Denník N

Šíri Kotleba v čase pandémie poplašné správy, alebo ide iba o námet pre Pinelku?

Odkedy sa pandémia dostala na Slovensko, zaznamenal som zatiaľ tri Kotlebom natočené videá k tejto téme. Za jedno z nich bolo na neho podané trestné oznámenie pre šírenie poplašnej správy. Ale zaujímavé a svojim spôsobom nebezpečné, sú všetky tri.

Kotleba o koronavíruse: Je to následok masovej imigrácie, je čas zatvoriť hranice!

Ako vidíme, video má k dnešnému dňu 63 021 zhliadnutí a Kotleba v ňom hovorí toto: „Priatelia, akurát sme skončili rokovanie ohľadom výborov s tými stranami, tej takzvanej novej koalície. Prišli absolútne nepripravení, nemali nič nachystané, čiže vlastne na nič sme neprišli, nič sa nerozhodlo. Boli sme, stretávali sme sa úplne zbytočne. Ale čo je v tejto chvíli dôležitejšie, dôležitejšie je povedať to, že Národná rada Slovenskej republiky je uzavretá pre verejnosť, pre médiá nikto a do budovy Národnej rady okrem poslancov a zamestnancov nedostane. To všetko vraj kvôli tomu aby sa zabránilo šíreniu koronavírusu. Ale pravda je taká, že nám sa sem v rámci otvorených hraníc Európskej únie dostali mnohí ľudia o ktorých zdravotnom stave nič nevieme. Po Európe behajú imigranti, ktorí neprešli žiadnou kontrolou a z ktorých mnohí sem práve ten koronavírus doniesli. A my sa tu ideme obmedzovať, my si tu ideme povinne umývať ruky a dávať do karantény našich vlastných občanov, ale necháme sem tých cudzincov ďalej prúdiť, necháme sa stále nimi ďalej a ďalej zaplavovať. Takto to jednoducho ďalej nemôže ísť! Nemôže to ísť ak vláda myslí tú ochranu Slovenska vážne, tak okamžite musí zavrieť letiská a zrušiť zbytočné lety, uzavrieť hranice a chrániť Slovensko pred tými, ktorí práve s tou nelegálnou imigráciou prinášajú aj tieto problémy aj zdravotné riziká. A sa to ukazuje a my naozaj nechceme, aby na túto nezodpovednú politiku Európskej únie doplácali nevinní občania Slovenskej republiky. Priatelia, spamätajme sa, kým je čas a chráňme Slovensko, chráňme hranice, lebo vidíme čo to robí v Grécku, keď jednoducho tie hranice nie sú dostatočne chránené.

Takže si zrekapitulujme čo podstatné sme sa od Mariana Kotlebu dozvedeli: „po Európe behajú migranti, ktorí sem doniesli vírus“ a neborák pán Kotleba si kvôli tomu musí dokonca „povinne umývať ruky.“ Strašné. Kotleba preto navrhuje: „zavrieť letiská a zrušiť zbytočné lety, uzavrieť hranice…“
A čo sa týka migrantov, o ktorých na Slovensku dlhodobo nie je ani chýru, ani slychu, práve z kotlebovského Kulturblogu sme sa dozvedeli o páriku našich ekonomických migrantov, ktorí sa kvôli nákaze koronavírusom ocitli v izolácii v Rakúsku. Išlo o sestru Bárbiny z Iglova s pozitívne testovaným partnerom, ktorí upratujú izby v rakúskom hoteli. Len neviem, či práve týchto mal pán Kotleba na mysli. A či aj pred nimi máme zavrieť hranice? Čo sa mňa týka, tak určite nie. Každý má právo na návrat do svojej vlasti, rovnako ako má právo žiť a pracovať kdekoľvek inde.

Kotleba: EÚ zlyhala, koronavírus súvisí s NWO

Kotlebove druhé video bolo ešte úspešnejšie. Zatiaľ má 92 407 zhliadnutí a dozvedeli sme sa z neho toto: „Priatelia, tak sám v aute bez rúšky, v tomto prostredí paniky , ale nedá mi aby som nepovedal, ako sa veci majú. Toto, čo dnes zažívame, to je program Európska únia plus. Európska únia, ktorá totálne likviduje národné štáty, ktorá je kedykoľvek pripravené prijať ďalšie a ďalšie usmernenie, príkaz a rozhodnutie na to, aby likvidovala suverenitu národných štátov, ale keď ide o nejakú pandémiu, ako napríklad v tomto prípade cez tú koronu, tak zrazu únia mlčí, únia v tom necháva národné štáty nech sa topia samé. Čiže, priatelia, chcem vám povedať, aj keď možno to bude veľmi tvrdá  a smutná skúsenosť, ale aj na tejto skúsenosti s koronavírusom musíme pochopiť, že Európska únia je absolútne nevýhodná, je to prežitok a naozaj sa potrebujeme vrátiť k tomu európskemu hospodárskemu priestoru pre spoluprácu a odmietnuť akékoľvek snahy o, o buď zužovanie únie, alebo aj pretrvávanie v takom nastavení, ako je teraz, lebo je to úplne zle. A pre tých starších, skôr narodených, spomínate si, že by za socializmu bola  nejaká korona, že by za socializmu bol nejaký AIDS, alebo HIV? Priatelia, študujte fakty, študujte alternatívne weby, študujte problematiku nového svetového poriadku NWO a pochopíte o čo sa tu aj s touto koronou hrá.

