Denník N

SARS 2 a Jeho Kolosálna Neschopnosť.

alebo ako sa Ford a Baťa obracajú v hrobe.

Cieľom všetkých opatrení je sploštenie krivky počtu nakazených tak, aby sme získali dostatok času na vybudovanie dostatočných kapacít v nemocniciach, aby bola po uvoľnení karanténnych obmedzení každému poskytnutá plná zdravotná starostlivosť.

Celý svet má nedostatok respirátorov, rúšok, testov, ochranných odevov a pomôcok. Ako reagujeme? Namiesto presmerovania výrobných kapacít na výrobu zdravotníckeho tovaru, zatvárame hranice a zakazujeme jeho vývoz .

 

 1. Willow Run.

 

Pred vypuknutím 2. svetovej vojny nemala Amerika žiadne vojenské továrne. USA preto zadali Fordu zákazku na výrobu bombardérov Liberator. Ford postavil najväčší závod na ich výrobu vo Willow Run o rozlohe 330.000 m2 (1).

Od prvého výkopu po spustenie výroby prešlo 6 mesiacov (apríl – nov 41) a z výrobných liniek zišiel prvý Liberator.

Rovnaký úspešný príbeh bol pri výrobe tankov, lodí, munície…

 

 1. Jeho Kolosálna neschopnosť na kolenách.

 

Jeho Kolosálna Neschopnosť so slzami v očiach oznamuje ako pôjde aj na kolenách do Číny, len aby získal rúška a respirátory.

Jeho Kolosálna neschopnosť plače, že na trhu je nedostatok zdravotníckeho materiálu, ale robí všetko preto, aby sme ho získali.

 

Ako je možné, že mesiace od vypuknutia krízy sme neboli schopní preorientovať výrobu v podnikoch na produkciu pľúcnych ventilácií, dezinfekcie a ďalšieho zdravotníckeho materiálu?

 

 1. Vojna.

 

Naši starí otcovia dokázali preorientovať produkciu v čase vojny. Pred 80 rokmi. A zvládli to.

Museli vyrábať tanky, bojové lode a lietadlá, nie praobyčajné rúška na tvár, dezinfekciu rúk a pľúcne ventilácie!

Jej Kolosálna Hlúposť v sukni tára o vojnovom stave. Nech sa najskôr ide pozrieť do Sýrie alebo Donbasu ako vyzerá skutočná vojna.

 1. Ford a Baťa sa obracajú v hrobe.

 

Jeho Kolosálna Neschopnosť sa stretla s kapitánmi slovenského priemyslu – automobilky, chemický priemysel… Výsledok sú natiahnuté ruky prosiace o almužnu od štátu.

Ford a Baťa sa pri pohľade na ich natiahnuté ruky obracajú v hrobe.

 

Pľúcnu ventiláciu tvorí motorček, pár hadičiek a riadiaca jednotka.

Chirana Stará Turá a ďalší výrobcovia nie sú schopní zabezpečiť ich výrobu v požadovaných množstvách (2). Štát má preto povinnosť obrátiť sa na ďalšie firmy, ktorých výrobné linky možno poľahky upraviť a prikázať Chirane a pod. odovzdať im know-how (za odplatu).

Namiesto toho sa prizerá ako sa nám každý deň strácajú miliardy.

 

 1. Ako to malo vyzerať.

 

Jeho Kolosálna Neschopnosť a kapitáni slovenského priemyslu mali rokovať nie o almužne od štátu, ale:

– vyčlenili sme x technikov, projektových manažérov a projektantov na úpravu výrobných liniek,

– upravíme výrobné linky vo vhodných podnikoch, ktoré budú vyrábať komponenty a tie sa budú finalizovať v týchto podnikoch,

– Chirana a ďalší výrobcovia zo zdravotníckej branži nám poskytnú x pracovníkov na kontrolu úpravy výrobných liniek, riadiaci software, know-how a pod.

Rovnako to malo byť v odevnom priemysle pri výrobe rúšok, potravinárstve pri výrobe dezinfekcie a pod.

 

 1. Kapitáni priemyslu.

 

Kapitáni (slovenského) priemyslu na galavečeroch rozprávajú akou inšpiráciou sú pre nich Ford a Baťa. Keby vyrobili milión pľúcnych ventilácií, tak ich okamžite predajú.

Kapitáni priemyslu nevidia Klondike.

Kapitáni priemyslu natiahli ruku o almužnu a bezducho sa prizerajú, ako nám karanténne opatrenia likvidujú svet, ktorý sme vybudovali.

 

 1. Účel karanténnych opatrení.

Urobili sme potrebné – obmedzili hromadné podujatia, zaviedli povinnosť nosiť rúška, začíname testovať, zháňame zdravotnícky materiál …

 

Najoptimistickejšie prognózy odhadujú, že SARS 2 nakazí 40% obyvateľov.

Účelom karanténnych opatrení nie je vyhubiť SARS 2. To sa nikomu nepodarí. Cieľom je sploštiť krivku chorobnosti a získať čas na vybudovanie potrebných nemocničných kapacít.

