Denník N

Prečo tvrdím, že Daniel Bombic, ktorý na internete vystupuje pod pseudonymom Danny Kollár klame a zavádza?

V tomto blogu sa detailne pozriem na príspevky, ktoré boli zverejnené na margo môjho TO na M. Magáta

Môj prvý blog, Kulturblog a kultur-blog mal väčší úspech, ako som predpokladal. Nerátal som s tým, že bude tak medializovaný a zdieľaný. Po pár hodinách od jeho uverejnenia prišla reakcia. Ak by bola založená na pravde, bolo by všetko v poriadku, avšak, tak tomu nebolo. Bolo o mne natočené video, ktoré autor zverejnil aj na Facebooku (FB), aj na YouTube (YT). Na facebookové stránky, kde mi bolo mimochodom zablokované komentovanie, keď som napísal, čo všetko nie je pravda, „Amerika naser si“ a „Planéta jednoduchosť“ bolo uverejnených do 05. 05. 2020, 18.00 h spolu 6 príspevkov, z toho jedno video.

(Pre vysvetlenie, stránku Planéta jednoduchosť spravuje práve D. Bombič)

Poďme si teda postupne pozrieť, čo bolo predmetom týchto príspevkov a detailne si rozobrať, čo si autor doslova vymyslel.

  1. najdôležitejší príspevok a príspevok s najväčším (predpokladám, na základe interakcií) dosahom.

„Tento 16 ročný mliečnozubok menom Jakub Kotúč napojený na Progresívcov a občasný pisalek do denníkuN podal trestné oznámenie na Mariána Magáta a Kulturblog za údajne popieranie holokaustu… Je toto vôbec možné ? Chod si hľadať mliečne zúbky po detskej izbicke a nesmrad tu medzi nami dospelými“

Originál:
Upravený:
Rád by som doplnil, že namiesto mliečnozúbok bolo pôvodne miništrant.

Čo všetko v tomto príspevku je nepravda a teda vymyslené?

Miništrant nie som. Neviem, odkiaľ to autor príspevku, správca stránky Amerika naser si zobral. Občasný pisálek do Denníka N tiež nie som, pretože nie som platený redaktor Denníka N a to, že som tam uverejnil blog neznamená, že som občasný pisálek do Denníka N. Na základe tejto logiky môžeme predpokladať nasledovné: M. Magát, ktorý uverejnil blog na platformu kultur-blog.sk je občasný pisálek do Kulturblogu. Úplne identická situácia, kde autor príspevku ukazuje „realitu“ tak, ako jemu vyhovuje. Na Kulturblog, o. z. som trestné oznámenie nepodal. Ale k tomu neskôr, pretože tomu venoval na druhej stránke osobitný post. Ešte otázka z mojej strany, či si všetci sympatizanti ĽSNS myslia, že pokiaľ niekto nemá 18 rokov, nemôže podávať trestné ozámenia a k ničomu sa nevyjadrovať? Spomeňme si teda, ako a kedy začínala Lívia. To, čo Lívii prinieslo slávu, bolo jej video, v ktorom reagovala na multikulturalizmus. Toto video vyšlo na YT kanáli Kulturblog 10. októbra 2018. Tiež vieme, že v čase nahrávania podcastu Sabo sebou, zverejnený 22. januára 2020, kde sa proti Lívii postavil Marek Mach z Mladí proti fašizmu mala Lívia 18 rokov. Z tohto jasne vyplýva, že video natočila ako 16, prípadne 15 ročná, keďže vieme, že voľby do NR SR boli jej prvé.  T. j., v prezidenstkých voľbách voliť nemohla. 18 rokov teda mohla. Namiesto toho, aby, podľa Amerika naser si, hľadala mliečne zúbky po detskej izbičke.

  1. príspevok ktorý bol uverejnený tiež na stránke Amerika naser si.