Kotleba skritizoval Európsku úniu, ktorá síce na začiatku pandémie trochu zaspala, ale zároveň treba povedať, že bola kritizovaná aj za veci, ktoré sú v kompetencii národných štátov, ktoré si tieto kompetencie žiarlivo strážia, ale keď ide do tuhého, odrazu by s radosťou prijali, aby za ne problémy riešila únia. A mimochodom, Slovensko dostane z rozpočtu Európskej únie takmer dve a pol miliardy na pomoc v boji s následkami koronavírusu.

Potom však Kotleba zamieril na trochu tenký ľad a ako sa povie, strelil poriadneho capa. Pretože Covid 19, ako úplne nové pandemické ochorenie zapríčinené zmutovaným koronavírusom, logicky nemohol nikto mať pred viac ako 30 rokmi. A čo sa týka AIDS, odporúčam pánovi Kotlebovi skôr ako natočí ďalšie „videjko“ trochu pogúgliť. HIV je pôvodca choroby – Human Immunodeficiency Virus a AIDS je ochorenie, ktoré tento vírus spôsobuje – Acquired Immune Deficiency Syndrome, čo vo voľnom preklade znamená syndróm získanej imunitnej nedostatočnosti. Nuž a majster google by pánovi Kotlebovi našepkal, že sa mýli, toto ochorenie sa u nás vyskytovalo už za socializmu. V Česko-Slovensku boli prvé prípady ochorenia zaznamenané v roku 1985 a prvý pacient mu podľahol 31. októbra 1987, keď infikovaných v tej dobe bolo len v Čechách 46 osôb. A ako je všeobecne známe, socializmus sa začal u nás uberať do večných lovíšť po 17. novembri 1989. Naviac, Marian Kotleba akosi pozabudol, že vírus sa rozšíril práve z komunistickej Číny a darí sa mu aj v súčasných socialistických štátoch ako Kuba, Venezuela či Vietnam. A majú ho aj v pre Kotlebu vzorovom Rusku, Bielorusku a ďalších postsovietskych republikách, či v Iráne, alebo v Srbsku.

Video Kotleba zakončil naozaj štýlovo, v duchu najprefláknutejších konšpiračných webov: „študujte alternatívne weby, študujte problematiku nového svetového poriadku NWO a pochopíte o čo sa tu aj s touto koronou hrá.“ Takže v prípade pandémie ide podľa Kotlebu ide o nejakú hru, ktorú s ľudstvom hrajú tajomné sily v pozadí, ktoré aj jej prostredníctvom chcú nastoliť bájny nový svetový poriadok – NWO. Ešte že Kotlebu máme, inak by sme sa nikdy nedohútali o čo tu vlastne ide.

M. Kotleba: Koronavírus ako zámienka na zotročenie ľudí

treťom videu, ktoré má doposiaľ 213 231 zhliadnutí a 6 600 ľudí ho hodnotí pozitívne, to trochu rozjarený Kotleba už rozbalil naplno. Dozvedeli sme sa, že „vírus bol umelo vytvorený v laboratóriách“ čo vraj potvrdili najväčšie vedecké kapacity, a preto sa o tom ani nebudeme baviť.

Opatrenia Matovičovej vlády majú jediný cieľ – zničiť slovenskú ekonomiku a dostať „ju úplne na kolená,“ aby sa majetok dostal „do rúk vyvolených skupín.“ A mnohí, ktorí po páde ekonomiky prídu o prácu a zadĺžia sa „sa stanú nádenníkmi a nájomníkmi vo svojich vlastných bytoch, vo svojich vlastných domoch, ktoré ešte predtým patrili im, ale ktoré boli nútení dať do zálohy, predať, alebo jednoducho nejakým spôsobom sa finančne dostať z toho otroctva.

Ďalšou pohromou, ktorá nám podľa Kotlebu hrozí má byť to, že „koronapanika, alebo koronakríza zo sebou prináša to, že ľudia sú ochotní v rámci akejsi fiktívnej bezpečnosti sa vzdávať svojich osobných slobôd.“ Ako dôkaz spomenie zákon, „ktorý umožňuje sledovať ľudí cez mobily“ a na rad prišlo odporúčanie Orwella a jeho pamätného diela 1984. Pretože podľa Kotlebu súčasná situácia „veľmi silno pripomína scenár, ktorý je opísaný v tejto knižke.“ A ďalším dôkazom má byť aj to, že „aj táto knižka začína v apríli, scenár tejto knižky začína v apríli, a vlastne my se dnes v apríli a začínajú sa nás úplne dotýkať tie zákony, ktoré vláda schválila.“ (Nie, nemyslel, to ako 1. apríl.) Aj keď, ako Kotleba povedal: „nie s celým obsahom tejto knižky sa dá súhlasiť.“ A veľmi sa mu ani nečudujem, veď George Orwell bol na rozdiel od Kotlebu, celoživotným, presvedčeným odporcom fašizmu.