 

 1. Zákaz, zákaz a ďalší zákaz.

Od Jeho Kolosálnej Neschopnosti prichádza jeden zákaz za druhým: zákaz cestovať, zatvoríme hranice, zákaz predaja respirátorov občanom, zákaz vývozu zdravotníckeho materiálu, vyhradené nákupné hodiny pre seniorov, koniec repatriácií Slovákov zo zahraničia…

 

Namiesto opatrení, ktoré skrátia dobu karanténnych opatrení, počúvame od Jeho Kolosálnej Neschopnosti zákaz, zákaz, zákaz.

Absolútne podružné veci, ktoré dobu karantény nijako neskrátia. Každý deň karantény nás stojí miliardy (odhliadnuc od spoločenských dopadov).

 

 1. TV Star.

 

Jeho Kolosálna Neschopnosť trávi pol dňa na tlačovkách a  rozoberá na nich jednu banalitu za druhou : „Rozdiel medzi týmito respirátormi Vám neviem povedať, ale naštudujem si a zajtra Vám vysvetlím.“

Prirodzene tak nezostáva čas na riešenie podstatných problémov a premyslenie riešení. Už tu boli takí, čo tvrdili, že z grafov sa nenajeme (3).

 

 1. Gubka a blackout v hlave.

 

Jeho Kolosálna Neschopnosť oznámi, že Slovensko zachráni iba blackout, hoci pravdepodobne myslelo Lockdown alebo Shutdown..

Homo sapiens (Človek rozumne uvažujúci) o tom začne uvažovať iba ako o poslednej možnosti, keď niet iného východiska. Pretože po Lockdowne je tu SARS 2 znova – ak nie s prvým, tak tretím kamiónom.

Niektorí máme doma psíka, andulky a v akváriu gubky. Psík ešte čo to pochopí, andulka takmer nič a gubka vôbec nič. Avšak ani tá gubka by si nevypustila vlastné akvárium skôr ako by vedela, že ho opäť naplní čistou vodou.

Nič rozumné ani premyslené vo výrokoch o blackoute nehľadajme. Nič také tam nie je. Ide o náhodné elektromagnetické fluktuácie neurónovej sústavy gubky.

 

 1. Obeť.

 

Mesačne Slovensko plánuje použiť na záchranu ekonomiky 1,5 mld. Eur. Okrem toho na prepadne ekonomiky mesačne strácame 2-3 % HDP. A to odhliadame od ďalších spoločenských škôd.

 

Slabá ekonomika znamená slabé zdravotníctvo. Tieto stratené prostriedky znižujú kvalitu nášho života a kvalitu verejných statkov. Koľko bude zbytočných úmrtí na onkologické a srdcovocievne choroby alebo obyčajnú cukrovku?

Tieto životy sú rovnako dôležité.

 

To my budeme nezamestnaní. To naše deti vymeškajú školu. To naše mamy a otcovia budú zomierať.

To všetko úplne zbytočne, pretože Jeho Kolosálna neschopnosť má práve tlačovú konferenciu v TV.

 

 1. Slovensko sa stalo SARS 2.

 

Jeho Kolosálna Neschopnosť má plné reči o Európe, solidarite, tolerancii a vláde práva. Odmietol pomôcť utečencom a teraz zakázal vývoz zdravotníckeho materiálu a nad rómskymi osadami lieta vojenský vrtuľník a testujú ich vojaci.

Dúfam, že sa Európe otvoria oči ale nebude sa k nám správať rovnako. Nezatvoria nám hranice, nezakážu k nám vývoz zdravotníckeho materiálu a nestopnú eurofondy. Hoci majú kopec vlastných problémov.

 

Tieto zákazy musíme okamžite zrušiť a najviac postihnutým krajinám pomôcť materiálne aj personálne. Nedovoľme, aby Jeho Kolosálna Neschopnosť urobila zo Slovenska SARS Európy.

 

 1. Naši starí otcovia to dokázali.

 

Kapitáni priemyslu sa bezducho prizerajú, ako sa im rúca svet pred očami a naťahujú ruku o almužnu.

Preto musí Jeho kolosálna Neschopnosť okamžite prijať opatrenia, ktoré skrátia lehotu karantény a preorientuje všetky potrebné kapacity na výrobu potrebných tovarov.

 

Naši starí otcovia to dokázali pred 80 rokmi, dokážme to aj my – ešte dnes.

 

Kapitáni priemyslu a Jeho Kolosálna neschopnosť – preberte sa!

 

 

Hrali:

Jeho Kolosálna neschopnosť – dvojrola: Igor Matovič alias pajác, Richard Sulík alias odvodové koliesko

Jej Kolosálna hlúposť : Veronika Remišová

 

1) https://warfarehistorynetwork.com/2019/01/24/fords-willow-run-factory/

2) https://e.dennikn.sk/1836892/chirana-medical-za-tri-mesiace-musi-stihnut-skoro-celorocnu-vyrobu-no-statu-aj-tak-este-chyba-700-dychacich-pristrojov/?ref=list

3) Predseda ZRS, Ján Ľupták

 

 

Teraz najčítanejšie

Róbert Goldír

kriminálnik, lebo som si dovolil kandidovať ako občiansky kandidát