„Najnovšie videjko z Planéty jednoduchosť … Týka sa témy holokaust a trestného oznámenia na Mariána Magata od a teraz sa držte od 16 rocneho sopliaka … To je v p… Inak pridajajte sa na stránku“

Opäť vek. Čo už. Niekto má pocit, že ak sa chcem k niečomu vyjadriť, musím čakať na dovŕšenie 18. roku života. Zvrátené, nevadí.

  1. príspevok. Uverejnený na stránke Planéta jednoduchosť.

„Klameš, klameš a klameš.“

Toto bola reakcia na môj komentár. A paradoxom je, že celá táto veta je úplne nepravdivá. Pretože som mal pravdu a správca stránky Planéta jednoduchosť ju chcel vyvrátiť. Len si neuvedomil, že to celé doplietol. Ako dôkaz k tomu pridal aj screenshot môjho TO, kde je červeným zakrúžkované: Ďalej podľa Trestného poriadku podávam trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, ktorý je správca internetovej webstránky www.kultur-blog.sk pre podozrenie zo spáchania trestného činu schvaľovania trestného činu podľa § 338 zákona č. 300/2005 Z. z. Trestný zákon v znení neskorších predpisov.

TO som podal na správcu internetovej webstránky kultur-blog.sk, nie na Kulturblog, o. z. Teoreticky sú osoby v pozadí odlišné, no v praxi to môžu byť tie isté osoby. Ale TO je podané jednoznačne na správcu, pretože neurobil všetko pre to, aby bol problematický blog zmazaný.

Inak, ešte vyjadrenie od Lívie G., členky Kulturblog, o. z.:

4. príspevok, na stránke Planéta jednoduchosť.

„Takže tak“

Áno, robím v HK Martin marketing. Neviem, čo to má spoločné s týmto, ale kvalitná investigatíva sa nezaprie. Neviem, čo fotí Ftorek a nemasíruje mi mozog. On sa o TO dozvedel až keď bolo v obálke pripravené na odoslanie. Verejne prehlasujem, že som celé TO spísal a podal sám, obsahovú formu som napísal svojpomocne. Nech tomu verí, kto tomu veriť chce. Zbytočne budem presviedčať niekoho, kto tvrdí, že som to ja nenapísal len preto, že nemám 18 rokov.

  1. príspevok na Planéta jednoduchosť.

„Argumenty takéhoto kalibru budú mať neblahé účinky na psychiku 2. detí. ( 16r a 18r)☝️

Z tohoto sa vykrútiť – vážne neviem ako to bude možné.“

Zatiaľ to neblahé účinky na moju psychiku nemá. A myslím, že ani na Marekovu.

  1. príspevok, video, v ktorom hovorí o TO, blogu aj o mne.

Video TU

Samozrejme, aj 16. roční môžu podať trestné oznámenie. A tu autor, konkrétne Daniel Bombič opäť zavádza, tvrdí, že som podal TO na Kulturblog. Autor videa sa pýta, ako sú Jakub Kotúč a Milan Ftorek spojení. Tvrdí, že veľmi blízko. Pomerne veľký dôraz kládol na slovo veľmi, pričom dôkaz je príspevok, ktorý som zdieľal na FB.

Nevadí. Ak sa budeme držať tejto logiky, mám tú česť byť veľmi spojený s advokátom Danielom Lipšicom, aj jeho príspevok som zdieľal. Tiež aj s adminmi Zomri, stránky s viac ako 200 tisíc sledovateľmi. Super.
Vraj som odchovanec Milana Ftoreka. No, ani nie. Nepoznám sa s ním až tak dlho, aby som bol jeho odchovanec. Autor videa vo videu tvrdí, že špičková politika je o profesionálnych klamstvách, sponzorstvách a sionfašizme. Za špičkovú politiku považujem teda politiku na najvyššej úrovni, na úrovni NR SR a Vlády SR. A kto je súčasťou opozície NR SR? Ľudová strana naše Slovensko, strana, ktorá je o profesionálnych klamstvách (5G sieť najnovšie), sponzorstvách (sponzorstvo od výrobcu zbraní) a fašizme (kandidátka ĽSNS).

Teraz najčítanejšie