Denník N

Chceme viac kešu na výplatu?

Dajme si ešte jeden taký osvetový, vysvetľujúci a mobilizačný článoček. Nechce sa vám ísť voliť? Ani mne. Napriek tomu pôjdem. Ak sa nepremôžme hodíme bobek na to, nebude právny štát, nebude spravodlivosť a tým pádom nebude prosperita. V minulosti sme dopustili, aby štát ovládli gangstri a mafia a buď to zmeníme teraz, alebo zostaneme žobráckym a skorumpovaným štátom, z ktorého bude utekať každý, kto má niečo v tekvici. Jediní, ktorí to dokážu zmeniť sú politici a preto treba takých voliť. Tu a teraz.

Koho voliť? Toto je kardinálna otázka. Vysvetľovať, že prečo nie zmrdov a hajzlov smeráckych, esenesáckych a kotlebákych si odpustím. Predpokladám, že kto číta tieto riadky je príčetný a natoľko inteligentný, že toto už vysvetľovať netreba.

Takže keď eliminujeme škodnú zver, zostáva zopár kandidátov. Tí, ktorí majú reálnu šancu zasadnúť do parlamentu. Sú to Oľano, Za ľudí, PS, KDH, Sme rodina a SaS. Šesť strán.

Na základe zbierania informácií hlavne na FB (taký môj osobný prieskum), ani nestíham žasnúť, aké rozdielne máme priority. Akí sme sebeckí. Ako hľadíme len a len na seba. Niektorí si napríklad myslia, že kardinálnym problémom Slovenska je Istanbulský dohovor, alebo registrované partnerstvá, alebo adopcie detí homošmi. Skorumpované súdy, vykradnuté miliardy, mafiou ovládnutý represívny aparát, zničené zdravotníctvo a školstvo sú síce tiež problém, ale prdlajz oproti strašidelnému nebezpečenstvu, hroziacemu z ratifikácie Istanbulského dohovoru.

Drobný príklad. Napríklad Holandsko. Liberálna krajina, tráva skoro legálna, homosexuáli sa môžu sobášiť a predstavte si, že HDP na obyvateľa je tam 52.640 USD. Naše hrdé, slušné a odborné konzervatívne Slovensko nemá nič z tohto liberálneho munusu, ale pýšime sa fantastickými 17.605 USD HDP na obyvateľa. Aký povznášajúci pocit to je priatelia, ja som normálne napichaný z toho. Máme holé rite, ale zase na druhej strane nebudú a nesmú byť registrované partnerstvá, Istanbulský dohovor by spôsobil Sodomu Gomoru, a študáka chyteného s jointom posadíme na pár rokov do basy, feťáka jedného zasraného! Minimálny dôchodok majú v NL 1.098 –pozor, minimálny, a Slováci? A priemerná mzda? Srandovných 4.164 evráčov a to je údaj z roku 2018.

Neberte to prosím tak, že som za manželstvá homosexuálov, alebo legálnu trávu, ja len poukazujem na prízemnosť niektorých sfanatizovaných „konzervatívcov“, ktorí ako najväčší problém vidia práve tieto veci. Ktoré sú v mojom zozname dôležitosti na opačnom konci. Je to bieda našej krajiny, že sa necháme oblbnúť nepodstatnými vecami a necháme sa presvedčiť, že práve tieto sú tie najdôležitejšie. Strany útočiace práve týmito argumentmi sú zväčša bezobsažné, bez vízie, bez programu, obsadené tými najhoršími z najhorších, ale profesionálne demagogické a útočiace na primárnu nervovú sústavu.

K veci. Aj keď som samozrejme pri písaní týchto riadkov trochu zaujatý, snažím sa udržať si čo najväčšiu objektivitu. Tak si teda len tak predstavujem, že ideálny a normálny volič by si mal vyberať stranu a politikov, ktorým dá svoj vzácny hlas vylučovacou metódou. A nemal by byť nikdy emočne naviazaný na vodcu strany, to je extrémne nebezpečné. Politikov nemáme ľúbiť a zbožňovať, ale kontrolovať!

Čo vlastne chceme? Na rovinu poviem, tipnem si, že väčšina národa chce mať pokoj, poriadok,  bezpečnosť a plné bruchá. Odborne povedané, minimálne obťažovanie štátom, právny štát a bezpečnosť voči kriminalite a zarobiť dostatok peňazí (včítane dôchodcov). Či? Ostatné je len doplnkový balast, pre niekoho viac, pre iného menej dôležitý.

A tu sa dostávame k otázke, kto je najskôr schopný toto zabezpečiť. Toho treba voliť.

Mať pokoj.

Znamená menej štátu, menej byrokracie, menej obťažovania. Maximálna efektivita riešenia vzťahu občan – štát. Právna istota.

