Denník N

Spomínaj, buď sám sebou. Ako pomôcť smútiacemu priateľovi (V, VI)

Čo môžeme urobiť pred návštevou priateľa, aby sme mu pomohli spomínať? Návšteva smútiaceho priateľa je tiež príležitosťou ako prehĺbiť našu autenticitu a kapacitu byť vo vzťahoch prirodzený.

Jedno z najnáročnejších období v  živote je čas po smrti blízkej osoby. Naši blízki, priatelia či známi práve v  tomto období pomoc potrebujú. Ako sa k  nim priblížiť? Ako im ju ponúknuť? Ako naozaj pomôcť? Pripravili sme pre vás 8 tém, ktoré by vám mohli pomôcť nájsť vlastnú cestu pomoci.

V ďalšom pokračovaní podcastu, ktorý je súčasťou projektu Ako pomôcť smútiacemu priateľovi sa opäť rozprávame s Ivánom Gómezom, psychológom a psychiatrom, supervízorom Centra smútkovej terapie v n.o. Plamienok. V tomto podcaste budeme rozprávať o ďalších dvoch témach: Spomínaj. Buď sám sebou.

Počas návštevy Vášho priateľa vnímajte svoju zraniteľnosť a  otvorte svoje srdce. Môžete si pred návštevou vypočuť okrem podcastu aj meditáciu “Cez zraniteľnosť k prirodzenosti.”

Vypočujte si podcast aj na Spotify Podbean Apple podcast

plamienok pomaha

Teraz najčítanejšie

PLAMIENOK n.o.

Sme nezisková organizácia, ktorá je na Slovensku priekopníkom rozvoja detskej domácej paliatívnej/hospicovej starostlivosti a smútkového poradenstva a terapie pre deti a ich rodiny. Od roku 2002 bezplatne poskytujeme nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom domácu paliatívnu liečbu a starostlivosť. Deti navštevujeme doma v okruhu 2 hodín jazdy od Bratislavy. Od roku 2011 V Centre pomoci smútiacim deťom a rodinám v Bratislave na Zadunajskej ulici 6 bezplatne poskytujeme psychologickú, terapeutickú a poradenskú omoc smútiacim deťom a ich blízkym ako aj dospelým po strate dieťaťa. Do centra môžu prísť smútiace deti a rodiny z celého Slovenska. Od roku 2003 vzdelávame študentov, odborníkov a laickú verejnosť, aby sa kvalita detskej paliatívnej starostlivosti na Slovensku zlepšovala. Týmto blogom chceme prispieť k tomu, aby sa povedomie o paliatívnej starostlivosti na Slovensku zvyšovalo.