Denník N

Koronavírus – skutočná hodnota krvných rýchlotestov

RF egoista s „tuzexovou“ maskou

A. Skutočná hodnota krvných rýchotestov

Ako zistiť skutočnú hodnotu krvných rýchlotestov? Skutočnú a objektívnu, reálnu trhovú hodnotu? Jednoducho. Veľmi jednoducho. Barterom. Výmenným obchodom. V čase totálneho nedostatku takéhoto tovaru na svetovom trhu, bolo by priam hriešne tieto rýchlotesty len jednoducho predať, či vyhodiť do Dunaja. Nie, ak majú bratia Česi úprimný a nefalšovaný záujem o naše rýchlotesty, nech len ponúknu v akom pomere sú ochotní a pripravení bezodkladne vymeniť naše menej presné krvné rýchlotesty za presnejšie a citlivejšie „regulárne“ testy prostredníctvom výterov z nosa a nosohltanu.

Krvné rýchlotesty slúžia totiž najmä na testovanie ľudí v pokročilom štádiu ochorenia COVID-19. Používajú sa výhradne u ľudí, ktorý už majú viditeľné zdravotné problémy. Neidentifikujú totiž nositeľov vírusu v začiatočnom štádiu. A práve títo nositelia, títo ľudia sú najviac infekční. Práve ľudia v počiatočnom štádiu ochorenia ešte pred prejavením príznakov a počas prvého týždňa choroby sú najväčšími, nešťastnými a „nevedomými“ šíriteľmi nákazy. Pandémie koronavírusu COVID-19. Teda práve v tom čase, keď krvné rýchlotesty sú tak akurát na „p.d“. Ak teda má český minister vnútra Mr. Hamáček konkrétny a opravdivý záujem o naše rýchlotesty, nech predloží konkrétnu cenovú ponuku. Nech ponúkne koľko regulárnych testov vymení za 1 rýchlotest. Alebo koľko rýchlotestov „čenčne“ za 1 regulárny test?

A polemika o zbytočnosti a reálnej hodnote rýchlotestov by mohla byť priam šalamúnsky rozlúsknutá. Pre väčšiu objektívnosť by mala byť podobná ponuka odprezentovaná aj Švajčiarom, ktorí údajne tiež zháňajú rýchlotesty. Nech aj oni písomne stanovia ich hodnotu. Bartrovú hodnotu. A podľa kvality takejto ponuky by sa mohla vláda SR rozhodnúť koľko relatívne nadbytočných rýchlotestov vymení.

B. Egoista RF

Sprofanovaný predseda, ktorý si počas skladania poslaneckého sľubu v NR SR ešte frajersky zložil ochranné provizórne rúško i rukavice. A na druhý deň sa už promenádoval výhradne len v maske. V maske priam tuzexovej. Vo filtračnej  maske na tvár, ktorú široko ďaleko nemá nikto iný v celej národnej rade Slovenskej republiky. Ale hrdinný stranícky potentát áno. A to si jeho kámoš Kičura dovolil tláchať do sveta báchorky o tom, že oni nevedeli aký typ masky, aký typ filtra majú kupovať. A čuduj sa svete. Fickovi zohnali tú najlepšiu. Špičkovú masku údajne s respirátorom  najvyššej rady FFP4. Ale prečo len jednu, jedinú. Len pre tohto papaláša? Prečo sa takáto maska neušla už ani emeritnému premiérovi a úslužnému Ficovmu dvojníkovi Petrovi Pellegrinimu? Dokonca ani pravá ruka dona de lá Súmračná Mr. Erik Tomáš nie je šťastným nositeľom takejto masky. Pritom sa vraj najnovšie práve o ňom začína hovoriť, ako o eventuálnej alternatíve voči submisívnemu PP pre prípad, keby táto jeho vlastnosť najviac oceňovaná samotným RF znenazdajky sublimovala. Predseda myslel ako vždy doteraz, len a len na seba.  Prečo však práve takýto typ masiek nezabezpečil jeho kámoš Kičura vo funkcii predsedu Správy štátnych hmotných rezerv aj pre všetkých lekárov a zdravotníkov, prosto pre všetkých tých, ktorí stoja v prvej línii nášho boja s koronavírusom? Asi zbytočná otázka vzhľadom na 12-ročné praktické skúsenosti občanov Slovenska s vládnutím tejto straníckej soldatesky.

Celoživotný stranícky papaláš si na svojej ochrane vždy dal veľmo záležať. Najmä na ochrane, ktorú platil niekto druhí. Najlepšie daňoví poplatníci, občania SR. Tak ako sme z našich daní doteraz zbytočne platili aj jeho luxusnú erárnu ochranu, štátnu ochranku. Dokedy ešte… .

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...