo na stranu Máme toho dosť! nám neumožňuje priniesť ľuďom možnosť voliť zdravý sedliacky rozum. Ak si myslíte, že národu dokážete vnútiť myšlienku „toto sú tí praví“, aby vás ten národ neprekvapil 29.2.

Preto vás chcem všetkých poprosiť, prestaňte vytvárať nenávisť a podsúvať spoločnosti strach, ako volebný potenciál. Bitky a krv na námestiach, hádzanie kameňa Slovák po Slovákovi je cestou k nenávisti.

Nie som extrémista ani slniečkár, no človek z regiónu so zdravým sedliackym rozumom. A aj po voľbách potrebujeme všetci spoločne žiť a riešiť bežné životné problémy.

Preto prosím prestaňte.

Teraz najčítanejšie