Denník N

Maria vas skare! Tupota…

v priamom prenose. V hlavnej úlohe odídenci z SaS. Mali sme tu veľa tragédov, títo sú asi neprekonateľní.

Keď v roku 2011 kvôli poslancom SaS padla Radičovej vláda, vtedy sa zdalo, že týchto nešťastníkov dokáže prekonať len málokto. Vzbura SaS proti eurovalu nemala žiaden hlbší zmysel, keďže od začiatku až do konca bolo jasné, že euroval tak či tak prejde. S nimi alebo bez nich. A ak to bude bez nich, k moci sa dostane Smer. Stalo sa. Kvôli SaS tu máme odvtedy vládu zlodejov a mafiánov. Túto vládu v podstate stvorila SaS. Medzi nimi Galko a Blahová. Napriek tomu ľudia nezanevreli a SaS dostala aj v ďalších voľbách dostatok hlasov na to, aby sa dostala do parlamentu.

Odvtedy malo Slovensko medzi politikmi viac či menej bizarné tragické postavičky. Jeden z najtragickejších osobných príbehov nám predviedol Radoslav Procházka. Ten najskôr ako kandidát na prezidenta v roku 2014 síce nevyhral, skončil však tretí. Získal 21,2 percenta hlasov a bolo jasné, že založí politickú stranu. Stal sa predsedom strany Sieť a vyzeralo to tak, že má našliapnuté stať sa zjednotiteľom pravice a záchrancom Slovenska. A potom sa začal pád. Prestal sa úplne vyhraňovať proti Smeru, dokonca pripustil spoluprácu s ním. Potom prišla Matovičova nahrávka, po ktorej bol podozrivý z krátenia dane a z gazdu sa stal skrachovanec, ktorý ledva preliezol cez 5 %, skončil v Sieti, nepodarilo sa mu získať ani miesto sudcu v Luxemburgu ani na ústavnom súde. Procházka skončil.

A teraz tu máme odídencov z SaS. Medzi nimi opäť Galko a Blahová.  Od poslancov by sa dalo čakať, že keď spravia niekedy chybu, poučia sa a zo všetkých síl sa budú snažiť pri ďalších krokoch aspoň trošku rozmýšľať. Galko a Blahová nie. Najskôr rozložili SaS, povadili sa so Sulíkom, lietali hromy-blesky a spolu s ďalšími poslancami vstúpili do DS, ktorá ich v dobrej viere prijala ako normálnych slušných ľudí, možno s nádejou, že jej pomôžu dostať sa do parlamentu. Niežeby to nejako extra fungovalo, ale nádej umiera posledná. Dnes chcípla definitívne. Pre Galka, pre Blahovú aj pre DS. Aj pre ľudí, ktorí verili skôr tým dvom ako Sulíkovi. Ten sa môže teraz usmievať. V podstate sa potvrdilo, že on je z pôvodnej SaS ten príčetnejší.

Galko na fb napísal, že spoluprácu so Smerom, ĽSNS a SNS spečatil preto, lebo je v práci, a teda musí pracovať, a že on to v priebehu dňa vysvetlí. Nevysvetlil. V podstate už ani nebolo komu. Nebolo toho, kto by ho ešte chcel počúvať. Blahová namiesto sebareflexie napísala „ironicky“ na fb, že dnes prišla do práce a zrútili sa internety. Dodala, že nemá rada pokrytcov. Nuž, Naty, pokrytecké bolo presne to, čo ste dnes s tou vašou partiou šialencov vykonali, keď ste umožnili otvorenie schôdze, na ktorej sa Smer s fašistami snaží pretlačiť a schváliť zákony, kvôli ktorým príde Slovensko o 800 mil. eur. Najskôr sa tvárite, že ste prudko proti Smeru a zrazu mu pomáhate. Vy nemáte právo rozprávať o pokrytectve. Ani najmenšie.

Galko s Blahovou o mňa vyhrávajú cenu za najtragickejšie postavičky v slovenskej politike. Najskôr v roku 2012 umožnili vznik Ficovej vlády a teraz za posledný polrok najskôr spôsobili prudký pád SaS a úplne potupili DS. Či si to vôbec uvedomujú, ťažko povedať. DS mala málo percent, teraz je im zbytočné ako strane vôbec kandidovať.

Keď som raz v blogu napísal o Galkovi, zareagoval naň a poslal mi linky s niektorými upresneniami. Opravil som, ospravedlnil som sa. Aj jemu, aj v blogu. A teraz neviem, či som urobil správne. Galko je šialenec a neriadená strela. Čím skôr skonči v politike, tým lepšie pre nás všetkých. Dvakrát podať pomocnú ruku Ficovi napriek tomu, že ho nonstop kritizuje, je naozaj na zamyslenie.

P. S.: Držím palce prezidentke. Vykrývať rozhodnutia takých psychopatov, tupcov a zákony, ktoré predkladajú, musí byť na psychické zdravie mimoriadne náročné.

Teraz najčítanejšie

Marián Letko

Zväčša neškodný...https://maroskocestuje.webnode.sk/