Ďalej už ide do tuhého. Zaznie vážna výstraha pred vakcináciou, pretože spolu s vakcínou nám majú do tela vstreknúť nanočip, prostredníctvom ktorého nás budú ovládať. Vedia to urobiť vraj už v USA, aj v Izraeli.

Podľa Kotlebu totiž o čipovaní a víťazstve šelmy hovorí už Zjavenie Jána 13, 16-17: A spôsobí, že všetci – malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní i otroci dostanú znak na pravú ruku alebo na čelo, aby nemohol kupovať ani predávať nikto, kto nemá ako znak meno šelmy alebo číslo jej mena.

Takže kto odmietne čip nebude môcť obchodovať.

Ani predávať. Ani nakupovať.

Cieľom vlády a ňou prijatých opatrení je vraj aby sa ľudia „pod pláštikom paniky z koronavírusu zbavili hotovosti a platili cez elektronické prostriedky,“ Pričom „každý elektronický prostriedok je založený na báze čipu. Kto ten čip nemá, tak ten jednoducho s ním platiť nemôže.“ Vláda podľa Kotlebu núti ľudí zbavovať sa hotovosti a „núti ich platiť kartami, čipmi, telefónmi, hodinkami.“ Preto Kotleba odporúča: „Rozmýšľajte nad tým a porovnajte si to s tým, čo sa píše naozaj v Zjavení Jána.“

Samozrejme, v celej záležitosti s pandémiou, ide podľa Kotlebu našej vláde a Európskej únii o jediné. O zbedačenie Slovenska a Slovákov v záujme „vyvolených skupín,“ nadnárodných bankárov, ktorí sa za bagateľ zmocnia našich úspor, nášho majetku a urobia z nás obyčajných otrokov. Preto máme sledovať „iné zdroje ako Markízu a JOJ-ku a podobné vymývače hláv“ a možno pochopíme „o čo sa tu hrá.“ Lebo „tu sa dnes nehrá o to aby sme boli zdraví. Tu sa dnes nehrá o to, aby sme sa ochránili pred koronavírusom. Tu sa dnes hrá o to, ako hlboko sa dostaneme na kolená a ako lacno nás budú môcť tieto finančné skupiny skúpiť. Jednoducho, čím hlbšie na tie kolená padneme, čím dlhšie bude tento stav trvať, tým lacnejšie skúpia v podstate celú republiku. Banky sú naozaj dnes jediný subjekt, ktorý na Slovensku z tejto krízy vyjde víťazne.“ Preto treba tlačiť na vládu aby začala chrániť záujmy obyvateľov a nie cudzie, zahraničné banky. „Preto tlačte na vládu a žiadajte aby vláda Slovenskej republiky konečne začala chrániť Slovenskú republiku a nie záujmy nadnárodných bankárov!“ Snáď je každému jasné, na koho myslí Kotleba keď hovorí o „vyvolených skupinách,“ či „nadnárodných bankároch.

Takže náš hrdina, náš záchranca pred všetkými neexistujúcimi a vymyslenými nebezpečenstvami, sa nás opäť raz chystá spolu so svojou družinou, zachrániť. Rovnako ako v predvolebnej kampani, nás už roky chráni pred masovým prílevom nebezpečných migrantov a inovercov. Pred znásilňovaním našich žien a dcér. Pred vojnou s Ruskom. Pred zánikom nášho štátu, národa, rodiny a kresťanstva. Pred neporiadkom. Pred tými, ktorí ohrozujú práva za ktoré naši predkovia platili svojimi životmi. Pred tými, ktorí ohrozujú naše tradičné hodnoty. Pred tými, ktorí chcú zradiť odkaz našich predkov. Pred tými, ktorí chcú zrušiť manželstvo ako zväzok muža a ženy. Pred tými, ktorí si nectia naše tradície. Pred tými, ktorí chcú aby sme slúžili cudzím. Pred tými, ktorí nás chcú prostredníctvom umelo vytvoreného vírusu a čipovaním zdecimovať, ovládnuť a  ožobráčiť. Jedným slovom pred všetkými nebezpečiami a hrôzami, ktorá zväčša existujú iba v ich chorých hlavách. A preto váham, či sa Kotlebovými slovnými polúciami majú zaoberať odborníci z Pinelovej nemocnice, alebo skôr orgány činné v trestnom konaní. Lebo netreba zabúdať, že v čase pandémie môže byť zasievanie takýchto teórií do hláv vystrašených  ľudí reálne nebezpečné a môže mať katastrofálne následky.

 

Teraz najčítanejšie

Ján Benčík

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím.