Denník N

Fašistickí smradi a ženy

Spôsob, akým sa muž správa k ženám, je pomerne výrečným ukazovateľom jeho charakteru. Niežeby galantné správanie bolo zárukou, že ide o slušného človeka. Ale v opačnom garde to funguje úplne spoľahlivo. Ak sa niekto k žene dokáže správať ako hovädo, môžeme si byť istí, že hovädo je.

V uplynulých dňoch nám naši fašistickí smradi v tomto smere poskytli pomerne širokú škálu dôkazov o svojej prirodzenej povahe.

V akcii

Cez víkend počas Folklórnych slávností pod Poľanou v Detve jeden fašistický smrad zlomil palicou sánku vysokoškoláčke z Detvy – Rómke Tereze Berkyovej. Vraj si ju pomýlil s utečenkyňou.

O tri týždne skôr počas pochodu náckov v Bratislave iní fašistickí smradi hodili fľašu a plechovku po sesternici jej otca, novinárke Denise Havrľovej. Ju si evidentne s utečenkyňou nepomýlili. Keďže na ňu jeden z fašistických smradov kričal „Zabijem ťa, ty ku… cigánska!“.

Nepomýlili sa ani ďalší fašistickí smradi, ktorí na tom istom náckovskom pochode hádzali kamene po rodine zo Saudskej Arábie. Medzi napadnutými bolo tiež viacero žien a dokonca aj dieťa v kočíku.

A aby fašistickí smradi nikoho nediskriminovali, tak počas pochodu aj následného zhromaždenia na adresu eurposlankyne za SMER-SD Moniky Flašíkovej-Beňovej hromadne skandovali, že „Beňová je ku… špinavá“.

Stínanie hláv a záchranné člny

Niežeby život, zdravie alebo dôstojnosť ženy boli čosi viac ako život, zdravie alebo dôstojnosť muža. Napriek tomu sa vždy pozastavíme nad správami ako tie vyššie uvedené, alebo trebárs nad informáciou, že Islamský štát už začal stínať aj ženy. Na násilí voči ženám je totiž čosi zvlášť úbohé, odporné a opovrhnutiahodné. Niečo, čo nám signalizuje, že páchateľ si zaslúži odsúdenie nielen pre svoju agresívnu nenávisť, ale aj pre absenciu základného citu slušného človeka, ktorý na potápajúcej sa lodi velí mužom pri nastupovaní do záchranných člnov dať prednosť deťom a ženám.

Správanie sa fašistických smradov voči ženám si zaslúži hlboké odsúdenie. Bez ohľadu na to, či ide o útoky fyzické alebo slovné. Na mieste alebo na diaľku. Bez ohľadu na to, či sa obeťou útoku stane rodina zo Saudskej Arábie, o ktorej sme nikdy predtým nepočuli a zrejme už ani nikdy počuť nebudeme, sympatické Rómky, ktoré svojim životom nezapadajú do stereotypov väčšinovej spoločnosti, alebo politička nesympatickej vládnej strany. Možno som niečo prehliadol, ale nevšimol som si, žeby sa predstavitelia SMER-u akokoľvek zastali svojej europoslankyne proti hromadnému vulgárnemu urážaniu zo strany fašistických smradov. Napriek všetkým mojim výhradám a antipatiám voči strane, ktorej je Monika Flašíková-Beňová členkou, aj konkrétne voči jej politickému pôsobeniu a spôsobom, mám potrebu to v tejto veci urobiť. Môžeme s ňou ostro polemizovať, kritizovať ju pod čiernu zem, či si z nej robiť srandu, ale je to žena a nadávať je do „ku…v špinavých“ je nechutné a zaslúži si odsúdenie.

Hlasné a jasné odsúdenie zo strany všetkých slušných ľudí si zaslúži aj útok na Terezu Berkyovú pred pár dňami v Detve, či útoky na Denisu Havrľovú a rodinu zo Saudskej Arábie pre pár týždňami v Bratislave.

Príbeh Natálky

Rasisti a neonacisti sa nám občas pokúšajú nahovoriť, že oni sú tí slušní ľudia. Sami sa však usvedčujú, že to tak nie je. Slušní ľudia nebijú ženy a nenadávajú im do „ku…v“. Nedovoľme im privlastniť si tieto slová. Nie sú to žiadni slušní ľudia, ale obyčajní fašistickí smradi. Islamský štát ženy vraždí, znásilňuje a zotročuje. Naši fašistickí smradi im zatiaľ „iba“ nadávajú a bijú ich. Rozdiel však nespočíva v ich vnútornom nastavení, len vo vonkajších okolnostiach.

Fedor Gál sa už roky venuje Natálke, rómskemu dievčatku, ktoré sa stalo obeťou útoku českých fašistických smradov. „Byly jí necelé dva roky, když jedné noci na postel, kde spala, vletěla zápalná láhev. Osmdesát procent spáleného těla, měsíce v kómatu a umělém spánku, desítky těžkých operací. Přežila. Byl to záměrný a promyšlený útok. Útok na domácnost, kde žila nic netušící rodina, včetně čtyř malých holčiček. Útok, který podle obžaloby provedli z rasistických důvodů mladí neonacisté. Útok z čiré nenávisti,“ píše Fedor na stránke www.pribehnatalky.cz.

Ak sa dnes hlasno nezastaneme napadnutej Terezy, Denisy a neznámych Arabiek, či vulgárne urážanej europoslankyne SMER-u, priam si koledujeme o to, aby sme aj na Slovensku mali ďalšie príbehy Natáliek. Zlo je potrebné pomenovať, odsúdiť a postaviť sa mu na odpor. Bez akéhokoľvek „ale“.

Teraz najčítanejšie

Ondrej Dostál

Predseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS) a poslanec NR SR (klub SaS).