Denník N

Medveď a ľadovec – Keď jeden deň v roku navyše nestačí.

Nasledujúce dni, týždne, a pri tých naozaj pomalých, mesiace sa bude analyzovať prečo niektorá politická strana uspela a prečo nie. Kto nemá silný žalúdok, určite neotvárajte nasledujúce dni facebook.

Najprv som mal napísaný iný článok, ale nakoniec som sa rozhodol napísať nový. Prečo? Lebo aj keď si za tým prvým článkom stojím, už to nič nezmení. Čo sme si zvolili to máme. A aj keď momentálne vládne v určitej časti spoločnosti rozčarovanie z toho ako voľby dopadli, dôležité teraz bude niečo iné. Nesmieme sa nechať rozhádať medzi sebou a skúsme posunúť Slovensko niekam ďalej.

Veľmi ma však mrzí, že dnes nielen na Slovensku, ale aj všade vo svete, vyhráva marketing a nie program. Navyše škodoradosť voči stranám, ktoré sa nedostali do parlamentu len tesne, je miestami ťažké sledovať. A to mám vcelku silný žalúdok.

Budem držať palce novej vláde a zároveň dúfať, že sa mýlim. A hlavne z celého srdca prajem tým, ktorí sa rozhodovali na poslednú chvíľu a ich strany sa do parlamentu dostali, aby vo finále svoj hlas neľutovali. Lebo ako povedal Oscar Wilde na svete sú len dve tragédie a to keď nedostaneme, čo chceme, a keď to dostaneme. Pri týchto voľbách to zdá sa platí zároveň.

PS: Myslíte si, že tí, ktorí naposledy vykrikovali o ignorovaní 200 tisíc hlasov voličov, keď prezident Kiska neprijal Kotlebu v prezidentskom paláci, budú teraz vykrikovať o ignorovaní 200 tisíc hlasov liberálnych voličov? Aj keď odpoveď všetci poznáme, veď nie je 200 tisíc ako 200 tisíc.

Teraz najčítanejšie