Denník N

Demagógovia so zanedbateľnou úmrtnosťou v Taliansku na Covid-19 – HOAX

Bergamo a okolie - červené percentá vyjadrujú o koľko bola úmrtnosť v obci väčšia v marci 2020 oproti priemeru posledných 5 rokov. Zdroj: www.openstreetmap.org
Bergamo a okolie – červené percentá vyjadrujú o koľko bola úmrtnosť v obci väčšia v marci 2020 oproti priemeru posledných 5 rokov. Zdroj: www.openstreetmap.org

Alebo kto si chce potvrdiť svoje predstavy, dokáže si ích falošne „vypočítať“ aj z presných podkladov.

Neskutočné zavádzanie z hlavy Banáša (kumpána v bývalom režime pred rokom 1990 súčasného poslanca Róberta Fica) sa po zverejnení štatistického buletínu (pdf po Taliansky) Talianskeho štatistického úradu Itstat dostalo na povrch! Itstat hovorí o tom, že v takmer 1700 obciach a mestách bola úmrtnosť vyššia o vyše 20%, v niektorých aj o vyše 1000%, pričom v samotnom Bergame to bolo 417%, keď za obdobie 1.3.-4.4. bežne medzi rokmi 2015-2019 zomieralo 141 ľudí za 35 dní a tento rok zomrelo až 729 ľudí za 35 dní.

Úmrtia v meste Bergamo v marci v rokoch 2015-2020
Úmrtia v meste Bergamo v marci v rokoch 2015-2020

V celej provincii Bergamo zomrelo na Covid-19 oficiálne 2060 ľudí v marci 2020, ale keďže tam zomrelo oproti bežným počtom navyše 4500 ľudí, úmrtnosť na Covid-19 bola viac, ako dvojnásobná. Alebo na čo iné tí ľudia zomreli, ako sa pýta tento Banáš v svojom statuse?

Banáš je demagog a klame štatistikou pri koronavirusovom ochorení Covid-19
Banáš je demagog a klame štatistikou pri koronavirusovom ochorení Covid-19

Screeny v obrázku okrem textu v červenom rámčeku sú z článku z parlamentnelisty.sk, ktorého redakcia sa nechala nachytať Banášovou manipuláciou.

Iný príklad: obec Nembro, kde zomrelo tento rok v marci 158 ľudí, pričom tam bežne zomiera priemerne 35 ľudí. Oficiálne na Covid-19 tam zomrelo len 31 ľudí.

Toto je len krátka odpoveď na otázku, na čo zomreli dokonca ľudia, ktorí neboli započítaní do úmrtí na Covid-19.

Takto môžem pokračovať aj pre desiatky a stovky kilometrov vzdialené mestá a obce, aby sme videli rozdiely v úmrtnosti pre blízke a vzdialené obce od epicentra nákazy, ktorá sa rozmohla ešte pred zamknutím Talianska a radikálnym obmedzeniam v stretávaní sa a tým pádom aj v nakazovaní sa.

V ďalšom blogu popíšem ďalšiu fintu použitú Banášom pre rozpočítanie 450 úmrtí za deň v zamknutom Taliansku hlavne v zamorenej oblasti, versus bežných 1700 úmrtí za deň v celom Taliansku.

Ľudia zabúdajú, že v Taliansku zomieralo „len“ 900 ľudí za deň preto, že Talianska vláda od 9.3. zaviedla v podstate zákaz stretávania sa, aby zabránila nakazeniu sa veľkého percenta obyvateľov štátu, čo by znamenalo rovnakú katastrofu všade v Taliansku a nielen v mestách a obciach, ktorých časť je v titulnej mape.

Rovnako je toto aj odpoveď na demagógov, ktorí vyrábajú titulky článkov o falšovaní úmrtných listov, keď sa za pravdepodobnú príčinu choroby označí Covid-19. Ako vidíte, obetí na koronavírus je oveľa viac, ako je v oficiálnych počtoch. Niekde 2x, niekde 10x!

Dokonca aj v New Yorku, kde sa to nedávno ešte len roztáčalo výsledkami testovania, keď bol až každý tretí test pozitívny a končí sa to tieto dni ako v Bergame štvornásobnou úmrtnosťou, ako za bežné marcové dni!

A tak sa pýtam, či tu chce tento človek a jemu podobní to, čo sa stalo vo svete, alebo sa nevie hrabať v číslach a či by sme si nemali jeho ďalšie hrabanie sa v číslach všímať?

Šíriť toto pomôže nebagatelizovať nebezpečenstvo choroby, ktorej odolávame aj napriek snahe konšpirátorov bagatelizovať jej zradnosť.

Teraz najčítanejšie

Roman Hanajík


V súčasnoti považujem za najväčšiu hrozbu života na Slovensku bagatelizovanie smrtnosti Covid-19 počítaním "od buka do buka" a vyberaním si informačných čerešničiek zo všetkých zverejňovaných informácií o Covid-19. Sem tam sa venujem menej známemu riziku práce v kancelárii, kde banálne príznaky a mierna bolesť chrbta môže pri "správnej" kombinácii chýb v zdravotníctve skončíť trvalým a vážnym poškodením zdravia. Nie je problém sedávať celý život 8 hodín denne, ale po skúsenostiach aj iných ľudí viem, že riziko môže prísť aj za 10 rokov intenzívnejšieho sedenia. Vďaka SMERáckemu riadeniu zdravotníctva a tvrdeniu: "Zdravotná starostlivosť nie je ohrozená" som sa takto stal invalidný dôchodca. Venoval som sa aj klamstvám a falošnosti strán SMER-SD a bývalého "nepolitika" Kollára. Viac: https://www.facebook.com/roman.hanajik Alebo email: roman.hanajik treska gmail bodka com