Denník N

Víkendové chuťovky zo zelených trávnikov

Presadí sa Zlatan v súboji s mestským rivalom? Zdroj: sport.aktuality.sk
Presadí sa Zlatan v súboji s mestským rivalom? Zdroj: sport.aktuality.sk

Ešte predtým než do futbalového kolotoča naskočia aj naši ťažko sa pripravujúci ligisti, európska elita pokračuje v rýchlom slede ďalej. Vyberáme tri najzaujímavejšie duely víkendu z najlepších európskych súťaží.

Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund (8.2.2020 o 18:30)

Prvý veľmi zaujímavý duel nás čaká v Bay Arene v Leverkusene, kde domáci farmaceuti privítajú čierno-žltý tím Borussie Dortmund. Ide o zápas, ktorý bude špecifický pre domáceho trénera Petra Bosza, ktorý pred časom sedel na lavičke svojho sobotného súpera. Navyše, minulý ligový zápas, zverenci holandského trénera zbabrali a stratili dobre rozohraný zápas a prehrali o gól v Sinsheime s Hoffenheimom 1:2. Naopak, BVB sú na jar stopercentní. Tri zápasy, deväť bodov a skóre 15:4. Bude však zaujímavé sledovať, ako si Favreho chlapci poradia po prehre v Nemeckom pohári s Werderom Brémy v strede týždňa. Ak však chcú naďalej dýchať na krk Bayernu s Lipskom, iné ako víťazstvo bude problém.

Bayern Mníchov – RB Lipsko (9.2.2020 o 18:00)

Aj druhý zápas v našom výbere bude z nemeckej Bundesligy. Oprávnene. Ide totiž o duel medzi momentálne najlepšími nemeckými celkami. Po minulom kole sa Bavori dostali po dlhých mesiacoch opäť na čelo pelotónu a budú tam chcieť zostať aj po zápase proti býkom z Lipska. Tí zaknihovali z troch jarných duelov iba štyri body, pričom naposledy ratovali remízu na konci zápasu s Gladbachom. Mladý tréner býkov Julian Nagelsman síce hovorí, že jeho tím nie je favoritom na titul, pri pohľade na tabuľku je realita opačná. Nepokúsiť sa získať majstrovskú trofej by bolo za týchto okolností hriechom. Iste, môže ísť o šikovný psychologický ťah, aby odbremenil svojich zverencov spod tlaku verejnosti a médií. Veľa nám napovie už nedeľný večer.

Inter Miláno – AC Miláno (9.2.2020 o 20:45)

Tretím do partie zápasových chuťoviek víkendu je milánske derby de la Madonnina. Tak ako každé derby, ani toto nemá favorita, aj keď tabuľkové postavenie hovorí v prospech mužstva Milana Škriniara. Modrí však nevyhrali v lige posledné dva domáce zápasy a aj tento fakt zapríčinil, že turínsky Juventus sa dostal na čelo ligovej tabuľky. Ďalšia strata bodov by mohla Conteho družinu mrzieť na konci sezóny. Jednoduché so získaním troch bodov to určite mať nebudú. Fenomén Ibrahimovič dvíha pomaly spiaceho giganta AC spať na nohy. Táto sezóna bude ako celok opäť vnímaná veľmi negatívne, nech už dopadne derby akokoľvek. Prípadný úspech v tomto zápase však aspoň na chvíľu vráti hrdosť na tváre fanúšikov červeno-čiernych. Isté je, že Ibrahimovič a spol. preto urobia maximum.

Počas víkendu sa odohrajú, samozrejme, aj ďalšie duely. Je len na vás, ktorému dáte prednosť. Každopádne, nech to bude akýkoľvek zápas, prajeme príjemnú športovú zábavu.

Teraz najčítanejšie

Michal Bardáč

Zaujíma ma všetko, čo sa okolo mňa deje. Trpím zvedavosťou, ktorá spoluvytvára môj názor na svet. Chcem informácie, ktoré môžem spájať do súvislostí. Ovplyvňujú totiž môj/náš život. Tento priestor je ideálny na to, poukázať na ne a hľadať riešenia... Moje staršie publikované texty môžete nájsť na adrese migelbardac.blogspot.com