Denník N

Aj by som išla spať, ale čakám na voľný slot v Tescu

Smiali sme sa na mne včera na mojej fejsbúkovej stene, tesne pred polnocou.. Ale ono to dnes, za svetla, až také vtipné nie je.

Lepili sa mi okolo polnoci oči, ale povedala som si, že skúsim vydržať a urobiť rezervu na slot, na 14.4. 2020.  Slovo slot znamená v tomto prípade dvojhodinové okienko, počas ktorého vám kuriér z Tesca dovezie nákup. 14.4. bola šanca na prvé voľné okienko. Od dnešného dňa až dovtedy nie je voľné ani jedno. Minútu po polnoci  sa začalo krútiť koliesko a krútilo sa a krútilo, kým som nešla spať. Bez slotu. Ráno o šiestej bol termín 14.4. plný. Pred Veľkou nocou, počas Vekej noci, tesne po nej, nič. Kde je problém? Firma má svoje kapacity.

Hnevám sa na Tesco? Ani mi nenapadne. Firma nám roky nosí tovar. Ak chcete vedieť prečo, môžem vám poslať svoje zobrané spisy diagnóz a magnetických rezonancií. Samozrejme, ak vás do toho niečo je. Je právom každého, hlavne počas epidémií či kvôli zdravotnému stavu dostať nákup domov bez nutnosti vláčiť ho a stáť v rade.

Hnevám sa? Ale áno. Hnevám sa na ostatné reťazce. Prečo sa nepripoja? Nehovorím, že musia nosiť všetko, ale prečo sa nedohodnú s autodopravcami alebo taxikármi, hocikým, kto teraz nútene sedí doma. Napríklad som počula, že umelci sú momentálne v zúfalej situácii. Maskéri a kostyméri. Čo tak nejaké call-centrum a debničky nie veľké, tresnem …do 15 kíl? Alebo hoci len do desať? Kde je Lidl, Kaufland, Terno, Fresh? Fajn, že majú čerstvý tovar, som naozaj rada, ale pri pokladniach treba stáť v  odstupoch, treba do tých obchodov dôjsť aj odísť,často MHD.

Nie,nehnevám sa na Tesco, naopak, ďakujem im. Ostatní to zrejme budú musieť dostať príkazom od krízového štábu, pretože vlastnú iniciatívu som v tom smere ešte nezaznamenala.

 

vaša Beata

Teraz najčítanejšie

Beata Grünmannová

Biologička, prekladateľka, publicistka,scenáristka, kolážistka, dlho vydatá, bezdetná, neprimerane ironizujúca, snaží sa dívať na svet srdcom, ale je krátkozraká. Žije s manželom a štrikovaným medveďom Hónigom v Košiciach, staromestský kaviarenský typ, špecializácia introvert.