Denník N

DezinFicácia – Čistý deň a Komjatice

Prečo DezinFicácia?
Kde sme v pondelok dezinFicovali?
Chrobáčiky a Šaľania
Ďalší diel môjho podcastu JPP

https://www.podbean.com/eu/pb-fra6s-d324eb

V nedeľu sme na Rybnom námestí v Bratislave odštartovali ostrú fázu našej kampane pod názvom Dezinficácia.

Prečo dezinficácia?

Naše kampane z minulých rokov poznáte. Boli vždy netradičné. V roku 2010 kampaň s prasiatkami, v roku 2016 kampaň „Derathizácia“… a v roku 2020 je to „DEZINFICÁCIA“ Vždy mali však jedno základné posolstvo a o to nám ide aj teraz.

Tak, ako prasiatka nemali znamenať, že si myslíme, že Fico, Mečiar a Slota sú prasce, tak, ako Derathizácia nemala znamenať, že si myslíme, že Fico je potkan a treba ho otráviť jedom na potkany, tak ani DezinFicácia neznamená, že si myslíme, že Fico, Danko a Kotleba sú hmyz, ktorý treba otráviť, alebo zlikvidovať. Mimochodom, odstraňovanie hmyzu je dezinsekcia, nie dezinfekcia, od ktorej je dezinficácia odvodená.

Dezinficácia nie je namierená proti ľuďom, ale proti korupčnému, oligarchickému a mafiánskemu systému, ktorý sa na Slovensku udomácnil za dlhé roky vlád SMERu a jeho koaličných partnerov, čoho výsledkom je narastajúci extrémizmus.

Fico, Danko a Kotleba tento korupčný systém symbolicky stelesňujú, preto sa stali aj predobrazom pre vizuál kampane 2020. Fico zaň nesie hlavnú zodpovednosť, lebo ho vytvoril, riadil a udržiaval. Pellegrini je len bábka v jeho rukách. Preto dezinficácia, lebo bábky nie sú v tejto veci dôležité, dôležité sú postavy, ktoré ťahajú za ich nitky.

V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov prejdeme celé Slovensko a budeme symbolicky dezinficovať miesta spojené s korupciou a oligarchizáciou systému ktorý sa na Slovensku udomácnil za dlhé roky vlád SMER-SD a jeho koaličných partnerov.

V pondelok sme navštívili dve také miesta.

Prvým bolo resocializačné zariadenie Čistý deň, na ktoré ako prvá upozornila Natália Blahová. Za jeho múrmi boli deti, poslané sem súdmi, zneužívané, týrané a nútené robiť veci, ktoré by žiadne deti, nikde na svete nikdy nemali byť nútené robiť. Pre mňa neexistuje horší zločin, ako mrzačenie detskej duše akýmkoľvek druhom zneužívania a týrania.

Podobné veci, ako v Čistom dni, sa bohužiaľ občas dejú všade na svete. Pre to, čo sa tam dialo nie je Čistý deň kauzou Ficovej vlády. Kauzou je preto, že minister Ficovej vlády aktívne pomáhal Čistému dňu udržať si licenciu aj potom, čo sa prevalilo aké svinstvá sa za jeho múrmi dejú a poradca premiéra spolu s bývalým SiSkárom radil prevádzkovateľom tohto zariadenia, ako sa mediálne brániť proti vlne odporu, ktorá sa voči nim zdvihla. Čistý deň je dostatočne zašpinený Ficovou a Smeráckou špinou na to, aby bolo vhodné začať dezinficáciu práve tam.

Druhým miestom, ktoré sme dnes navštívili boli Komjatice. Možno sa ešte pamätáte na ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka, ktorý oslňoval na Youtube svojou skvelou angličtinou. Ten pochádza práve z Komjatíc. To by samo o sebe nebolo nič zaujímavé, každý odniekiaľ pochádza. Čo robilo jeho rodnú obec oveľa zaujímavejšou bola až neuveriteľná úspešnosť jej obyvateľov a špeciálne Jahnátkových príbuzných vo výberových konaniach na pozície úradníkov na jeho ministerstve. Aféra, známa ako Komjatizácia sa teda logicky musela ocitnúť na zozname dezinficácie. Treba si tiež uvedomiť, že toto nie je aféra poslednej Ficovej alebo ak chcete Pellegriniho vlády. Toto je aféra druhej Ficovej vlády a pripomína nám, že Robert Fico deformuje túto krajinu na svoj obraz podstatne dlhšie, už od roku 2006. Preto sme považovali za potrebné proti Komjatizácii nasadiť Dezinficáciu.

Medzi týmito dvoma hygienizačnými zastávkami sme ešte pobavili a potešili niekoľkých obyvateľov Šale, ktorým sme rozdali nálepky a letáky s chrobáčikmi. Musím povedať, že na rozdiel od niektorých komentátorov a tiež internetových odborníkov na politické kampane sa chrobáčiky s hlavami politikov stretali väčšinovo s úsmevom a pochopením.

Teraz najčítanejšie