Poriadok

Vec, ktorú smerácko esenesácka mafia sprznila do absurdných rozmerov. Skorumpované, ale že fest skorumpované represívne zložky, ako polícia a prokuratúra, až tak že kľúčové posty zastávajú kočnerove opičky, skorumpovaná justícia, kde to je vlastne rovnaké, ako v represívnych zložkách. K tomu tajné služby. Bude nutné nemilosrdne vyčistiť tento bodrel, tú špinu vyzametať a vysporiadať sa s členmi organizovaného zločinu, zastrešenými pod značkou SMER. Bude to ale dlhý boj. Ak sa podarí zmeniť túto kľúčovú vec, veci sa pohnú úplne samé od seba. Úplne bude stačiť, ak sa vyplieskajú skorumpované prasatá mokrým uterákom po papuli a pozatvárajú do basy a ostatní veľmi rýchlo pochopia, že časy „našich ľudí“ skončili a málokto sa odváži stať sa potom ešte kočnerovou opičkou. Aj strach je mocný motivátor priatelia.

Plné brucho

Mať slušné peniaze na dôstojný život. To znamená slušné výplaty, slušné dôchodky, slušné sociálne zabezpečenie tých, o ktorých sa štát musí postarať, lebo z nejakého dôvodu sami nemôžu. Na to treba jednu vec. Peniaze. Lebo všetko stojí peniaze. Už len odkiaľ ich vziať. Nie je to zase až tak zložité. Ako vidno vo svete, čím menej korupcie, čím viac právneho štátu, tým väčší blahobyt. Je to priama úmera, platí to univerzálne. Holanďania, Rakúšania, Nemci a ďalší majú také platy úplne nezávisle na Istanbulskom dohovore, či manželstvách homosexuálov, ale nie preto, že sa homoši nemôžu sobášiť, ale preto, lebo sa málo kradne, lebo politici sú zväčša slušní a vzdelaní ľudia a funguje tam právny štát!

Peňazí bude dosť ak osekáme byrokraciu a šikanu štátu, vyčistíme úrady a štátne inštitúcie od zbytočných úradníkov, zjednodušíme podnikanie, znížime dane (viac peňazí v peňaženke), pozatvárame mafiu v bielych golieroch a hlavne zlikvidujeme korupciu! Je mi jasné, že to nepôjde hneď, za tie roky smerácka mafiánska rakovina metastázovala v celom štáte úplne do poslednej bunky organizmu štátnej správy. Pomôcť by mohla očista represívnych zložiek a súdnictva, aby sa tá chamraď začala báť. Obyčajný strach pred basou zmôže zázraky. By ste videli, ako by sa to zmenilo!

Pôvodne som chcel okomentovať každú stranu, ktorú som spomenul vyššie, napísať, čo je tam škodné, čo dobré, ale radšej to nechám tak, aby to nevyzeralo, že som zaslepený saskár. Takže radšej takto.

Nemusíte mať radi Sulíka. Nemusíte s ním vo všetkom súhlasiť. Priznávam, ani ja s ním vo všetkom nesúhlasím. Nemusí vám byť sympatický. Na to sú potom krúžky. Ale bez ohľadu na to, či sa vám Sulík páči, alebo nie, či vám je sympatický, alebo nie, sú tu nasledovné fakty, ktoré by podľa mňa mali u rozumného človeka prevážiť.

SaS je strana bez komunistov a eštebákov

SaS je strana, v ktorej zatiaľ žiaden člen nemá žiadnu korupčnú kauzu.

A hlavne, SaS je jediná strana, ktoré má podrobný návod, ako dosiahnuť to, o čom som písal vyššie! Ten návod je reálny, dobrý a použiteľný. Nie náhodou a toto je mimoriadne dôležité, bol program SaS úplne všetkými nezávislými inštitúciami (a toto sa priatelia nedá kúpiť) vyhodnotený vo všetkých oblastiach ako najlepší! Viete čo to znamená? Že my (rátam sa do toho aj ja, keďže som tvoril program SaS pre stavebníctvo) sme namiesto opičkovania a šakovania pred kamerami, robili a makali na programe. Aby vytvorili a vymysleli algoritmus, ako dosiahnuť to, o čom som písal vyššie.

Nie, SaS nie je bez chýb, aj ja si to uvedomujem. Nie všetko je úplne dokonalé. Nie každý (aj mne) je v tej strane rovnako sympatický. Tak isto asi ani ja nie som každému sympatický. Ale taký je život. Dokonalé nemáte ani rodiny, tak nemožno čakať, že bude niekedy dokonalá strana. Ak však idem na vec vylučovacou metódou, SaS je určite najrozumnejšou voľbou, pokiaľ chceme poriadok, spravodlivosť, zbaviť sa korupcie, viac peňazí, menej šikany a byrokracie, lepšie zdravotníctvo a školstvo.

Boris Kačáni
Kandidát číslo 54 za SaS

Teraz najčítanejšie