Denník N

Májové potulky Hornou Oravou

157,9 km za 6 dní nie je ani príliš veľa ani málo.
6 dní po sebe kráčať v priemere viac ako 4 hodiny, nie je tiež príliš veľa ani málo.

Môj pôvodným plán na tieto dni bol však iný. Dnes som mal finišovať prechod Devín – Oravská Polhora, no z objektívnych príčin som to zmenil.
A myslím, že to vôbec nebolo zlé rozhodnutie.
Počas týchto potuliek sám so sebou a s prírodou v tomto kraji som spoznal nové chodníčky a zákutia okolia Oravskej Lesnej, obce kde mám „víkendovú“ chalupu.
Zas som sa utvrdil, že naša krajina má (ešte stále nie úplne zdevastovanú) nádhernú prírodu a dobrých, charakterných ľudí, ktorí prevládajú nad tými pokrivenými.
Vyvetral som si týmto hlavu, dal trochu do tela, a opäť sa utvrdil v tom klasickom, že „nádej umiera posledná“.
Ľudstvo sa už „vylízalo“ z oveľa horších situácií.
Dostaneme sa aj z tejto.
Ako lepší, úprimnejší, pokornejší a krásnejší ĽUDIA.
A to nie je málo, to je veľa.
DRŽME SA…

Teraz najčítanejšie

Miroslav Benian

Narodil som sa a 18 rokov žil na sídlisku Medvedzie na Orave. Po ukončení vysokoškolského štúdia a krátkom pracovnom pôsobení v Trnave som sa opäť vrátil na Oravu do Lokce. Vyštudoval som jadrovú energetiku, ale už viac ako 10 rokov sa živím ako prekladať technických textov. Som ženatý, mám tri dcéry, chovám jednu mačku, jedného psa a päť sliepok. Som spoluzakladateľ a predseda občianskeho združenia Beskydy bez hraníc, o.z., správca neinvestičného fondu ORAVSKÉ SRDCIA n.f., spoluzakladateľ občianskej iniciatívy Lokca budúcnosti a bol som jeden z organizátorov zhromaždení za Slušné Slovensko v Námestove. V rokoch 2018 - 2020 som bol nezávislým poslanom obecného zastupiteľstva v Lokci.