Denník N

Volím nový SMER III.

Shooty: Bez zodpovednosti (20.1.2016)
Shooty: Bez zodpovednosti (20.1.2016)

Vyznávam nehynúcu lásku strane Smer – sociálna demokracia a zvlášť nášmu predsedovi Doc. JUDr. Robertovi Ficovi, CSc. Volím zodpovednú zmenu a som si vedomý, že:

  • Volím stranu, ktorá tú vládne s krátkou prestávkou od roku 2006 a ktorá dala moc aj ľuďom ako R. Kaliňák plus D. Saková, Vladimír Mečiar a Štefan Harabin, Janči Slota, expertom ako V. Tomanová, podpredsedovi parlamentu maznákovi Glváčovi a ďalším.
  • Nemám problém s tým, že priamo na Úrade vlády vládne mafia a to nielen tá talianska, ale hlavne tá smerácka.
  • Nechávam sa oblbnúť „šarmantným“ premiérom Pellegrinim, ktorý je roky súčasťou všetkých svinstiev Smeru. Predseda, ktorý má hlas podobný hlasu Roberta Fica, býval v byte daňového podvodníka a nosí hodinky za 20 000 €. Premiér Pellegrini na oplátku býva v byte za 400 000 €.
  • Verím, že vlaky zadarmo a ďalšie sociálne balíčky nič nestoja a nemusíme ich zaplatiť my všetci. (Príjmy štátneho rozpočtu narástli z 9 miliárd v roku 2006 na takmer 15,5 miliardy v roku 2019!)
  • Už si ani nepamätám všetky kauzy Ficových vlád: vďaka štrajku autodopravcov je aktuálny výber mýta, ku ktorému citujem Najvyšší kontrolný úrad: „Len desať centov z jedného eura zaplateného prostredníctvom mýta za užívanie spoplatnených úsekov ciest bolo v rokoch 2014-2018 použitých na výstavbu nových diaľnic.“
  • Som rád, že na kandidátke môžem krúžkovať aj marxistov ako Ľuboš Blaha (č. 11), odborníkov ako Dušan Galis (č. 29), ktorý ani nevie, kde má poslaneckú kanceláriu či výkonných korupčníkov ako Janu Vaľovú (č. 11), bývalú primátorku Humenného.
  • Nezamýšlam sa nad tým, prečo sa čelní predstavitelia ako Kaliňák, Počiatek, Madarič či Kažimír rôznymi spôsobmi zo Smeru vytratili. (Možno sa aspoň niektorí spolu stretnú v base.)
  • Verím, že Smer ako „sociálna demokracia“ nepôjde do vlády s neofašistickými kotlebovcami, ktorým spolu s SNS a Mostom-Híd postavili hrádzu.
  • V neposlednom rade ignorujem celkovú neschopnosť plejády ministrov vo vládach Smeru a absenciu akejkoľvek vízie pre modernú krajinu 21. storočia.

 

Prečítať si môžete aj moje predchádzajúce vyznania z rokov 20102015.

 

A aby som bol konštruktívny: riešenie pomenuvávam spolu s ďalšími signatármi v občianskej výzve Ide o veľa, z ktorej vyberám:  „Nasledujúcich päť strán považujeme za základ budúcej vládnej koalície slušnejšieho Slovenska: KDH, OĽaNO, PS / Spolu, SaS a Za ľudí. Vieme, že ideál neexistuje, ale zároveň platí, že na kandidátke každej z týchto strán môžeme „krúžkovať“ odborne aj morálne zdatné osobnosti podľa svojho výberu. Vieme, že nie vo všetkých otázkach sa tieto strany zhodnú. Stojíme si však za tým, že ich voľba znamená lepšie Slovensko v školstve, zdravotníctve, súdnictve, aj ekonomike. Sme presvedčení, že prinesú novú politickú kultúru, reálne napredovanie krajiny a odborné a čestné riadenie štátu.“

 

Aj vy si myslíte, že v blížiacich sa voľbách IDE O VEĽA? Pripojte sa k našej výzve cez event na Facebooku. A zvlášť vás pozývame na viaceré predvolebné podujatia na Hornej Nitre.

Teraz najčítanejšie